Terminska prodaja ratarskih useva

Zadnje dve godine kukuruz imao najbolju cenu preko terminske,ali nije realno da tako bude svake godine
 
Ja prodao soju pre mesec dana za 320 € + pdv. Kukuruz nisam , jer mi ne odgovara cena ....
 
Pogledajte izveštaj sa produktne berze... Kukuruz osetno skuplji od žita ... A proizvodjači razduženi po ceni od 14 do 16 din . Sa pdv ... Tako se nadajte da će i naredan rod biti otet i to ne bitno da li je u pitanju kukuruz ili suncokret ili soja... Otimačina zagarantovana...
 
Pa verovatno u ovom slucaju pdv ide proizvodjacu.
Ako radis terminsku i roba ide direkt sa tvoje njive kod njih u uljari onda ti ide pdv ako ides preko zadruge ona uzima taj pdv. Sve zavisi i za prevoz sve se to racuna, moja procena da ce cena biti 32-33din..inace ta cena je i u rumuniji 270-280e po toni
 
Sve je stvar dogovora i kako se ko zajebe. Nema pravila. Ali ako neko nudi terminsku prodaju kao sto je kolega napisao 280+pdv tu je onda samo pitanje da li ćeš dobiti 8 ili 10%. A naravno da ima i uvek ce biti zadruga koja uzmu pdv pa i jos 10% preko toga
 
Sve je stvar dogovora i kako se ko zajebe. Nema pravila. Ali ako neko nudi terminsku prodaju kao sto je kolega napisao 280+pdv tu je onda samo pitanje da li ćeš dobiti 8 ili 10%. A naravno da ima i uvek ce biti zadruga koja uzmu pdv pa i jos 10% preko toga
Pre par nedelja kacili su negde cenu da ide 280e plus pdv prema otkupljivacu znaci to je to...A zadnjih par godina nama ide samo ta cena bez pdv..
 
Nazad
Vrh