Totalni herbicidi

Dali ima razlike i koja je u Totalu selektivnom i neselektivnom,oba su u prodaji.
 
Koji je to selektivni total? Samo ime "total" govori da nosi totalno sve, a to onda ne može biti selektivno.
 
@steva44
Titan proizvodi firma Stokton. Prskao sam ove godine jednu njivu sa njim u dozi 5 lit/ha i na poponac slabo deluje, ali ostalo sve uništi.

@Deda Lala
Problem je što nema valjane radne snage za primenu Motikola. Odoše većina omladine u grad, ili u inpstranstvo. Oni koji su u gradu bi kupili zdravu hranu da je ima ko proizvesti a oni koji su otišli u inostranstvo uglavnom glume velike patriote. Sit sam već tih priča.
 
Split metod se koristi kada jos uvek nisu izasli svi korovi, a ima ih dovoljno da ugroze usev. Tada se primenjuje split aplikacija, pola doze da zaustavi korove, da ne uguse usev, a druga polovina da ubije sveze iznikle korove, i dokusuri stare.
Kod to tretiranja povrsine totalom, nemas usev na polju, pa imas luksuz da sacekas sve korove da niknu. Ukratko-nemas potrebu za split aplikacijom. Ako si mislio da ces time povecati efikasnost, i neces
 
Spricanje totalom strnista nije uvek opravdano.Zavisi odvrste korova. Jako je opravdano kada se radi o korovima koji imaju veliku mocnicanja iz rizoma (zubaca pirevina sirak itd).manja je opravdanost ako seradi o korovoma koji su svoj opstanak bazirali na mocnom semenu koji nice godinama i sami znate.Ljudi oprskaju Ambroziju u avgustu i misle da su resili problem za iducu godinu.Problem je sto vecina korova ima kombinovan nacin nicanja.
 
Ja sam prekjuče i juče prskao Glifomarkom.Imam dosta rizomskog sirka i ambrozije koje do sad nikad nisam imao.Sada čekam 21 dan,bacam veštak i orem.
 
Jedina ispravna primena je:

korov u punom porastu
preparat (lepo bi bilo da nije kineski) u punoj dozi
upotreba vode po hektaru sto manja, da bi koncentracija preparata bila sto jaca
3-5 l po jutru u zavisnosti od zakorovljenosti i tezine korova
moj savet: Glifol galenikin ( zato sto je naj cistiji i ima 12 % okvasivaca u sebi, sto ce ga bolje zalepiti za biljku , što je opet važno jer je kontaktni preparat)

Ukratko :osmeh:

Ne postoji selektivni total. Totali su preparati na bazi glifosata- aktivna materija - na sta padne to unisti.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja sam prekjuče i juče prskao Glifomarkom.Imam dosta rizomskog sirka i ambrozije koje do sad nikad nisam imao.Sada čekam 21 dan,bacam veštak i orem.
Po meni je ovo pravilan postupak.Nedaj ambroziji da se osemeni . ako se osemeni pozdravi se sa proizvodnjom soje tesko se resava . U kuku. moze nekako a u psenici može da se reši ambrozija.
 
Ja sam stavljao oko 5 kila ureje po ha i lepilo je fest.Prskao sam neke uzglavnice sa zatvorenim krilima na prskalici i ulepila se sva kao da sam je medom polio.
 
Jednostavno doda se glifosatu neki okvasivac,primera radi Trend 90 ili slicno,da smanji napon vode po lisnoj povrsini i bolje rasporedi herbicid i to je to.Samo redosled je uvek pesticid pa na kraju okvasivac.
 
Nazad
Vrh