Torpedo

Nema u kovacic prodavnice delova za torpedo,bila je al je zatvorena,sad radi samo u Padini UNIBAU Padina.013 667-486.zavisi sta ti treba,mozda ti pomogne i ovaj broj-063 667 819 Misa Kutalek.
 
Tacno tako imao ih je oko stotinak komada, i svaki drugi su traktoristi sahranili motor (nešto zaribalo itd) pa su ih za smešne novce prodavali privatnicima, bar sam tako čuo

To su i kod nas radili dok je u zadruzi bilo Torpeda, kazu radnici 'bes traktor kad mu malo malo generalnu radimo ne valjaju vazdusari, a oni kraljevi vozili dok se filteri vazduha skroz ne zaprljaju pa ih niko nije ni izduvavao a kamo li menjao i onda su ih radnici skidali i isli u prasinu bez icega:udri:

- - - - - - - - - -

Drugar hoce da kupi nekog Torpeda koji bi trenutno nosio Majevicinu sejalicu 4 reda ,IMT zitnu 23 reda, nosio kembridz valjak 3m, drljao, spartao i slicno. Kasnije je u planu 6toredna sejalica koju bi takodje nosio. Koji model mu preporucujete da bez problema radi sa ovim prikljuccima i da nema problema sa menjacem ?
 
Za takve poslove je idealan Torpedo 65, što je ustvari 75-ica bez prednje vuče samo sa slabijim motorom, kod njega se menjač jako retko kvari.Najveća mana ovog traktora je to što ih jako malo ima kod nas i retko ko hoće da ga proda.Alternativa je torpedo 75 bez prenje vuče.
 
Ima kod mene u selu jedan TD 65 ali mislim da nije na prodaju, kod tog čoveka je već 5 godina i do sad nije imao ni jedan kvar.Sa tim traktorom vuče berač, pneumatsku sejalicu i balirku.
 
Ne to ni slučajno, ja imam taj traktor motor je 3 cilindra ima 55 konja a menjač isti kao i na Torpedu 45 i uz svo maženje i paženje na svake 2-3 godine nešto strada na menjaču.Meni to nije problem jer ga sami radimo ali kad moraš da plaćaš majstora to se baš i ne isplati.
 
Ima covek kod mene TD 55 dv i vuce berac s njim,ore,tanjira,balira i tako sve poslove radi,a nisam cuo da mu je radjen menjac.
Prodavao ga je za 5000e,a traktor na izgled dobar,dobre gume,sve ok,ali je odustao od prodaje.
 
Kod njih je kako se koji potrefi, ali retko koji se potrefi da je dobar.Ima ih u mom okruženju nekoliko i ni jedan ne valja.


A evo jučerašnje zanimacije TD 9006 A

15hj4eq.jpg

j589zo.jpg

bf58k5.jpg

xp6fjo.jpg

2me2yhk.jpg
 
Poslednja izmena:
Slabo zamišljeno i slab matrijal a prijenos kao na autu reno ima takve zupčanike i podrobe se.
Stao neki dan čovjek kod mene gledo moju sedmicu uzeo torpeda 55 pa govori kako se zafrknuo raspao mu se mjenjač.
I sto čuda jedino s motorom nije imao problema.
Pa kad je gledao imt veli sam da je avijon za torpeda..
 
Slabo zamišljeno i slab matrijal a prijenos kao na autu reno ima takve zupčanike i podrobe se.
Stao neki dan čovjek kod mene gledo moju sedmicu uzeo torpeda 55 pa govori kako se zafrknuo raspao mu se mjenjač.
I sto čuda jedino s motorom nije imao problema.
Pa kad je gledao imt veli sam da je avijon za torpeda..
Ma sedmica je mamara :osmeh:
 
Poslednja izmena:
letos na nasoj 90 slican poso poluosovina osovinica trkaca trkaci diferencijal je malo nacet al se kotrlja jos malo je slaba zadnjica za devedeset konja a i delovi su pitanje trkaci menjani prije cetri godine:zli:
 
Da je to uradjeno sa dobrim delovima ne bi crko sigurno za 4 godine. Tako je i kod mene bilo kad sam kupio moju masinu prethodni vlasnik kaze radio mu majstor prednju vucu, radio isto 4 godine i zvekne kod mene i to popucaju kosuljice lezajeva na diferencijalu kao da ih je neko laserom presekao. Kad smo otvorili divota majstor uvalio jedan rumunski a jedan poljski lezaj valjda im je to optimum 4 godine i crkavaju. Na konusnom ruski lezajevi i nista im nije bilo kao novi, ali sve je zamenjeno novo. Ma samo FAG lezajeve i neboj se u krajnjoj nuzdi i ruski jer su se solidno pokazali ali ovi rumunski, poljski kineski za'ebi.

- - - - - - - - - -

letos na nasoj 90 slican poso poluosovina osovinica trkaca trkaci diferencijal je malo nacet al se kotrlja jos malo je slaba zadnjica za devedeset konja a i delovi su pitanje trkaci menjani prije cetri godine:zli:

Jes ste culi sta pre havarije
 
danas sam iso gledat torpeda 75 adriatic s prednjom vucom,probo,sam ga u oranju,na auspuh nedimi nikako,ni na odusak,jedino malo ulja baca na mjerac,a na cepu ulja kad ga otvorim ide para zanima me je li to normalno? i sta bi bio problem kad se naglije pusti kvacilo nesto jako zastruže(da li je do kvacila ili mjenjaca)? trazi za njega 6000 eura, nove prednje gume i jedna zadnja.
 
Slabo zamišljeno i slab matrijal a prijenos kao na autu reno ima takve zupčanike i podrobe se.
Stao neki dan čovjek kod mene gledo moju sedmicu uzeo torpeda 55 pa govori kako se zafrknuo raspao mu se mjenjač.
I sto čuda jedino s motorom nije imao problema.
Pa kad je gledao imt veli sam da je avijon za torpeda..
Smorio si vise sa tvojom "sedmicom". Predji preko Dunava da vidis koliko ima crknutih 577 a tek koliko nkjih nece ni da da znaka zimi da su zivi za razliku od Torpeda koji pale kao automobili.
 
Nazad
Vrh