Toplotna izolacija kuce

Kod mene na tavanu je stavljen stirodur i trska u tablama. Bilo je velike razlike između prizemlja i sprata, sad je nema.
 
Ne vidim sta je problem sa lepljenjem stiropola iznutra kod mene je cela kuca tako odradjena 5cm na plafon i evo sada je 6 zima u kuci bez ikakvih problema!
 
Ovu prostoriju sto sam polijepio iznutra...plafon i dva zida....zimi je u njoj super....al ljeti...uvuce se toplina na velika vrata balkonska pa je vruce....prevruce
 
Po Tinetovoj preporuci to izadje izadje preskupo.1m folije 70,80din pa vuna 10cm 180 pa opet red folije 70,80 din,za te par 10ku stiropor poslagati i gotovo
 
Kod mene su ljudi na plocu nanosili krec,sljaku i piljevinu to izmesaju kao malter i onda debljinu 10-15cm navuku na plocu svi koji su to uradili kazu da su se spasili sa time.Jedino sto je kod nas prednost sto imamo seceranu pa imamo odakle da uzmemo krec i sljaku,a imamo i neku gajbaru pa ima tu piljevine.A znam da su ljudi i na plocu navlacili zutu zemlju isto kazu da je odlicna stvar.
 
To mu dođe nešto dosta slično nekadašnjim "vitlovkama", koje su inače jako dobra tavanska izolacija.
 
Da se umesam i ja sto se tice trice(piljevine) ja sam kod mene to uradio na kuci samo sto sam ja smesu (piljevina/krec/cement) punio izmedju rogova isao sam daska colovaca-smesa-colovaca-alufoija i to je ispalo nekih 17cm debljine to mi je doslo umesto kose ploce i mogu da vam kazem da sam prezadovoljan nije neka investicija nema gamadi zbog kreca a oseti se razlika pogotovo leti.
 
Cime bi bilo dobro lepiti stiropor iznutra na plafon? Debljina 5cm, manja povrsina, nije u planu postavljanje tipli jer ne znam kuda idu strujne instalacije, po radnjama mi nude ono sto imaju na stanju od lepkova, i po pravilu to je bas ono sto mi treba i najbolje je.

Ja sam svojevremeno lepkom radio tvrdopresovani stiropor od 2cm na plafon iznutra i stavljao tiplove pa preko toga mrežicu i lepak. Bez tiplova ne verujem da bi opstalo na plafonu.

I na deo spoljnih zidova sam stavljao stiropor 5cm ali sam takođe radio lepkom i stavljao tiplove. Kada budem radio ostatak spoljnih zidova koristiću penu koju su mi preporučivali i mislim da je to dobra stvar. Loša stvar je da se pri nanošenju te pene koristi poseban pištolj tako da boca sa penom dođe odozgo i naopako na pištolj. Sam pištolj košta oko 1500 dinara i plus je potrebna neka tečnost da bi se pištolj očistio i sačuvao. Poslednjih puta kada sam se informisao za te pištolje nudili su mi i jednokratne verzije u stilu koristiš dok koristiš taj dan pa pištolj baciš.
Ali i na tako zalepljen stiropor bih stavljao tiplove pa mrežicu i lepak.
Dobra stvar te pene za lepljenje je što kad radiš sam (a sve što mogu radim sam) na visini ne moraš da nosiš kante sa lepkom i da prekidaš rad i silaziš i mešaš lepak. Ovako bi zalepio stiropor ploče veoma brzo i posle natenane uradio tiplove pa polako mrežica i lepak.

Da li imaš opciju da poređaš stirpor iznad ploče te prostorije?
 
@vuxsd hvala na informacijama,
Nazalost nemogu iznad te prostorije da postavljam stiropor, inace bih tako uradio, u pitanju je manja prostorija u kojoj se ne sedi, ali kroz koju prolaze vodovodne cevi, i hocu da je toplotno izolujem sto bolje mogu, da ne moram stalno da je grejem zbog spoljasnjeg minusa

Ne znam da li da kupim onaj elektricni tragac za struju, kablove, pa da sa njim probam da nadjem kuda idu instalacije, da bih mogao da stavljam tiple?
 
Lakse ce ti bit radit sa obicnim fasadnim stiropolom nego sa tvrdim stirodurom.....Stirodur se vecinom lijepi na mjestima podloznim slabijem udaru,naslanjanju i temeljima.Ako imas uslove da ga mazes ljepilom kao keramiku ili bar skroz u krug da table uhvate vakum nema potrebe za tiplanjem...Ako bas moras stavljati ljepilo u tacke onda bi trebao i tiplati
 
Farmer,ja sam dve prostorije koje koristim za odrzavanje temperature kod komine izolovao sa 3 cm stiroporom i nisam stavljao tiple samo lepak-stiropor- lepak- mreža-lepak
ne mrda nigde.Tako da se ne sekiraš bitno da je tavan dobar i da ploča ili šta već imaš ne pušta vodu odozgo.
 
Videcu onda da probam tako, bilo bi mi extra da se provucem bez tipli.
Talianu, ako se secas, koji si lepak koristio?DA li ide i neka podloga pre lepka?
 
Kod mene je cela kuca radena bez tipli samo lepak .. hvala Bogu treca zima za sad sve ok.
 
Kod mene isto nigde nisu stavljali tiple ni na plafon kad su lepili ni na zidove,a plafon su kod mene radili probno sa purpenom roze je boje i nema snagu kao obican purpen koji se koristi za dihtovanje stolarije vec se siri ali nemoze da gura i rasteruje.Evo vec 6 godina nigde nista nije popustilo mada ja kad sam uradio kucu i kad su majstori dosli da rade ja ih pitao jel treba da malterisem kazu ni slucajno ovako je bolje direktno na blokove da lepe.
 
Da li su tu pur penu stavljali skroz okolo na tablu stiropora i možda dve tri 'jufkice u sredini?' Da li se sećaš?
 
Stavljali su skroz okolo i kad se zalepi onda bi na par mesta pistoljem probili stiropol i uduvavali purpen.
 
Farmer, koristio sam CM 16,tavanica nije bila malterisana, samo gola monta na nju sam direktno a na zidove sam premazao sa voš prajmerom nekim koji sam našao u farbari.
 
Nazad
Vrh