Torpedo

Ovog sam dovezo pred par dana pa se sad sređuje, nasao sam drugu kabinu a za haubu majstor kaze da ce je "vratiti". Traktor je '94. godiste i bio je u jednoj firmi u transportu do pred 2 godine, nije radio poljoprivredu.
Pogurao ga teret nizbrdo
1i55.JPG


88kz.jpg


knxe.jpg
 
Lisnik gde moze da bude postavljen sigurnosni ventil,dali on moze da zaj.... ..pa ne dize hidroulika kad se zagreje ulje
 
ma cuvamo ga stvarno, vozimo ja i sin i niko ne hrka sa njim niti ima potrebe za tim, za njega imt prikolica sa 5m drva nije nista, sad na zimu ako bog da rasklapamo ga opet i mi ga sami polako radimo, menjacemo lamelu kardansku, i sredjujemo luft u donjem snopu i iglicasti lezaj u gornjem, znam da ga to jebe al ne znam sto se tako odma unistio lezaj, u donjem snopu ima lufta medju zupcanicima pa ne znam jel to uticalo kako na gornji snop ili je samo u pitanju los lezaj, delove sam uzimao u KND
Ako ces da mu radis menjac, menjaj sve sto se moze menjati, nemoj da stedis. ako ima lufta u kucistu menjaca gde idu lezajevi obavezno to da biksnujes! To menjanje pojedinacnih delova je kratkorocno resenje, a rastavljati traktor svakih godinu dana nije resenje, osim ako ne planiras da ga prodas... Ako ga ostavljas za sebe za duzi period i ako ti je primarni traktor ja ti savetujem da odradis to vrhunski i ako ne mozes finanskijski odmah da priustis sebi toliko ulaganja sacekaj dok ne budes mogao al odradi ga kako valja! Moj prijateljski savet! I da jos nesto, mislim da bi zaista trebao da angazujes nekog ko se razume u torpedo.
 
Mog komsiji ce izaci popravka menjaca i diferencijala preko 1000e!!!! Nema sta nije crklo a danas sam bio i razgovarao sa njim ponovo ce MNOGO da fuserise!!!! Tako da sam skeptican ponovo koliko ce da izdrzi to...

Traktor nema iz koje brzine ne iskace,blokada okrunjena,crko i konusno tanjirasti (ali moze jos da ide nece ga dirati :udri:) i gomila lezajeva zupcanika,jedna osovina ako se dobro sebam i jedan ttrkac otisao.... KAtastrofa!!!!! Upitanju je onaj Torpedo za koga sam pitao sta moze da bude uzrok sto nemoze da se mota!!! To je mali Torpedo 45...
 
Ako ces da mu radis menjac, menjaj sve sto se moze menjati, nemoj da stedis. ako ima lufta u kucistu menjaca gde idu lezajevi obavezno to da biksnujes! To menjanje pojedinacnih delova je kratkorocno resenje, a rastavljati traktor svakih godinu dana nije resenje, osim ako ne planiras da ga prodas... Ako ga ostavljas za sebe za duzi period i ako ti je primarni traktor ja ti savetujem da odradis to vrhunski i ako ne mozes finanskijski odmah da priustis sebi toliko ulaganja sacekaj dok ne budes mogao al odradi ga kako valja! Moj prijateljski savet! I da jos nesto, mislim da bi zaista trebao da angazujes nekog ko se razume u torpedo.
pa ne bih bas sve da menjam, misli mda je bolje ostaviti fabricki deo ako je dobar nego kupiti nov loseg kvaliteta, videcu kad rasklopim sve cu slikavati pa da mi pomognete da procenite je li za menjanje ili ne
 
@alen1972
Mjenjate sve što je potrošeno, naravno da necete mjenjat ono sto je ispravno to svakkao nemojte radit jer naravno da su tvornički dijelovi ipak malo bolji i kvalitetniji, kada se taj mjenjač jednom utegne i napravi, uz pravilno korištenje sluzit ce vas i sluzit, moja devedesetka ce za koji dan dobit duplu pumpu hidraulike i uske gume 13" za međurodenu obradu šprica 600l 12m, sijačica 6 redi olt psk, i najvaznije da moze radit sa rasipačem amazone ZA-F 602, u koji stane dosta a pumpa mi je losija pa je problem dignuti joj to, tako da napravit cu ga za međurednu, jer puno je lakše s njim upravljat nego rakovicom 60 plus trosi manje nego ona !
 
