Tomo Vinkovic

Juce sam drugarima izneo vrhunsku ideju, da sa tomom u rikverc freziram jedan po jedan razmak izmedju stabala koji je 1,2 metara! Mislim da se jos smeju posto ima 1200 stabala! Sta vi mislite jel to neizvodljivo?
 
Opasno je frezirati u rikverc,zato na starijim tv nemoze da se ukljuci kardan kad je ubacen u rikverc,ali naravno svi su skinuli tu blokadu,i na mom je skinuto.
A nemozi i zbog nozeva na frezi,u rikverc bi imo dobar smer(kontra se okrece kardan kad ide u rikverc)ali motike nisu naostrene sa te strane.

- - - - - - - - - -

Ocu da pravim luk(rolbar)za mog toma.Pravicu od okruglih cevi,malo sam trazio po dvoristu i naso sam cevi od grejanja precnika 3.5cm i od skele 5 i 6cm
 
Ma nisam mislio da freziram u rikverc nego da ulazim u rikverc da bih ubacio frezu izmedju vocaka pa onda normalno da freziram unapred al to je izgleda previse cimanja...
 
Uh druze nije meni to jasno? Redovi su 3x1,2. Kako mislis da udjem sa frezom? Drugo pitanje gde ima bocna freza za 200-300 pretpostavljam evra da je odma kupim?
 
i ja ne razumem,tebi je razmak izmedju redova 3m,a izmedju stabala 1,2m?Pa ti hoces da ulazis izmedju stabala,dakle popreko vocnjaka?To ti ne bih savetovao jer ti prakticno zbog par cm neobradjenog u redu,freziras i ono sto si vec uradio u prohodu izmedju redova,ako sam lepo shvatio,drugo,te bocne freze su rucne izrade od ladinog direncijala,ali sa njima mora jos jedan covek,da zanosi masinu (Radovan III)ali ne mogu da se nadju ispod 400e,bar kod mene

- - - - - - - - - -

Ocu da pravim luk(rolbar)za mog toma.Pravicu od okruglih cevi,malo sam trazio po dvoristu i naso sam cevi od grejanja precnika 3.5cm i od skele 5 i 6cm
samo napred sa izradom roll bara,mnogo znaci
 
U progodu freziram medjuredno rastojanje al ostaje ne uradjeno od stabla do stabla tako da to nije par santima jedino ako sa tomom moze da se pridje tako da isfrezira od stabla do stabla, to je onda vrh ostalo moze i motikan?
 
Mislio sam popreko po votnjaku,moze se naci bocna za te pare po oglasima ali moras pratiti oglase,bila prosle godine jedna za150e.To je ko sto kolega kaze pravljena od ladinog diferencijala,A sto nekupis neku manju frezu(honda ili tomos za 100-200e)sa tomom freziras izmenju redova a sa tom oko kalema
 
Vidim da stalno ponavljate za taj luft u volanu.Probajte kao ja ,ubusite-narezite jednog ,,crvica'' tj sraf u spiralu volana i sigurno ce te smanjiti luft.Kod mene je isto bilo skoro trecina okreta na prazno,sada je to mnogo manje

i meni je par ljudi reklo za to resenje sraf u spiralu... ja cu tako da probam pa cu videti kako ce biti :) jer ovaj luft je bas nezgodan, ne mogu da se sastavim na putu! a i ksad upadne u neku rupu pa krene da se savije u zglobu i onda okrene volan hoce ruku da polomi

Prijarelju mozes li mi to poslikati itaj busac rupa da vidimo to?:cool:

Pozdravljam vas dragi moji tomoljupci u prethodnim postovima sam već pisao da je taj luft na volanu jednostavno riješiti sa tanjurastim podloškama a ako je ležaj zdrobljen što u većini slučajeva je ,kupi se novi i promjeni nije skup.nema potrebe ništa kemijati ,tanjuraste podloške će ublažiti udare na ležaj tako da to može dosta dugo potrajati a napravi se tako da nema lufta ni milimetra.
 
Interesuje me kako upaliti TV 523 na kanap. Jel ima neka caka posto nisam uspeo. Inace pali odma na kljuc ali oslabeo akumulator pa nije hteo da okrene. Hvala.
 
na ovim temp. jako tesko (820cm3,jedan klip),leti i nije nekio problem,sada kada je ulje gusto,nafta takodje,cilindar hladan,moraju dvojica i to na "ljuljanje" poteznice,dakle nekoloko puta (bar 7-8x) ljuskati jer tako pumpa visog pritiska stalno po malo ubacuje gorivo,a trenjem se zagreva cilindar.Treba povuci polugu za gasenje prema vani (pvp tada dobija vise goriva),kanuti malo nafte (mada po pravili treba ulje) u onaj otvor pored poklopca za dolivanje ulja) i snazno povuci kanap.Ako ne upali sacekati 10 sec i postupak ponoviti.Naravno da bi lakse upalio ako se nekako motor zagreje,topla garaza,fen...
 
Trebalo bi da se isto pali ko i moj(18ks).Izvuces leptir,namotas kanap 2-3puta oko remenice(bez ikakog okretanja remenice u kotra smer ko na motokultivatoru),nemozes odma povuci,vec moras najmanje5-6 puta vuci i popustati,onda cimnes i upali,ako nece ponovi postupak.
Posto nemam akumulator,kad sam ga kupio namucio bi se kad ga palim,zvao sam komsiluk da nekoliko nas vuce,ali dzaba,vremenom sam steko tehniku i sad ga palim iz prve.

- - - - - - - - - -

Evo i snimak ako je od pomoci
 
Nazad
Vrh