Terenska vozila za poljoprivrednike(opšta tema).

Odg: Lada Niva-vozilo za poljoprivrednike

jedan prijatelj je službeno koristio nivu i uaz-a i to najviše po lošim terenima,
kaže da uaz se pokazao dosta bolje
 
Odg: Lada Niva-vozilo za poljoprivrednike

@ MONTOYA

Slažem se sa tvojim prijateljem da je UAZ mnooogo bolji od NIVE. Svojevremeno sam radio u jednoj novosadskoj firmi koja se bavila sondiranjem zemljišta, što je zahtevalo prolazak kroz nepristupačne terene oko Dunava i Save i tamo gde je UAZ bez problema prolazio, NIVA nije mogla ni prići.
Za mene je UAZ zakon, najbolji terenac. :D
 
Odg: Lada Niva-vozilo za poljoprivrednike

nemojte da mi poredite nivu i uaza. ajde malo razmislite: koliko ljudi privatno vozi uaza a koliko nivu? ovde govorimo o nivi kao vozilu za poljoprivrednike i za tu namenu ne postoji bolje. ko da vozi uaza od 2700 kubika koji trosi 20 litara...? to mogu samo drzavne firme.

evo zanimljivog resenja
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MtacFlDUjRM[/youtube]

:ppozdrav:
 
Odg: Lada Niva-vozilo za poljoprivrednike

@ Dare

UAZ kojeg sam ja dužio i vozio imao je 1700 ili 1900 kubika, a trošio je oko 15 litara supera, ali to je bilo jako davno, pre 25 godina i ostao mi je u prijatnom sećanju, kad se setim kuda je sve prošao i šta je sve preneo! :D :bravo:
 
Odg: Lada Niva-vozilo za poljoprivrednike

Jel vozio neko ovu Nivu ševrolet, lepo izgleda, koliko bi to koštalo kod nas?
 
Odg: Lada Niva-vozilo za poljoprivrednike

Okrim je napisao(la):
@ Dare

UAZ kojeg sam ja dužio i vozio imao je 1700 ili 1900 kubika, a trošio je oko 15 litara supera, ali to je bilo jako davno, pre 25 godina i ostao mi je u prijatnom sećanju, kad se setim kuda je sve prošao i šta je sve preneo! :D :bravo:

danasnji uaz hunter kakve voze elektricari ima motor 2,7i :D . za starije ne znam.
uaz_hunter.jpg

UAZ_Hunter_8x800x600.jpg
 
Odg: Lada Niva-vozilo za poljoprivrednike

kod lade je problem što ima relativno nizak zadnji diferencijal pa kad nasedne u blatu onda je zajebano.uaz je po tom pitanju mnogo bolji jer je viši od nje,pa zato još bolje prolazi kroz nepristupačne terene
 
Odg: Lada Niva-vozilo za poljoprivrednike

Procitah temu od pocetka da kraja...
Trenutno vozim dva tocka - HONDA VTR 1000 F - 100 konjica - dovoljno za malo manje od 300km/h...
Ipak, sta god vi napisali ovde - ja cu da kupim jednu LADU NIVU.
Za asfalt i divljanje imam "moped", a za van asfalta mi treba ono sto je najbolje. LADA NIVA. :D

Citam dalje da naucim nesto, jer nista ne znam o LADI - sem da je najbolji terenac.

U sto volem ovo... :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri:
 
Odg: Lada Niva-vozilo za poljoprivrednike

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SmrVELNgJy8[/youtube]
 
Odg: Lada Niva-vozilo za poljoprivrednike

serbduck je napisao(la):
Procitah temu od pocetka da kraja...
Trenutno vozim dva tocka - HONDA VTR 1000 F - 100 konjica - dovoljno za malo manje od 300km/h...
Ipak, sta god vi napisali ovde - ja cu da kupim jednu LADU NIVU.
Za asfalt i divljanje imam "moped", a za van asfalta mi treba ono sto je najbolje. LADA NIVA. :D

Citam dalje da naucim nesto, jer nista ne znam o LADI - sem da je najbolji terenac.

U sto volem ovo... :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri:

Slobodno kupuj Nivu i po mogućstvu ovu noviju sa servom i jačim motorom.Najbolji auto za asfalt i blato_Od kad sam je kupio ne vozim ni jedan drugi sem kad vozim decu na dalji put. :ppozdrav:
 
Odg: Lada Niva-vozilo za poljoprivrednike

serbduck je napisao(la):
Procitah temu od pocetka da kraja...
Trenutno vozim dva tocka - HONDA VTR 1000 F - 100 konjica - dovoljno za malo manje od 300km/h...
Ipak, sta god vi napisali ovde - ja cu da kupim jednu LADU NIVU.
Za asfalt i divljanje imam "moped", a za van asfalta mi treba ono sto je najbolje. LADA NIVA. :D
Honda bas nije za poljoprivredu,ali neki naprimer Fendt od 100 ks pravo je blago ::namigivanje::
Citam dalje da naucim nesto, jer nista ne znam o LADI - sem da je najbolji terenac.

U sto volem ovo... :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri:
 
Odg: Lada Niva-vozilo za poljoprivrednike

ZRENJANINAC je napisao(la):
serbduck je napisao(la):
Procitah temu od pocetka da kraja...
Trenutno vozim dva tocka - HONDA VTR 1000 F - 100 konjica - dovoljno za malo manje od 300km/h...
Ipak, sta god vi napisali ovde - ja cu da kupim jednu LADU NIVU.
Za asfalt i divljanje imam "moped", a za van asfalta mi treba ono sto je najbolje. LADA NIVA. :D

Citam dalje da naucim nesto, jer nista ne znam o LADI - sem da je najbolji terenac.

U sto volem ovo... :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri:

Slobodno kupuj Nivu i po mogućstvu ovu noviju sa servom i jačim motorom.Najbolji auto za asfalt i blato_Od kad sam je kupio ne vozim ni jedan drugi sem kad vozim decu na dalji put. :ppozdrav:
Koliko ti trosi tvoja lada benzina? Slazem se da je za nase uslove niva favorit :cao:
 
Odg: Lada Niva-vozilo za poljoprivrednike

JEEP WRANGLER - je neprikosnoven na terenu, sve ostalo su pokusaji koji ljudi nazivaju dzipovima.
 
Odg: Lada Niva-vozilo za poljoprivrednike

Niva je vrhunski auto rus je to pravio :D, pre sam ima prilike da vozim novu nivu i uopšte mi se ne sviđa...
dds2.jpg
 
Nazad
Vrh