@alen1972
Mjenjate sve što je potrošeno, naravno da necete mjenjat ono sto je ispravno to svakkao nemojte radit jer naravno da su tvornički dijelovi ipak malo bolji i kvalitetniji, kada se taj mjenjač jednom utegne i napravi, uz pravilno korištenje sluzit ce vas i sluzit, moja devedesetka ce za koji dan dobit duplu pumpu hidraulike i uske gume 13" za međurodenu obradu šprica 600l 12m, sijačica 6 redi olt psk, i najvaznije da moze radit sa rasipačem amazone ZA-F 602, u koji stane dosta a pumpa mi je losija pa je problem dignuti joj to, tako da napravit cu ga za međurednu, jer puno je lakše s njim upravljat nego rakovicom 60 plus trosi manje nego ona !
konsultovacu se sa vama ovde na forumu kad budem radio, slikavacu sve redom pa cemo polako raditi zimus
 
imam torpedo 6206 nema grejac i tesko pali-slabo okrece anlaser kao da je slab akumulator ....da li se anlaser moze napraviti da vrti kako treba?
 
pali on leti dobro,ali zimi tesko...a imt 577 mi pali ko mina to mi je cudno jer koriste isti akumulator 110ah..nema ko da ga gura
 
@alen1972
Mjenjate sve što je potrošeno, naravno da necete mjenjat ono sto je ispravno to svakkao nemojte radit jer naravno da su tvornički dijelovi ipak malo bolji i kvalitetniji, kada se taj mjenjač jednom utegne i napravi, uz pravilno korištenje sluzit ce vas i sluzit, moja devedesetka ce za koji dan dobit duplu pumpu hidraulike i uske gume 13" za međurodenu obradu šprica 600l 12m, sijačica 6 redi olt psk, i najvaznije da moze radit sa rasipačem amazone ZA-F 602, u koji stane dosta a pumpa mi je losija pa je problem dignuti joj to, tako da napravit cu ga za međurednu, jer puno je lakše s njim upravljat nego rakovicom 60 plus trosi manje nego ona !
Da li ti zaista verujes u to da kada ode neki lezaj i neki zubcanik u menjacu, ostatak istog funkcionise totalno normalno??? A to sto pominjes da kada se menjac jednom utegne dobro i uz pravilno koriscenje traje drugo, jeste tacno ali sigurno ne ako ga "Utegnes" a promenis par lezajeva i neki zubcanik !!!
 
meni covek kaze koji ima 7506 i 4506 da su u dobrim zimama bez grijaca palili i da je sve to do anlasera...ovaj majstor sto mi sad bude dosao za 3 sezonu je 5 majstor sto ce mi raditi anlaser zimi....traktor mi treba zimi posto teram labuda-nerasta
 
Da li ti zaista verujes u to da kada ode neki lezaj i neki zubcanik u menjacu, ostatak istog funkcionise totalno normalno??? A to sto pominjes da kada se menjac jednom utegne dobro i uz pravilno koriscenje traje drugo, jeste tacno ali sigurno ne ako ga "Utegnes" a promenis par lezajeva i neki zubcanik !!!
Pa znam zato sto sam ja radio mjenjač, i zsto bi mjenjao npr neki zupčanik u mjenjaču ako je u redu ja sam reko za zupčanik ne za ležaj, kada se mjenjač otvori ležajevi se svi promjene fala bogu nisu skupi zato se i mjenjaju odmah sta bi treba mjenjat i konusno tanjurasti ako je ispravan de mani me se
PS procitaj moj post od početka fino sam napiso sve što je potrošeno mjenja se, a to što ti ne kuzis i vidis krivo sta da ti ja radim ;)
 
Ja sam radio takodje na 9006 menjac i sad treba da solim pamet drugim ljudima? Ja sam coveku dao prijateljski savet iz iskustva a ti varnicis tu... opusti se!
 
Pa ti si mene napo i reko kako ja nemam pojma, pa nisi najpametniji de se smiri malo zasto bi mjenjo nesta sto valja, ako je zupčanik čitav i ne oštečen zašto ga mjenjat samo mi to reci, ležaj je druga prica, ali zasto mjenjat nesta sto valja i ice jos duplo nego taj novi dio sto se ubaci, treba naci i dobrih djelova novih a i postoje al su papreno skupi djelove sam za mjenjač dobio iz njemačke od Deutza, njihovi djelovi i ovo što privatnici prave je nebo i zemlja, i kad se taj mjenjač slozi s tim djelovima nema se tu sta raspast tako da znam sta pricam ;)
 
Nazad
Vrh