Tovljač junadi

ja sam proslu turu izbacio pre mesec dana , cena bila 1.8 prosek 580. preko 600 ne mogu se uopste prodati, klanice ne primaju tu kilazu.
 
da, hranim 55 komada ... e pa prodali smo u oktobru za 1.8 e, prosek bio 550 kila ... a drzali smo ih od januara do eto sad oktobra, dosli su sa hmm otprilike 180 kg i eto dogurali dotle. Hranim ih silazom od zrna kukuruza, detelinom, i zelenom silazom od kukuruza. Sad pre neki dan nam dovezni 12 komada malih telica, 500 e po komadu, treba jos da stignu. Ove godine cemo jos 5 vise uzeti da zaokruzimo na 60. Imas slika moje stale u temi stocarstvo-govedarstvo-tov junadi ... mogao bi i ti okaciti koju slicicu stale,bikonja :ppozdrav:
 
Onda je kod Vas dobra cijena.
Nama su došli mali prije nekih 3 tjedna sa prosjekom 136 kg.
OK,pogledat ću slike i postavit svoje. :)
 
Hvala borko! :)

slavko91
Jedine slike što imam od njih su prvi dan kad su stigli,bili su mamurni od puta,hahhaa.
Štale imam stare,klasične gdje su nekad bile krave,ništa posebno,i to mi predstavlja največi problem zato što u tim štalama izđubrivat moram sve na ruke,a i zbog takvih štala,neigraju mi rolobale što predstavlja još več problem...

dsc00133t.jpg

dsc00134ujf.jpg

dsc00135st.jpg

dsc00136eq.jpg

dsc00137tw.jpg

dsc00138su.jpg
 
vidim imam i ja jednog u stali, ostavio sam ga za dogodine ko ubojnicu da ga smaknem za kobaje, to mu dodje ko simentalac, al u crnoj boji i brze napreduje, jos ako ima i okvir holstajna da bude onako krupniji extra je, ja imam kravu cija je cukun baba bila cist crni holstajn pa sve semenjeno simentalcima ima je preko 800kg, a ovo tele je njeno ::svaka cast::
 
ee pa lepa ti je roba ::svaka cast:: bice to bicine prave, taman ce malo ojacati dok prava zima ne pocne :cool: ... i nama je ova jedna stala gde su 20 njih takva ko tvoja, pa sve rucno tovarimo u prikolicu pa pravac njiva, a najgore je sto ne moz naci ljudi za to ::lose::
 
Je,dobri su.
Tako i uvijek planiramo da ih dovezemo dok nije više tak vruče,zbog dalekog puta,jer teliči dolaze iz romanie,a puno ih je nagurano u kamionu pa dok je vruče bude uginuča,a ovako ne u devetom desetom obično dovozimo,i kako ti kažeš,taman ojačaju do zime i onda preko zime najbolje nabiru kile.
Mi to isto imamo u 2 štale,u jednoj 25 a u drugoj 35 komada,čistimo sami,otac,majka,sestra i ja.(jer kod nas je radna snaga jako skupa)
Kad su manji bacamo im đubre 2 puta tjedno,a dok su veči jednom tjedno,uvijek nam treba cijeli dan dok to sve izbacamo i tačkama izvozimo na đubrište.
 
cime ih sve hranis? ... kako ste resili preko zime problem sa vodom za pice ?
 
Hranim ih sa sijenom,i šrotom koji se sastoji od(super-a,u kojem su svi vitamini,suhi kukuruz i suha zob),to nameljem u mješaonu i onda izmješam i svaki dan trošim koliko mi treba. A onda kad budu veči,kad postanu preživači,dajem im i silažu od čistog zrna!
U štali imam pojilice,koje preko zime obavezno zamrznu na ventilu,dođem u štalu sa brenerom grijem pojilicu jedno 5 minuta dok ne počne curit voda,tako 2 puta na dan i to je to. :)
Post je spojen: [time]1291133423[/time]
_________________________________________________
Denul sam si profilnu! :D

Evo koga zanima neka pogleda prvi prilog ove emisije!
Taj prilog je sniman na našem imanju,prilog govori o nama i kakva je bila situacija sa junadi krajem trećeg mjeseca ove godine kod nas!

http://www.agroklub.com/video-prilozi/plodovi-zemlje-21-3-2010/68/

:cool:
 
Hvala momci!

A bio mi je preskočio lanac,pa mi je puko jedan lančanik,2 letve se savinule skroz naskroz,prednji španeri su se skroz savinuli...
A kad mijenjaš jedan lančanik moraš odmah obadva ili ne vuku jednako,a kad več rastavljali prikolicu,stavili smo nove vodilice za lance i komad poda novi,jer je to več bilo istrunulo, nove španere za lance,2 nove letve, i to bi bilo to,prikolica kao nova :D
 
Nazad
Vrh