Torpedo

Već jeste sae 30 ali je lošijeg kvaliteta, ranije je curelo pa smo sipali ono na točenje sto i nije neki kvalitet. Sad tu gde je curelo su promenjene gumice. I u motoru i hidraulici je na maksimumu. Čuo sam da neki sipaju hidrol 48 da li to valja sipati? Od pre 3 god. imam torpeda pa nemam mnogo iskustva sa tim traktorima.
Najbolje ti je sipat sea 30 jer ako bi otisla gumica i ako se pomesa sa motornim onda nece biti stete..Ako ti je ulje na max u motoru i hidrulici i motor ima dobar pritisak onda racunaj da ti je hid.pumpa ili razvodnik crkao..Ja sam za ove 4god koliko je torpedo kod mene prvo menjao razvodnik koji je nekih 16000-18000 i nedavno pum.hidrulicnu 6500...Sad radi sve kako treba a hidraulik ako ti je dobar mora da kipuje brzinom kao rus bilo koji tip..
 
Najbolje ti je sipat sea 30 jer ako bi otisla gumica i ako se pomesa sa motornim onda nece biti stete..Ako ti je ulje na max u motoru i hidrulici i motor ima dobar pritisak onda racunaj da ti je hid.pumpa ili razvodnik crkao..Ja sam za ove 4god koliko je torpedo kod mene prvo menjao razvodnik koji je nekih 16000-18000 i nedavno pum.hidrulicnu 6500...Sad radi sve kako treba a hidraulik ako ti je dobar mora da kipuje brzinom kao rus bilo koji tip..
Jooj taj famozni razvodnik. I mene zeza samo tako. A izremontovao sam ga celog. Znaci unutra je nesto otislo:sjasi:. Ima jeftinih turskih i indijskih, ali je kvalitet pod znakom pitanja.
 
Za skidanje razvodnika da li mora da se skida ploča ispod sedišta ili može spolja? I gde da ispustim ulje iz hidraulike da sipam novo?
 
Reci šta te muči. Znam kasno palim, hehe.

Ako bi se odlucio za jedan od ta dva traktora, pa me zanima kakvi su i na sto treba paziti

Sada imam u ponudi jedan 9006 bez prednje vuce, registriran, 3200€, fale lijeva vrata i zadnje staklo, te mjenjac zna iskociti iz brzine, jel to velik kvar? Jel problem za popraviti i cjena otprilike??
Ima kompresor koji radi i moze se spojiti i na prikolicu da koci....a za motor kaze da je odlican
Jel se to isplati uzeti??
 
Nije problem cena popravke nego delovi nema ih na tržištu u kvalitetu ,zbog toga ne vole ljudi ni da ih otvaraju ne mogu da garantuju za svoj rad kontaš,jedino da potražiš tu kod tebe neki štek prve ugradnje po meni sve ostalo je drži vodu dok majstori odu
 
nekako i gledam, nisu jeftini djelovi za torpedo, al još ako se rasklapa mjenjač, pa opet počne iskakati nakon 100 radnih sati, to nije posao, nekako mislim da to nije velik kvar, nisam gledao katalog djelova......volio bi čuti mišljenje nekoga tko je to već popravljao
 
@ivanz nije to puno para to je dobar traktor nista posebno tehnika sedamdesetih, imas djelova u kopanici velikoj djed neki stari prodaje ima brdo rastavljenih torpeda a nije skup ;)
 
Jooj taj famozni razvodnik. I mene zeza samo tako. A izremontovao sam ga celog. Znaci unutra je nesto otislo:sjasi:. Ima jeftinih turskih i indijskih, ali je kvalitet pod znakom pitanja.

sto se tice spoljnih izvoda na torpedu, razvodnik hidr. o kome pricate sa time nema veze, ako nece ni vrus ni hladan, i ako nema razlike ako pri kipovanju mrdate volan onda je 90% pumpa losa, ili je potrebno stelovanje maks. pritiska na ventilu koji se nalazi pored izvoda za spoljnu hid. razvodnik cilindricnog oblika sluzi samo za dizanje poluga i koristenje hid. za takozvanu finu hid. prilikom oranja. tako da kipovanje ako je pumpa dobra radi skoro u 99% slucaja bez obzira na taj glavni razvodnik.
 
Drugovi,kakvog su kvaliteta caproni hidraulicne pumpe da kupujem za torpeda ili da uzmem remontovanu u mikronu cacak,i jos nesto sada mi je pumpa na 6206 od 15 kubika jel fali sta da uzmem malo jacu tipa 19 kubika jel fali nesto i koje perfomanse dobijam
 
sto se tice spoljnih izvoda na torpedu, razvodnik hidr. o kome pricate sa time nema veze, ako nece ni vrus ni hladan, i ako nema razlike ako pri kipovanju mrdate volan onda je 90% pumpa losa, ili je potrebno stelovanje maks. pritiska na ventilu koji se nalazi pored izvoda za spoljnu hid. razvodnik cilindricnog oblika sluzi samo za dizanje poluga i koristenje hid. za takozvanu finu hid. prilikom oranja. tako da kipovanje ako je pumpa dobra radi skoro u 99% slucaja bez obzira na taj glavni razvodnik.
Ma glavni hidraulicni razvodnik, onaj ispod sedista. Hidraulik dize na leru ma koliko bio zagrejam ali cupka za medalju i pumpa stalno dopunjava.
Za pumpu bolje je nova nego remontovana :ppozdrav:.
 
Koji broj obrtaja motora na 7506 daje 540 obrtaja na kardanu?Pitam ovo zbog beraca .Inace berac je zmaj 221,i dali da prbacim na 1000 obrtaja kardan i koji broj obrtaja motora daje 1000 na kardanu ako neko zna?
 
Kum ima Torpeda 90, vuce sa njim Zmaja 223, i stalno bere na 1000 obrtaja. Kaze da nikada nije imao problema sa grejanjem, radi u toj kombinaciji vec 5-6 godina.

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
 
Sa rusaom nisam imao problem sa grejanjem ali mi je pukla bolcna u maloj pesnici.Majstori kazu prekaljena itd a ja sam ubedjen da je slabo podmazivao na malom gasu dok sam ga vozio na 1000kardana jer obrtaji motora moraju biti mali.Od tada na 540 i 1700motor,nema problema.
 
Kad je slabo podmazivanje onda bi ti bolcna zaribala ili zavukla kako to majstori jos zovu , i ako nisi imao te simptome na klipu i bolcni to nije bio razlog pucanja iste.
 
Nazad
Vrh