Toplotna izolacija kuce

Pa da ali prenos kroz osb plocu, dasku na kojoj je folija je los... ona ce nesumljivo leti kad su visoke temperature da isusi i osb i dasku i sve ispari.... ali problem je zima kad je visoka vazdusna vlaznost,magla.... itd... ne moze da isusi.... i stvara se budj...

Eventualno kad bi se daska razmicala na 2 cm,jedna od druge(i to tanja daska....) poplocavanje bilo cim nevalja...-ovo je moje misljenje...
 
Poslednja izmena od urednika:
Griješiš vlaga jednom kad izađe ne može od folije ponovo unutra.kolega drobac je u pravu velika je mana kad nema podletvu i zaustavi se strujanje zraka ispod crijepa onda tu nastaje više problema kao na primjer pretoplo potkrovlje itd i td
 
Poslednja izmena od urednika:
Ne pricam o podletvi(kontraletvi).... ona je obavezna.... ali varijanta da kad se jednom isusi izolacija,ona ostaje suva do kraja veka mi je neverovatna.... to bi zahtevalo hermeticko zatvaranje izolacije u paropropusnu membranu...
 
Vazduh struji tuda i konstantno isušuje dasku. Daska "diše" kroz foliju.
 
Pa eto sam si rekao kako ide ,odole redom ide gips ili lamperija pa paronepropusna folija(parna brana)izolacija daska pa paropropusna folija .znači iz kuće nije moguće da para dođe u izolaciju dok na gornju stranu vlaga može ispariti a ući ponovo ne može što takođe i oni zračni kanali uvelike pomažu tome .budi siguran da ukoliko se dobro odradi ovaj sistem odlično funkcioniše
 
Poslednja izmena od urednika:
Obavezno paropropusna i vodonepropusna folija. Ja sam kući radio izolaciju gde sam u rogove (grede) nagurao 10cm min vune, a onda sam poletvao letvama 5 x 5 na 60 cm horizontalno i ugurao min vunu 5 cm pa tako stvorio izolaciju preko rogova. polse je išla parna brana i rigips.
Imajte u vidu da izolacija koju sam ja radio od 15 cm ukupno je minimum za stanbeni prostor sve ispod toga biće hladno ili još gore previše toplo. Mene su savetovali da horizontalno radim 10 cm kako bi ukupna izolacija bila 20cm što je na nekom nivou dobre, ali i dalje nije odlična izolacija.
 
Kiraj, jel radite sami ili plaćate majstore? Koliko će vas izaći kvadrat? Koja je debljina stiropora?
 
Plaćamo majstora ,radi 6 e po kvadratu ali imamo i neke povlastice,pa će ukupna cena biti niža .Stiropor je 10 cm a cena po kvadratu oko 16 e .
 
Tako sam i ja nešto računao i raspitivao se. Kod nas rade oko 15 evra kvadrat sa njihovim materijalom. Jel tiplujete stiropor? Ne vidi se na slikama.
 
Prvo ga polepe pa onda tipluju.Bilo bi jeftinije da je beli stiropor od 10 cm.
 
Po katalogu 20% bolja izolacija.

- - - - - - - - - -

Današnji posao .Nisam bio na prvi vašar u sezoni .



 
dscf1381.jpg

dscf1377.jpg

dscf1376.jpg
 
Nazad
Vrh