Teske drljace

Zar i na ovim teškim drljačama su krila na lancima? Ja sam bio ubeđen da je to sve fiksirano za ram.
 
Ostalo jos farbanje.
5yyyiw.jpg
 
Koju sirinu poluteske drljace (Tupanjac) bi preporucili za 1221 da mu nije tesko da nosi i da radi sa njom (ne da grebe) komotno!!!
 
Hvala na odgovru, videcemo jos... Ne bi vecu od 6m, nema potrebe stvarno...

Stole ne znam, nisam majstor, dok sve poplacam izadje to dosta, a mozda se pojavi i neka polovna sto je malo radila... Kao i tanjiraca sto je kupljena...
 
@diklofen ugrubo koliko materijal izlazi ,kolje su dimenzije rame ,su to 25x25 klinovi ?
 
Klinovi 35x35.Ta krila mi je pravio Gruja Reno član foruma.Koštala su oko 85000din.Jako dobro odradjeno.Ne vidi se da su klinovi radili.
Ram me je koštao oko 36000din sa pdv-om + rad mene i ženinog ujaka(nije bio skup)+tri sloja farbe oko 2000 din.Možda jednom odradim i rotore ali otom potom.
Osnov je 80x80x6.Ispune 60x60x4 i ostalo je plocevina 10mm.
 
35x35 pa to bre nema ni kod Tupanjca i tih što ih prave,jel su ti klinovi kovani kaljeni ili sečeni?
 
To je sečeno od profila 35x35.Onda je kod kovaca otkovan donji deo u spic a gornji ostrugan i narezan navoj.Niko mi ne veruje da je uradila najmanje 100 ha.
 
Nazad
Vrh