Torpedo

[video][/video][video][/video]
DSC00181_zps8d347f17.jpg
[/URL][/IMG]

- - - - - - - - - -

Jeste gotovo ,zato i stavljam slike.Samo još zadnje staklo da stigne.:ppozdrav:
DSC00349_zpsd4a11a25.jpg
[/URL][/IMG]
DSC00347_zps6a7e5d12.jpg
[/URL][/IMG]
DSC00345_zpsb92eefa2.jpg
[/URL][/IMG]
DSC00346_zps95af1b90.jpg
[/URL][/IMG]
DSC00348_zpsa7d748ec.jpg
[/URL][/IMG]
DSC00353_zps1c720c72.jpg
[/URL][/IMG]
DSC00354_zps09fa359d.jpg
[/URL][/IMG]
 
Može li se prednja vuča od Torpedo kombinirke kopmpletna staviti na torpedo 7506 bez prednje vuče? Imam jednu u ponudi kompletnu s reduktorom , prednjim mostom gumama ii kardanom dosta povoljne cijene.
 
Pozdrav torpedasi.Vidim ima dobrih traktora,svaka cast.Ja bih sutra trebao da gledam jedan 4506 i jedan 55A pa ako neko moze da mi kaze na sta posebno da obratim paznju i kako oni u stvari treba da se ponasaju i da rade?Ja se dosta razumem u mehaniku,ali nikad nisam radio sa tim traktorima pa da znam od prilike sta i kako.Hvala.
 
ako ne znaš popravljat torpeda bolje ne uzimaj 55 nego 45 a ako si baš zapeo za 55 zakači neki priključak i u njivu vidi dali iskače iz koje brzine i dali ima kakvih čudnih zvukova ako je sve ok trbao bi služit neko vrijeme sve zavisi za šta češ ga koristit on ti je za lake poslove savršen čak je i kao orač odličan al mjenjač to ne prati nažalost
evo video oranja mog 55

http://youtu.be/CV9hGMjiDM8
 
Pozdrav torpedasi.Vidim ima dobrih traktora,svaka cast.Ja bih sutra trebao da gledam jedan 4506 i jedan 55A pa ako neko moze da mi kaze na sta posebno da obratim paznju i kako oni u stvari treba da se ponasaju i da rade?Ja se dosta razumem u mehaniku,ali nikad nisam radio sa tim traktorima pa da znam od prilike sta i kako.Hvala.
Ja imam D4006 koji je za oko 5ks slabiji od 4506(mislim da ima manji maximalan broj obrtaja motora) i taj traktor je za mene veoma dobar:osmeh: Potrosnja mu je smesna, menjac se salta veoma lako, ima mekan volan, hidraulika nije precizna kao na IMT-u, ali je preciznija i od Rakovicine. Kad ga budes probavao obrati paznu na zvukove menjaca i da li iskace iz koje brzine. Hidraulika e svoje stanje pokazati kada se zakaci neki tezi prikljucak i kada se proba u radu. Motor je veoma izdrzljiv i stedljiv, ali zahteva redovno odrzavanje i zamenu filtera. Sve ovo vazi i za TD55A i ako je sve u redu, slobodno kupuj, neces se pokajati:ppozdrav:
 
Hvala na savetima.Evo sad sam bas doso kuci i nista od kupovine.Ja sam se zagrejao za 55A jer mi treba najvise za rad u sumi,a i za oranje dupla vuca dosta znaci,medjutim vlasnik je odustao od prodaje.
Ovaj D4506 sam gledao i primetim kad ga upali on malo izbaci crni dim,ali lepo radi i posle ne dimi.Jedino sporo prima gas i nece preko 2100o/min i svo vreme malo duvka na iberlauf,ali ne dimi.Gume sve 4 dosta lose i to mi se nikako nije svidelo.Na kraju kaze covek da je cena 3500e,a mozemo da se dogovaramo i ja i otac se pokupimo kao idemo kuci da razmislimo,ali za te pare necu ni da razmisljam,definitvno je mnogo.
 
