Tikva i Bundeva

Je l moguce da sad ima 68 kg? Ja sam moje sve upropastio,preforsirao sam ih totalno prihranjivanjem.
 
attachment.php
Evo je slikana prosle nedelje!
 
jel lošija tikva ove godine? zbog čega je to tako,ja imam samo jednu možda ima 35 kg,primetno je rasla i odjednom je stala i čini mi se da slabo raste;do kada one rastu i kada se mogu odseći?
 
jel lošija tikva ove godine? zbog čega je to tako,ja imam samo jednu možda ima 35 kg,primetno je rasla i odjednom je stala i čini mi se da slabo raste;do kada one rastu i kada se mogu odseći?

Lose su zbog visokih temperatura i kod mene je isti slucaj, mislim da jedna ima oko 100kg rasla je i onda je stala. Sredinom oktobra ih mozes seci! Oktobar je mesec ludaja(bundeva)!
 
Ivane a da li su to koje sejes koja sad ima 100 kg hibridne?ja sam sejao od komsije seme ima 20-ak kila?i zanima me da li te koje sejes da li mora da im skidas zaperke da se ne "sile" ili ne skidas nista?Pozdrav
 
Ivane a da li su to koje sejes koja sad ima 100 kg hibridne?ja sam sejao od komsije seme ima 20-ak kila?i zanima me da li te koje sejes da li mora da im skidas zaperke da se ne "sile" ili ne skidas nista?Pozdrav

Pozdrav radi se o Americkoj ludaji Atlantis gigantik kupljenoj preko neta, prvi put ove godine radim, tako da i ja jos ucim.Ja sam kidao pa sam malo vise pokidao, gledao amere oni to ni nerade samo dobro djubrenje(naravno ne preterano) + dobre vremenske prilike i dobar rezultat je tu.
 
Druze mozes li mi dati kontakt preko pp-a da narucim i ja,znaci po tebi nema potreba da se kudaju zaperci jer ne rade ni ameri?Ja bih na jednoj kidao a na jednoj ne pa da vidim razliku,pozdrav
 
nije samo u pitanju temperatura ,malko je problem bio i nedostatak rose kao i suv i topao vetar,mnogo je kockica koje treba da se sloze za rekord.
Kod semena je bitno da ga uzmes od nekog ko je imao veliki plod, jer je u pitanju biljka koja je selekcijom daje velike plodove kao i ukrstanjem dva velika roditelja sigurno dobijas vece performanse deteta,kao i adaptibilnost na domace uslove gajenja klimu itd, dok se seme koje se prodaje po netu uglavnom sadi da ima sto vise semena i da sto vise profitiraju.Njihova je prica da ono nosi genetski potencijal kao sto i ja nosim genetski potencijal nekog rodjaka od 2,10 m i 130 kg cistih misica ali se to nevidi ni na meni ni na mojoj deci,postoji mogucnost da ce neko u mom potomstvu da tako izgleda a nemora da znaci.e tako vam je sa ovim semenom najbitnija je selekcija.
Oni imaju dve varijante zakidanja zaperaka.

- - - - - - - - - -

ova dugo ocekivana kisa moze stvoriti mnogo problema sa pucanjem plodova zbog ubrzanog rasta usled ovolike vlage u zemljistu nakon onih toplota koje su otvrdnule koru.
 
Poslednja izmena:
desava se ono na sta sam upozorio prebrz rast ploda a kora tvrda za sada nije nista opasno mora da se pazi da se nezavuce neka gljivica i napadne meko tkivo.
 
sta mislite da li bi valjalo posaditi ove tikve za krave i koje bi bile dobre, ja sam cuo da su dobre da se goje krave od njih?
 
sta mislite da li bi valjalo posaditi ove tikve za krave i koje bi bile dobre, ja sam cuo da su dobre da se goje krave od njih?
Ja vec nekoliko godina na parce zemlje stavim od muskatnih do stocnih, ja dajem svinjama i kokoskama, stocne ali im mozes dati i bele ludaje(domace) koje su za kolace i koje budu vece od stocnih, od stocnih ludaja mozez koristiti seme za cepkanje. Ludaje naravno treba dobro uskladistiti i do marta ih potrositi, posle toga brzo propadnu. Svinji od toga postanu masni tako da imamo dosta masti za kucnu upotrebu!
 
Poslednja izmena:
Njihova je prica da ono nosi genetski potencijal kao sto i ja nosim genetski potencijal nekog rodjaka od 2,10 m i 130 kg cistih misica ali se to nevidi ni na meni ni na mojoj deci,postoji mogucnost da ce neko u mom potomstvu da tako izgleda a nemora da znaci.e tako vam je sa ovim semenom najbitnnija selekcija.
Ma Deki, kljukaju ga Ameri i sa svakojakom hemijom, nemoze da omane bre.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh