Tender za seme kukuruza 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zasto nisi u igri? Svako je podjednako vazan. Ti sa 4.2ha izvlacis cenu na kolicinu, koju ne bi mogao sam da izvuces. Svi pricaju da treba da se ujedinimo, prave kooperative, udruzenja, zadruge, zajednicki nastup itd. Evo prilike.
 
Svi pricaju i samo pricaju a kada dodje na dela o udruzivanju nigde nikoga. Bojceticu pisi meni 40 vreca pionirovog semena zasticenog sonidom.
 
ja sam trenutno primoran da uzmem seme kod lokalaca, ali ako uspete pridruzit cu vam se do godine... ove godine uzimam 40 sj. a dogodine mozda i vise.. samo sto ove godine imam takav aranzman da malo zazmurim na tom delu ulaganja i odradim tako kako mora.. dogodine ako me ne ispostuju idemo direkt.
 
Pozdravljem ovo iako sa svoja 4,2ha nisam u priči za ovako nešto ali vidim da ima dosta velikih ratara i treba se ujediniti i ovako nastupiti.Valda će i nama jednom doći iz ...... u glavu!
Ako znas sta sejes i ako pratis cene upises seme,ako ti ne odbovara,kazes skupo mi je to i resena stvar,bar tako sam ja obavesten.Ja naprimer pratim cene semena i vecinom znam koliko kosta NS,ZP,AS,Sigenta,KWS....kod farmkomerca,tomsina,hemoslavije....
I ja sejem Aco kao i ti i malo vise pa sam upisao za probu i ocekujem taj popust 500-1000 da vidim i to cudo....Kazu mi da bobmbardujem stvar,ja samo nikom neverujem pogotovo tim dobavljacima,lep zivot me naucio....
 
Koliko mi se čini,na ovom našem forumu će uskoro zaživeti i lokalna berza.Prvo semena,zatim đubrivo,pa hemija,a onda i polj.kulture.Šta će onda Galetin da radi? Pozdravljem ovo iako sa svoja 4,2ha nisam u priči za ovako nešto ali vidim da ima dosta velikih ratara i treba se ujediniti i ovako nastupiti.Valda će i nama jednom doći iz ...... u glavu!
hahaha,meni je svejedno :haha:
 
Vidim jedan clan naveo agrimaks ali ne vidim koji?Kod mn u katalogu ima vise vrsta agrimaksa.Jel to neki koji vi okvirno zovete tim imenom ili sta?
 
agrimaks je semenska kuca a hibrid je rabina to je rani hibrid za vrsidbu prosle godine sam sejao njega i pored pionir po23 i bilo je isto imao sam 7t po jutru sa 16 vlage. njihovi hibridi su jos dandi duna itd
 
Pokušao drugare da nagovorim da svo seme narucimo odavde ali oni počeli da kenjaju, tako da sam odustao od toga . Bajčetiću piši me za 3 vreće Pioneer-a 1241 aquamax i 3 vreće KWS Konsens-a.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
agrimaks je semenska kuca a hibrid je rabina to je rani hibrid za vrsidbu prosle godine sam sejao njega i pored pionir po23 i bilo je isto imao sam 7t po jutru sa 16 vlage. njihovi hibridi su jos dandi duna itd
Sejao sam agrimaksovu Zonu ove godine i mogu reci da je odlican hibrid.Mislio sam ga upisati ovde ali nisam siguran koja ce mu biti cena pa cu ga kupiti u farmkomercu pred setvu.
 
Jos prikupljamo prijave, sto sto je stiglo do momenta pisanja ovog posta je uneto. Trenutno smo na preko 600 vreca, od toga imamo oko 200 velikih od 80.000 zrna, tj 3.2 male. Sto ispada kada se preracuna u male, imamo oko 1000 vreca.:ppozdrav:
 
Odlicno, kao sto se vidi do 20.1.2017 treba da povucemo robu da bi dobili najveci rabat. Planiram da do 10.1.2017 savrsimo spiskove i da onda vec oko 15.1. znamo sa kime cemo odraditi porudzbinu. Sta mislite o tome? Ispada po tome da sa nasom kolicinom imamo oko 24% rabata sa uracunatim rabatom za prodajna mesta. Druga grupa ispada oko 132e sa PDV. Prva grupa 151e sa PDV.
 
  • Like
Reagovanja: DRA
Nikada nisam sejao Mikado, nemam pojma koliko kosta u maloj apoteci, tek nemam pojma koliko ce nam ko ponuditi rabat. Ako mi znas reci te dve promeljive, nikakav problem da ti izracunam procenat tvoje dobiti.
 
Mikado je prošle sezone bio oko 3800-4000 dinara ako se ne varam, a popust ne dobijaš ti na 6 dzaka nego dobijamo na ukupnu količinu koja se naručuje.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh