Tov junadi

Kako toliko dugo tovite? Koliku telad uzimate? Ja uzimam telad oko 170 kg i tovim ih 10 meseci, prosla tura otisla posle 9 meseci sa 578kg prosek.
 
Ja ih uzimam sa oko 150 kg i tovim nekih 11-12 mjeseci i bude prosjek 530-540 kg, ali skoro pa i ne okuse nikako premiksa nikakvog samo im dajem kukuruz i jecam (sameljem ih zajedno) i silazu im dajem.
 
Mi dajemo u pocetku, sve po redu, soja, suncokret, premiks i mekinje prvih 3-4 meseca i seno,silazu nemamo. Posle ta 3-4 meseca samo kukuruz i seno i zelenu kukuruzovinu.
 
Ja dajem Megi od počtka,posle meljem kuruze,ječam,tritikal ubacujem premiks,dajem silažu i detelinu.
Telad uzimam oko 160-170 kila i držim 10-tak meseci i budu oko 550-560 kila.
 
ljudi moze mala pomoc....ja trenutno drzim bikove u vezovima,trenutno 5 kom,i tu su non stop..sad planiram da pravim slobodni tov za njih,otprilike 10...e sad dal bolje napreduju u vezovima,ili u boksovima...ili da ih drzim do jedno 350 kg pa onda u vezove...kakva su vasa iskustva sa tim...hvala...
 
hvala Milos D.T.pa tako sam negde o planirao kupim 5 i tovim do 350 kg i onda u vezove,pa onda jos 5 u slobodan tov,i tako u smenama da mi idu...posto ukupno imam 12 vezova u stali,6 za krave i 5 za bikove.i 4 veza za krave u polu otvorenoj stali...pa moram nekako da prosirim to...cime najcesce hranis bikove...ja 3 na dan dajem,silazu,preko koncentrat,pa seno...
 
zadovoljan sam,cak msm da je i povoljnija od sano....a mesaona mi nije daleko od kuce,tako da sam dobar sa tim ljudima i dobro poslujemo,sve u svemu zadovoljan sam...
 
Kod mene 500dinara, ona mala vreca od 5kg ja je stavljam na oko 300-350kg

Koliko dana vaze obileti kad se izvade za bikove?
 
Poslednja izmena:
Imam problem sa jednim bikom od nekih 380-400 kg naime u poslednje vrijeme dosta manje jede kao da ima neki problem a primjetio sam da mu je koljeno na prednjoj nozi dosta uvecano kao da je oteklo kao da ima nesto u koljenu neka voda gnoj ili tako nesto sta bi to moglo biti i da li je problem sto ne jede upravo taj sto ima nekih problema sa tom nogom i sta bi to moglo biti samo da napomenem da je bik u vezu?
 
Nazad
Vrh