Tomo Vinkovic

Tv523 sive (sivo maslinasta)boje a pise da je 23konja(17kw,921cm) da li je to neka posebna serija
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima.
Imam priliku da kupim TV pe18, sa 2 menjaca, za 500e. Nova lamela i 2 nove gume. Jednobrazdni plug.
Imam vinograd 10ari, 10 ari sljivu, 30ari visnju i planiram jos jedan saren vocnjak na jesen da sadim oko 30ari.
Pa me interesuje sta bi mogao da mi vrsi od poslova, da li se isplati kupovina.
Pretpostavljam da bi taj plug mogao za neku medjurednu obradu da mi zavrsi, transport i imam gde da napravim podrivac.
Sta mislite o ovome, 500e nije skupo- e sad, kako funkcionisu ta 2 menjaca, da li se i isto vreme pomeraju? Paljenje preko konopca- kako.funkcionise? Da li je slab?
Citao sam da treba da se pregleda da li ima lufta na zglobu.
Posto je to vocarski traktor, da li bi mi znacio?

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 
Pozdrav svima.
Imam priliku da kupim TV pe18, sa 2 menjaca, za 500e. Nova lamela i 2 nove gume. Jednobrazdni plug.
Imam vinograd 10ari, 10 ari sljivu, 30ari visnju i planiram jos jedan saren vocnjak na jesen da sadim oko 30ari.
Pa me interesuje sta bi mogao da mi vrsi od poslova, da li se isplati kupovina.
Pretpostavljam da bi taj plug mogao za neku medjurednu obradu da mi zavrsi, transport i imam gde da napravim podrivac.
Sta mislite o ovome, 500e nije skupo- e sad, kako funkcionisu ta 2 menjaca, da li se i isto vreme pomeraju? Paljenje preko konopca- kako.funkcionise? Da li je slab?
Citao sam da treba da se pregleda da li ima lufta na zglobu.
Posto je to vocarski traktor, da li bi mi znacio?

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
Mnogo pitanja, pokušaću da odgovorim...
Prvo, cena...da, to nije mnogo pod uslovom da je stanje motora i menjača ispravno, drugo, površinu od 80 ari on lagano održava....E , sad, međuredna obrada sa plugom i nije neko rešenje (u jesen da), pre svega ti je potrebna freza za njega (oko 300-400e).Menjači se upotebljavaju po potrebi, dakle, nije isto kao i TV novije generacije gde su točkovi stalno u 4x4.Ovde je to rešeno sa 2 menjača, što ima dobre (ne opterećuješ menjač i motor stalno) i loše strane (mnogo ručica i mogućnost greške pri šaltanju).Problem luftova u zglobu je opšte poznat, sa tom razlikom da kod PE 18 ne postoji spona volana, već je prenos preko dva zupčanika (takođe proveriti i njihove luftove).Paljenje konpcem leti i jačem čoveku nije problem, međutim, na temp. ispod 15C, stvari se drastčno menjaju...Sve u svemu, to je dosta stara mašina (početak 70-ih) nekih 50-ak godina, osim cene, ništa drugo ne ide u prilog toj kupovini, pa otud savet:Zaobiđi je.
 
Желео бих да купим неки мали трактор али пошто сам ограничен са средствима све се своди на Тому Винковића. Да ли неко има савет шта купити, јер што се тиче трактора немам баш нека искуства.
 
TV nije uopšte jeftin traktor, koliko pratim teško ćeš kupiti da išta vredi bez 2500€, jeftina starudija ti nije u interesu. Posle treba investirati i u priključke.
Možda je ipak bolja opcija neki 533 ili vladimirac T25.
 
Naj bolje neki imt
Moj savet 540 jeftin a mnogo bolji od 533!!!
Beži od TOME!!!
Nikakav traktor delovi skupi!!!!!
To je FREZA SA SEDIŠTEM!!!!!

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Jeftiniji su sad nego sto su bili. Moze da se nadje dobar i za manje od 2000 evra. Mada, nije ni to bas jeftino. Ja jos cuvam TV 523 iako ga slabo koristimo jer mi zao da ga prodam. Tesko da bi izvuko sad i 2000 evra za njega, a pre par godina sam dobijao skoro 3000 evra za go traktor.
 
Slazem se sa svima vama da je malo jaca cena za sve sto vredi, pogotovo za one koji bi jacu varijantu i koji su po brdskim krajevima, ali postoje stvari u kojima je nenadmasan. Za vocarstvo je nenadmasan i zavlaci se svud redom i dobar je sto je nizak, milion puta sam isao razbijenog cela od grana dok nisam poceo da radim s njim :)
 
Очигледно да држи цену Тома и даље јер за 3000е може да се купи солидан ауто. То је систем понуде и потражње. Мени треба пре свега за воћњак и да довучем дрва из шуме. Значи ту су у оптицају само мали трактори. Гледао сам шта све има од тих мали и занимљиви су ми индијски Sonalika GT 20, Solis 20 и руски Беларус МТЗ 152Н . Уз повраћај средстава били би одлични.
 
ja imam TV18 sa jednim klipom i tu nema šta da mu bude skupo. Generalka se radi za sitne pare. Uz poznavanje dobrog strugara mogu da mu se reše nedostaci oko volana. Skupe su priključne mašine. Vidim freza za njega se ceni skoro kao i freza za Rakovicu. Ja sam uz njega nasledio i dosta priključaka pa ne brinem.
Za u šumu je odličan i rizičan. Treba biti mnooogo iskusan. Lak je i uzak, lako se nasanka. Kada potegne dobar teret hoće kardan da ga zarotira i prevrne. Mora kvačilo uvek na gotovs. Prednost mu je što prolazi među drvećem kao magare.
Prošle godine videh istog na vašaru u S. Palanku za, ako se sećam 1200€. Utegnut i pali na ključ.
 
Upalio sam djubre
Sastavio struju sad ide u novine!!
Dao moj motor sa sjebanom radilicom i glavom, ostalo lošije klip loš cilindar bi mogao još
i 200e za drugi ceo ispravan
115a032f4a882daae273b015bc1b184c.jpg
20c6e8a234eefe0442d88a39e7d9b335.jpg


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Nazad
Vrh