Tomo Vinkovic

Mirosti dobro si me podsetio,jer i o njima nikad nije bilo reci u ovoj temi.
Na njemu je sve isto kao na traktoru,stim sto izmedju zgloba i zadnjeg menjaca ima ubacenu rudu,a pozadi ima sire trube i poluosovine.
Transporter je daleko bolji za transport od tv sa prikolicom,to je fakticki veoma jak motokultivator sa kardanskkom prikolicom i volanom,za koji nepostoji prepreka i gde nemoze izaci.Transporter pozadi ima izlaz za kardan a moze se i fabricka hidraulika staviti,pa ga na nekim brckim terenima korite kao traktor kada mu skinu sanduk jer je daleko stabilniji.
Evo i transporter od pe18,on kao i istoimeni traktor ima 2menjaca

Takodje i noviji model ima opciju transportera i nosi oznaku 1518 cinimi se.



I dan danas se u bjelovaru pored raznih modela tv traktora,samo pod novim imenom,proizvodi i transporter.

I za kraj po meni najzanimljiviji tomo je tv damper koji je nosio oznaku D600.

 
Sve zavisi pre svega od stanja i od toga dali ima papire,prikljucke,rolbar...
Malo opsirniji opis i eventualno neka slika bi pomgli.
Inace takav traktor bez prikljucaka u nekom osrednjem stanju kod nas ide 1500-2000::novac::

Onako se raspitujem, ako izleti kakav da sestricu kupim. Trazio bi tomicu sa frezom i papirima. Neki osrednji, ne raspad a ne ni tip top jer mi se ne daje 4k eura za takav traktor. :osmeh:
 
Da li neko zna koliko kostaju nozevi za frezu od tomice.Ovih dana kako radim sa frezom vidim da puno ostavlja iza sebe ne isecene trave a nisam ni zadovoljan dubinom rada.Doslo vreme za zamenu.Znam da radi ovde kod mene kovacnica Hudjik ali me interesuje ima li jos negde i po kojoj ceni je komad.Meni treba 24 kom za moju frezu.
 
Svakog treceg u Rumi ili svakog petnestog u Smederevskoj Palanci,imas od raznih proizvodjaca i cena im je koliko se secam negde oko 200din do2e po komadu.
Predlazem ti da nove nozeve odneses kovacu da ih jos jednom oklali jer im je kvalitet veoma los.
 
Da li neko zna koliko kostaju nozevi za frezu od tomice.Ovih dana kako radim sa frezom vidim da puno ostavlja iza sebe ne isecene trave a nisam ni zadovoljan dubinom rada.Doslo vreme za zamenu.Znam da radi ovde kod mene kovacnica Hudjik ali me interesuje ima li jos negde i po kojoj ceni je komad.Meni treba 24 kom za moju frezu.

imaš Termometal iz Ade na njihovom sajtu možeš i cenu da pogledaš
 
Zdravo drugari, juce mi se javio problem sa tomicom. Imam 821 i u freziranju mi se cesto desavalo da nece da mi spustu frezu, moram malo da se naslonim na nju i oda se spusti. Sta li moze da bude problem. Freza nije teska mozda 60tak kg ali mislim da bi trebalo da je spusti normalno. Skroz sam nov sa traktorima pa bi mi dobro dosla pomoc. Hidraulicnog ulja ima dovoljno, ne curi nigde.
 
Kakva je to freza od 60-ak kg ? Original ? Svejedno tu masu bi trebao da spusti bez pomoći...hoće teško da spušta zbog gustog ulja ili prljavog ventila na komandi hidraulike.Tada se ulje teže vraća u rez.
 
Freza je original metarska, mozda je i teza ali meni se ucinilo da nije puno teska jer smo je nas dvojica lako digli I ubacili u gepek 123ke. Ulje je novo, zamenjeno jesenas. Provericu taj ventil ,ako ga nadjem, moguce da je on jer toma nije radio niti je paljen 7-8 godina.
 
Odšrafi vijak sa kojim je cev pričvrštena na cilindar,pregledaj rupice i ventilič koji je u vijku.Taj ventilčič usporava pad poluga,moguče da je rupica začepljena pa premalo propušta ulje natrag u rezervar.
 
Da li neko zna gde se na original TV prikolici nalazi broj sasije onaj utisnuti ne mogu da je registrujem ako nemam I to

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Ako misliš na onu pločicu, ona se nalazi na nepomičnoj (prednjoj) stranici sa spoljne strane.
 
Svaka ti se dala,ni nova nije ovakva bila::svaka cast::
Pratio sam kompletno sredjivanje na komsiskom forumu i nisam posumnjao da ce ispasti ovako dobra jer sam upoznat sa svim tvojim predhodnim projektima.:ppozdrav:
Recimi ide li na oglase ili za šepurenje po selu jer kolko sam upucen ti seno nespremas.
 
Baš tak kak si napiso,prvo malo po selu i do birtije a onda u eure.Zanimljivo mi je bilo da je sredim ali posla za nju nemam jedino ak bi kosila drva po šumi.
 
Nazad
Vrh