Torpedo

kolega moj torpedo je 88 god a moj cale je prvi vlasnik i veruj mi za ovih 23 godine rada ovo se prvi put desilo,tako da stvarno ne znam sta da kazem..kako da budem siguran kolega da pusta na gumicama i koliki je problem zameniti to?
 
To nije problem,ako imas alat.
A ako ne,onda to majstor mora uraditi!

Posto ima toliko godina,te gumice su kad tad morale propustiti,budite zahvalni sto su i toliko izdrzale,jer je tad radjeno kvalitetno.
Sledece kad budete stavili,ako 5 god. izdrzi,budite sretni.
 
Svaka čast. Ja sam mislio da su već svi menjali te gumice.
Da bi se zamenile, treba da se skinu klackalice, da se izvuku podizači, skine lim, pa onda da se izvade cevi. Da bi ih vratio treba da imaš alat zbog opruge. To može da bude neka klješta ili cev sa odgovarajućim prorezom u koji se ubaci opruga kad se sabije.
 
znaci skidam klackalice,izvlacim podizace skidam lim,pa kad izvadim cevi tu se nalaze gumice ili gresim kolega?
 
Da, ima na svakom kraju cevi po jedna gumica. Pazi da ne izgubiš platne (šeširiće) koji drže te gumice kad bude da skidaš.::namigivanje::
 
sutra kolega akcija ako zeznem nesto javljam ti :)nego posto ovde kod nas slabo ima delova za torpedo a da zovem n.s nece da mi posalju samo to,jel odgovara to od neceg drugo npr tama sa deutz motorom
 
Na Tamu su deblje gumice. Ne odgovara ni od čega drugog, konusne su, i moraju biti preciznih dimenzija i od dobrog materijala (silikonske).
Dešavalo nam se da stavimo sve nove gumice, i svaka jedna curi.
 
mi i nasi dobri delovi poznati smo po tome,nista moram se snaci nekako i naruciti te original pa da se bacim na posao...ali u svakom slucaju hvala kolega tebi i kolegi moderatoru na objasnjenju :)
 
Namaži gumice silikonom i neće sigurno pustiti.

page0026.jpg
 
Pozdrav kolege menjali smo ulje u hidraulici na Torpedu 7506A i od tada mi se povremeno cuje neko zujanje (kod volana) rekao bih od orbitrola, traktor se normalno upravlja ali me nervira to povremeno zujanje. Pretpostavljam da je negde uvukao vazduh, kako da ga odzracim.
 
Kad se luftira hidraulik upalis traktor i odvijes dovodnu(onu debelu) cev na pumpi hidraulika tako da malo curi ulje.Drzis odvrnuto sve dok ulje ne potece neprekidno da nema pene i "seckanja" kad se to desi zavrnes cev.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima
Pre neki dan sam kupio jedan Torpedo D 7206 kojeg bih voleo da dovedem malo u red jer nažalost dosta je zapušten . Traktor sam uzeo za sebe ono što znam da mu je motor ,menjač dif. ispravan hidraulika radi na njemu ,korišten je u jednoj firmi gde su sa njim vukli prikolicu i zimi čistili sneg 80-to je godište . Već sam uspeo da nađem uputstvo za rukovanje ali nisam našao katalog delova pa ako neko imabilo bi ::super:: da negde postavi.
Evo par slika
o8fg9k.jpg

6idumc.jpg

15gf30i.jpg

290wxee.jpg
 
Hvala :ppozdrav:
Znači delovi za 7206 isti kao i kod 7506 . Dobro sad mogu da prionem na poso da ga malo doteram , zategnem , još da nabavim na njega priključne poluge zatezni lanac i vezne motke za hidrauliku i najesen da vidim kakav sam posao napravio . Još jedno pitanje sad su na njemu gume 18.4/15-30 i činimi se da tu međuredno neću moći da ga koristim :sta: (možda i grešim) da li tu može neka uža guma da ide ili moram nove felne da kupim ? Kakva su vaša iskustva ? Imali neko na forumu ovu 72-ku ? :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh