Totalni herbicidi

Donose na kucnu adresu, ako imas malko vise robe. Nas trojica uvek zajedno kupujemo pa imamo kolicinu uvek.
 
Ja sam bas u vezi toga pitao, zasto je tolika razlika u boji, i rekli su mi da je to zato sto je njihov total visoke tehnicke cistoce, a ovi ostali proizvodjaci nemaju toliko cist total pa dodaju zutu boju.
Koristio sam ga pre neku godinu, nije da se nije osusio korov na njivi, e sad dal bi se osusio bolje da sam koristio neki "zuti" total nemam pojma.
 
Ja sam radio pre par dana.Zivce su mi iskidali i Glifol i taj agro...Ne znam kako kod vas,ali sto pene u tri lepe...napunim punu prskalicu,ukljucim mesac i za par minuta pena pocne da kulja ispod cepa...problem je i kada kolicina padne ispod 50 litara u buretu,tada pocne pritisak da opada jer pumpa uvlaci penu i pocinje sranje.Tako sam ove sezone morao da sipam 50 litara vode viska da bi mogao da zavrsim jedno jutro.
I sto je najgore,nevidi se stvarni nivo od pene.
 
Da li je neko radio sa Agro Qvatro totalnim herbicidom? Na akciji 335 din litra.
.....da, istina je da malo peni ali ja sam prskao div.sirak rizomski 440 lit/ 5 l totala (kanta)/ uradim oko 1,8 Ha, sav rizomski se osusio( bio je 20-30cm), jedino je ambrozija( koja je velika cca 50cm) zilava sredina jos se zuti i polako se susi ali me ne brine jer ce uskoro tanjiranje pa ce resiti problem
 
Uzet Bingo po 320 dinara/litar u kantama od 20 litara.Nije mnogo penio a boja lepa kao kadgod.Glifol i Glifosav bledi možeš komotno čitati kroz flašu.
 
Zbog toga sto peni, sipa se voda do potrebnog nivoa i na kraju total, malo se promesa i to je to, nikakvog prosipanja i slicno.
 
Da li totali imaju neku "idealnu" spoljnu temperaturu kada treba prskati? Ili moze i na +30c :D
 
To nema logike,svaka biljka ima neku svoju zastitu protiv visokih temperatura,stoga tretirati po 30-35+ stepeni ce uvek (100% sigurno) imati smanjen ucinak,vama mozda uspe prskanje,ali sto se ne pitate,jel to moglo jeftinije,tj manja doza hemije a isti rezultat.
Sirak stvara vostanu prevlaku preko listova kad su temp visoke,samim tim i mnogo teze usvaja hemiju tada,kazem za sirak,jer ga manje vise svi imamo na parcelama.
 
Koja manja doza hemije?Da ne čačkaju i ne razblažuju aktivnu materiju to bi moglo da upali a ovako kako koja godina sve veće i veće koncentracije moraju da se koriste da bi učinak bio zadovoljavajuć.
 
To nema logike,svaka biljka ima neku svoju zastitu protiv visokih temperatura,stoga tretirati po 30-35+ stepeni ce uvek (100% sigurno) imati smanjen ucinak,vama mozda uspe prskanje,ali sto se ne pitate,jel to moglo jeftinije,tj manja doza hemije a isti rezultat.
Sirak stvara vostanu prevlaku preko listova kad su temp visoke,samim tim i mnogo teze usvaja hemiju tada,kazem za sirak,jer ga manje vise svi imamo na parcelama.

Posle prolaska prskalice sa 160l/ha za manje od 5 minuta je bukvalno sve upijeno.Danas gledao svojim ocima.
 
Ima logike prsces preparat razblazen sa vodom , biljka otvara pore da usvoji vlagu kao spas od vrucine.
Vazno je da glifosat nije foto i termo razgradiv....
 
Nazad
Vrh