Teske drljace

Ау, Миладине, ово више личи на каменолом него на орање. Шта ту уради ова дрљача? Како се то уопште спреми за сетву?
 
А је л' ти Јово сад јасно кој' ће људима у тим крајевима она ротациона дрљача?
 
To je bila ugara, samo sam naišao da probam može li traktor vući drljaču, međutim nemože da makne. Možda zato i što je ovo ko stijena.
 
А је л' ти Јово сад јасно кој' ће људима у тим крајевима она ротациона дрљача?
Апсолутно. (Да ли се сећаш да сам то питао или си онако написао? Јер се и ја једва сећам, сад си ме подсетио.)
 
Nije tu problem snaga, ima niža brzina , problem je 4.1m radni zahvat i težina 1060 kg, a traktor je težak 3200 kg bez ijednog tega. Ima prednja vuča ali je lagan traktor nemože je povući iz mjesta, samo se ukopa. Ako krenem i pustim je u hodu opet se traktor ukopa. Problem je i suvo oranje, traktor nabada kao po stijenama. Nemam predni tegova pa hoće i da podiže prednji kraj. Sumnjao sam ja da će to biti upitnik kao kuća dali će to moći ali je povoljna cijena pa sam kupio. U katalogu piše potrebna snaga od 80 do 100 ks.
 
Ух, не био ми мој "Брус Ли" у кожи Миладиновог трактора...

Некако ми је пуно то гвожђа да се провлачи кроз земљу за то толико коња. А не видим да је земља нека као на плажи.
 
Nije kod mene zemlja teška, ovo oranje se peklo cijelo ljeto, zato je sad ko stijena. Probaću kad to kiša natopi pa prosuši. Ako ništa drugo radiću sa odvojenim ramom pa za 3g prodaja.
 
Nazad
Vrh