Crni dim je normalan kad upali da malo izbaci to uradi i najnovi BMW,sporo primanje gasa je vjerovatno do filtera a na nožnom gasu i ne može se dodati veći gas od 2100 obrtaja.Duvkanje na iber lauf je normalno jer na njega motor diše.Ja sam svoga 45 iz 1981 godine sa 5000 radni sati proljetos prodao za 3900e a dimio je na iber dosta.Oni i pored dima mogu da gule joooš dugo.
 
3500 evra. Rekao bi da je to malo vise novca za taj traktor. Ajde sto motor duvka na iberlauf, duva i moj ko parnjaca ali ide i ulje trosi u granicama normale(za 15ha sejanja, 10ha prskanja, 5ha spartanja, malo transporta, oranja i taniranja potrosi oko 1-1,5l ulja) a bos pumpa je verovatno nastelovana na 2100rpm umesto 2300rpm predvidjenih za taj model. Jos lose gume..... Ja bi mu max dao 2500-2800e pod uslovom da neiskace iz brzina, ali sto je mnogo, mnogo je:ppozdrav:
 
Ma on covek tvrdi da mora da izbaci malo dim i da duva na iberlauf jer je vazdusar i da troskari po malo ulje,a ja mu kazem da imam mali TV-523 i ne zadimi ni malo i ne troskari ni malo ulje,a i on je vazdusar.Posto je reko u startu 3500e nisam ni hteo dalje da ga proveravam ni da se pogadjam.Posle razgovaramo ja i cale i realno vise od 2500e ni evro mu ne bi dali.
 
Ulje ne sme da troši i da ga tera na iberlauf.Dobar motor kod Torpeda od zamene do zamene na 100-150sati ne bi smeo potrošiti više od 2,5-3dl.Imam 4506 '83 god uzeo sam ga sa 1400rs duvao je na iber od prvog dana ali ulje je troškario u tim granicama.Traktor je sve radio od oranja pripreme do svih mogućih lakših poslova.Traži malo redovnog održavanja izduvavanje vazdušnog filtera, čista rebra,ne voli rad u preteranoj prašini i praktikovao sam leti rad s njim u kasnijim večernjim satima.Prednosti su što je traktor za sve namene.Lak je na volanu, Ima snage za svoju konjažu ,može u transportu po suvom dosta povući ,mali je potrošač,i jako je spor.(što se transporta tiče)Mane su delova nema za njega kvalitetnih i kao takvi dosta su skupi.Traži savesnog vlasnika , i nije za neko forsiranje. Hidraulika mu je dosta precizna zna i da zeza, i da bude poprilično zamašćena.Kočnice su mu loše ,prenji most ima po malo lufta,ležajeve u prednjim točkovima stalno treba dotezati,menjač se lako šalta ,mekan je i lagano streba s njim.(nema šaltanja na velikom gasu).Ukratko dobar traktor pod uslovom da naletiš na očuvaniji primerak sa realnom cenom.
 
Ovaj ne baca ulje na iberlauf,samo duva po malo,a na satu ima 3600 rh,ako je tacno.Zadnjih 12 godina vlasnik nije radio sa njim zbog zdravstvenih problema pa je dosta ocuvan.Ima lonac na izduvu od KADETT-a pa je dosta tih,bas sam se zacudio da u kabini prilikom turiranja ne zvone usi od buke.Medjutim da je precenjen jeste i zato odustajem.
Trazim i dalje TD 55 A,nije mi hitno pa mozda naletim na nesto dobro po prihvatljivoj ceni.
 
