Syngenta hibridi i sorte semena

Neko kod nas vuce iz Rumunije Neomu po 190 e vreca od 150.000 zrna, razduzenje u Oktobru.
Imam neke informacije da je mogu nabaviti tamo za 160 e
Ako bude ta cena treba da se upustam u stare veze iz 90- tih kako bi to dovukao kuci.
 
Rešio sam da ih zaobiđem ove godine. Skupo seme, mala klijavost, skupa hemija. Toliko od mene za sada.
 
Sejao sam ga od 2013 nakon dobrih kritika forumasa,a izbacio sam ga jer sam 2016 imao pojavu crvenila na njemu, a nema bas toliko cesto pojave crvenila kod nas. Pa za svaki slucaj. Ali je davao ranije dobar prinos, s tim sto su ga 2015 presisali malo po prinosu P0412 i 5276
 
Lucijus sejao 2013 kada sam omanuo u setvospremiranju, pa presevao kukuruz. Nije bio los, ali takva bila i njiva i godina. Prilicno rani hibrid.
 
Pako 3400din tretiran...imao sam ga prošle god nije bio loš 19meteri po kj sa 15%vlage...kakva su vaša iskustva?
Ja,ga sejem vec par godina. U dobroj godini nije rekorder ali popravlja prosek u susnim godinama. Ja sam imao 3600 kila po jutru lane gde su pioniri I dekalb jedva dobacivali 2500kg
 
Juce cujem da neko iz Sremske Mitrovice donosi Neomu i ovde kod nas po ceni od 150 e vreca od 150.000 zrna.
Navodno Madjarsko seme. Imate li neku informaciju o coveku, semenu i koliko je sigurno upustati se u takvu igru kupovine. Nadam se da bi trebalo vi Sremci da znate vise o svemu ovome.
 
Recimo da niije toliko losiji da pionir bude 2x skuplji(a tu je i DKC)... vala ga preterali...al fala bogu-ima singetne,Maisadur,kws,lg,i naravno domacih semena koji imaju normalnu cenu...

Nisu losi al ja sam imao prosle godine lose iskustvo sa oktaviusom,navodno jeftinije seme a na kraju se ispostavilo da u vrecama nema semenki koliko pise i umesto 3 vrece po hektaru odlazilo 4 vrece,prvo sam mislio masina uzimala vise itd a na kraju se ispostavilo da su vise ljudi imali taj problem u mom kraju
 
Nisu losi al ja sam imao prosle godine lose iskustvo sa oktaviusom,navodno jeftinije seme a na kraju se ispostavilo da u vrecama nema semenki koliko pise i umesto 3 vrece po hektaru odlazilo 4 vrece,prvo sam mislio masina uzimala vise itd a na kraju se ispostavilo da su vise ljudi imali taj problem u mom kraju

Danger. bilo je toga i sa Pionirom pre 2 godine, pa nije odlazilo 4 vreće po ha, nego 3,5 umesto tri.
 
Nazad
Vrh