Torpedo

Ja sam ga oprao mada i nije bio puno zaprljan pa sad neka ceka do proleca.
ZQHFB1k.jpg
Rodjaku je na istom takvom otisao konusno tanjurasti u diferencijalu, nije primjetio u oranju da su mu popucali vijci izmedju mjenjaca i diferencijala i iscurilo ulje i ostetio te zupcanike. Kaze da svi u selu koju su kupljeni 98 godine i da su svima popucali sa vise ili manje stete , vrlo losi vijci , treba zamijeniti sa jacima.
 
Rodjaku je na istom takvom otisao konusno tanjurasti u diferencijalu, nije primjetio u oranju da su mu popucali vijci izmedju mjenjaca i diferencijala i iscurilo ulje i ostetio te zupcanike. Kaze da svi u selu koju su kupljeni 98 godine i da su svima popucali sa vise ili manje stete , vrlo losi vijci , treba zamijeniti sa jacima.

Jel uopšte postoji Torpedo 98 godište ?
Ja mislim da su se proizvodili samo do 1991-92 .
 
Jel uopšte postoji Torpedo 98 godište ?
Ja mislim da su se proizvodili samo do 1991-92 .

Da , kod njega je 98 doslo nekoliko komada novih adriatika 75ks. Njegov je radio dobro, i jos poslije popravke radi , ali je zaboravio na taj problem jer su ga imali i drugi sa losim vijcima i kad su mu popucali svi samo dva gornja , poceo da zijeva dolje i ostetio diferencijal. Kaze da su te zadnje serije bile jako slampavo napravljene , neki su morali da farbaju felge i slicne gluposti na novim traktorima koje su dobili. Inace sa motorom i ostalim nije imao problema osim sa ovim losim vijcima, stariji modeli nemaju taj problem.

Evo imas ih i u oglasima
http://www.njuskalo.hr/traktori/torpedo-adriatic-td-7506a-oglas-14972659

Evo ti iz wikipedije citat:
"Država je htjela pomoći sa subvencijama tako što je 1997. godine ponudila kredit za kupnju poljoprivredne mehanizacije i priključne alate od tvrtke Torpedo[SUP][4][/SUP], iako je račun tvrtke bio blokiran od 1998. godine. Stečajni postupak je tek pokrenut 29. lipnja 2000. godine"
 
Poslednja izmena:
E to kupujem kada prodam Zetora. Za berac I prskalicu nema boljeg.
Kako trosi u setv i sa cetvororednom pneumatskom I u spartanju sa cetvororednim spartacem?

- - - - - - - - - -

E to kupujem kada prodam Zetora. Za berac I prskalicu nema boljeg.
Kako trosi u setv i sa cetvororednom pneumatskom I u spartanju sa cetvororednim spartacem?

Samo vidi adriatika da uzmes on ide 30km/h a ovi obicni idu 25,
 
Bas i nemam ytisak da ide vise od 25 a obrtomer mi neradi a i neteram ga nikad pun gas. Do sad sam imao strah od menjaca a sad i od vijaka e -grabik- bas ti hvala.
 
torpedo je odličan traktor, osobno sam se uvjerio u malou potrošnju, iako nisam nikome vjerovao da traktor te snage može najmanje trošiti u klasi......

i traktor kojeg sam imao punih 9 dana, zbog nekakvih sitnih problema sa papirima, vratio sam ga POŠTENOM vlasniku, a on meni nazad novac.....tako da opet moram tražiti traktor
 
Danas mi se u voznji 4 crni zec po makadamskom putu traktor zakocio odjednom i video sam da su prednji tockovi kocili i poceli malo kretati unazad a bila je iskljucena prednja vuca.Ubacio u rikverc krenem 1m nazad i koci krenem napred 1m opet koci ,ukljucim prednju vucu i ubacim u prvu crni zec i traktor je krenuo .Posle toga sam vozio nekih sat vremena i sve je u redu nista se ne cuje iz menjaca ,radi prednja vuca. ovde se vidi se trag kocenja prednje vuce ,da li neko zna sta se to desilo?
2u59q3q.jpg

Ja sam pre dve godine imao isti kvar kao i ti u pitanju je bio konusno tanjirasti od prednje vuce!
 
Šta ću imati protiv...jednostavno to je jako spor traktor,merio sam TX 80 na 2500 obrtaja ide 26-27 km/h
znači da bi išao kako je navedeno 32 mora se motor vrteti na 3000 obrtaja

Koje dimenzije zadnje gume ima ?
Znam da su torpedi spori, ali adriatic, tx i rx nikako nisu spori. Nešto mi tu neštima kad ide toliko. Mora na tim obrtajim ići preko 30 km/h.
 
Nazad
Vrh