Ne znam kako stoje TD 55 sa menjačima ,to se dobro raspitaj kakva im je "zadnjica"ali znam da serije 6006 i 6206 imaju slab menjač i diferencijal koji je od TD 45. Crkava spojnička,nisu za oranje i tanjiranje vlasnici ih koriste samo u lakšim poslovima,e sad ne znam za kakvu namenu i koje sve poslove ti traktor treba.
 
ja i dalje tvrdim da td 55 nije traktor za teže poslove unazad ove teme pisao je i član sremac88 koji ga posjeduje i isto je tvrdio kao i ja jer kod njega nema proklizavanja kad vuču upališ i tu mjenjač sradava dok 40 i 45 proklize i čuva mjenjač nadalje on ti je brži od 45 ravno za brzinu više moj 45 je orao 1 brzom što je nekih 6-6.5 km/h dok ovaj mora 4 sporom jer prvom ide oko 8-9 km/h i tu nastaje problem na reduktoru strada igličasti ležaj od gornje šuplje osovine mjenjača jednostavno izgori od temperature ovo ti je sve iz vlastitog iskustva jer imao sam 4506 30 godina a zadnje tri imam 55 i mjenjao sam sve to sam kad je rađen prije 2 godine
djelove sam uzimo iz ove firme http://www.tractorpro.hr/ oni su ti prije radili zupčanike za prvomajsku tokarske strojeve i ostalo po meni su oni vrh što možeš kupiti od djelova mjenjača za torpeda usudim se reći da je kvalitet bolji od ruen-a koji je prva ugradnja
na toj stranici imaš sliku te osovine i zupčanika prve i druge na njemu!
također član haze je imao isti taj kvar na td48 da je spalio taj ležaj i tu osovinu!
ako si vičan popravljanju uzmi 55 ako nisi nemoj jer češ stalno imat majstorov broj na brzom biranju mobitela!
 
Ulje ne sme da troši i da ga tera na iberlauf.Dobar motor kod Torpeda od zamene do zamene na 100-150sati ne bi smeo potrošiti više od 2,5-3dl.Imam 4506 '83 god uzeo sam ga sa 1400rs duvao je na iber od prvog dana ali ulje je troškario u tim granicama.Traktor je sve radio od oranja pripreme do svih mogućih lakših poslova.Traži malo redovnog održavanja izduvavanje vazdušnog filtera, čista rebra,ne voli rad u preteranoj prašini i praktikovao sam leti rad s njim u kasnijim večernjim satima.Prednosti su što je traktor za sve namene.Lak je na volanu, Ima snage za svoju konjažu ,može u transportu po suvom dosta povući ,mali je potrošač,i jako je spor.(što se transporta tiče)Mane su delova nema za njega kvalitetnih i kao takvi dosta su skupi.Traži savesnog vlasnika , i nije za neko forsiranje. Hidraulika mu je dosta precizna zna i da zeza, i da bude poprilično zamašćena.Kočnice su mu loše ,prenji most ima po malo lufta,ležajeve u prednjim točkovima stalno treba dotezati,menjač se lako šalta ,mekan je i lagano streba s njim.(nema šaltanja na velikom gasu).Ukratko dobar traktor pod uslovom da naletiš na očuvaniji primerak sa realnom cenom.
Meni je zapao takav u losijem stanju. Prvo sam morao da mu radim trap jer kao da nije video masti u prethodnih 20 godina(slegao se gotovo 2cm, pa sam imao prostora da ugradim aksijalne lezajeve), onda komplet farbanje, pa sad je na red doslo dihtovanje motora koje je danas (nadam se) skoro zavrseno
, lamela i hidraulika je jeprethodni vlasnk bio malo(vise) nemaran, te na celom traktoru ima dosta budzenja
 
Nisam ja uopste ogranicio potragu samo na TD 55 A,gledam i Store duplake i Universal duplake,a na kraju krajeva nije bas ni obavezno da bude duplak.Nego ovo tema o Torpedu pa sam se zato ovde za njih raspitivao.
Inace majstorisem i oko kola i oko traktora i dobro se razumem,da se sad ne hvalim,ali nemam iskustva sa Torpedo trakorima pa ovde pokusavam da nesto naucim.
 
Nazad
Vrh