Torpedo

Razmišljam da okačim i ja moju 90ku iz zajebancije sa 16.000 eura pa ako neko naleti nek ide,zadovoljan sam sa njim ali nismo venčani :osmeh:

Upravo tako, i meni nije bila nuzda da ga prodajem posebno ne kad je skockan i utegnut. Da ga nisam prodao ostao bi da radi jos koju sezonu. Al red je da se pazari nesto mladje ipak su sve to stare i izradjene masine i vreme im je za penziju i laksu zemlju ni je to za nasu tesku banatsku crnicu
 
@Ranko Cuvrk
Nisam nikad trazio razloga tome,dosta ljudi se zaklilo na to,neki majstori su tvrdili da vibracije poticu od motora,gde nesto vremenom "ispadne" iz balansa.
Pa je navodno to razlog,jer se samo na nekim obrtajima to desava.
 
Majstor koji je sklapao motor nije poveo dovoljno računa oko štelovanja zazora svakog klipa da bude isti,samim tim ni kompresioni prostor nije isti i otud vibracije


ja sam isto uvjeren da je to problem

ja sam imao problem da anlaser nije mogao da normalno okreće motor dok palim nema šta nisam probavao nebi li to se rješilo u pol ljeta ja ne mogu upalit(motor sam kupio kao napravljen) dok nismo ja i majstor naredili taj kompresioni prostor kako treba otada je sve bilo ok!
motor je bio na fahru m88s torpedov(ja ugrađivo pošto za njegov nije bilo djelova)
 
Zar je mogoće da što nije skraćen klip za jenu ili jednu ipo stotu drma i volan.Da nije nešto do zamajca ,ili prednje remenice na radilici:sta:.Teško je to reći jer samo majstor zna koliko je skidao blok ,glavu ,čelo klipa itd.i dali je to pravilno podešeno...Ja bih vas samo pitao kakva je prednja remenica na radilici ,dali je obična ili je sa tegom sa jedne strane??.
 
Nisam mehanicar pa ne mogu tvrditi , mislim da torpedo ima distance- listice izmedju bloka motora i cilindra i sa njima se steluje komp. prostor.Davno sam bio skladistar u iednom polj. preduzecu pa se malo sjecam \.
 
Ljudi nemojte da se zavaravate da nejednaka kompresija u cilindrima moze da stvara tolike vibracije.Sto neko rece da je auto pa da kazes da su nosaci motora.Inace kod auta se tolerise razlika od 1 bar izmedju najmanje i najvece kompresije na cilindrima.Recimo jedan cilindar 10 bara,jedan 10,5 i druga dva po 11 bara i sve je ok.
Jedino ako je neki od cilindara bas produvao pa da dodje do velikih vibracija.
 
Tacnije moras dvaput stezati i skidati glave.Postavis stubline i klipove .Na celo klipova stavis olovnu ili cinol zicu za lemljenje.Stavis glave i stegnes ih.Zatim okrenes motor citav krug(360 stepeni).Skines glave i mjeris debljinu zice koji je prthodno prilikom okretanja motora spresao klip.Tad mozes utvrditi koliki je kompresioni prostor na svakom klipu.Tad dodajes ili vadis podloske ispod stublina.
 
Evo ovako, skinuo ja na torpedu poklopac mjenjača, na oko svi zupčanici čitavi i izvadio sam viljušku reduktora znaci od brzih,sporih,radnih i rikverca na krajevima je zajedena, i ta ručica mjenjača ima dosta luftana onim osovinicama gore sto drze rucicu, sva je neka drljava razlokana, ovo sve drugo se cini u redu, jel moguce ako je viljuška dole na vrhovima pojedena da zbog toga iskače ?
 
Ovaj je farban 100% ali postoje crveni.. Moj komsija ima crvenog torpeda ovaj je bio crven pa je isto crvenom ofarban...:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh