Svinjokolj i ulazak u Evropsku uniju

Što kaže @grunt , upropasti ih ovako...
Mi smo nekad koristili postupak, da uzmeš lonac, napuniš čvarcima, pa zaliješ mašću, kad se stegne, lageruješ negde gde je hladno, u podrum, neće se pokvariti...
Usred Leta, izvadiš lonac iz podruma, ostaviš malko da se otopi mast, procediš mast od Čvaraka, i udri uz paradajz, crni luk i sir......
Kakvo crno vakumiranje... 😂
E zato nam je poljoprivreda tu gde jeste . Potrebne su inovacije i saveti strucnjaka koji su zavrsili skole i skole a koji nikada nisu videli selo 🤣
To sto si ispricao tako se radilo pre frizova . Bili ljudi normalni pa kada je klanje idu kod komsija , pomazu , jedu , piju i jos kuci ponesu meso . Danas da svinje ne drece prilikom klanja ne bi ni znao da komsija kolje ako te ne pozove da pomognes kod iznosenja iz kocine .
 
Druže ja sam to radio, i pored ispravnog frižidera u kući... 😃
Ukus tih , takvih "zatopljenih", čvaraka, je bio kao da su sada ispali iz oranije, a ne Zimus....😍
Usred Leta jedeš taze čvarke....
Pa može li bolje ?! 🍻 🥳
 

Zvonko Spasojević iz Kraljeva, koji se skoro pola veka bavi pečenjem i prodajom prasećeg pečenja, kaže za N1 da je potražnja pečenja već pala. A ako poskupi, kaže da će onda svi biti na gubitku.

„Pečenje je skočilo zbog cene prasića. Vrti se oko 500 dinara. Pričaju da će biti i više. Ako bude skuplje, onda će cena pečenja da bude veća, prodaja mala. Ko zna šta će biti“

Као што рекох:

Циклус је: цена скочи > људи мање купују > цена падне > део произвођача одсутане > мањак робе > цена скочи. И тако у круг док на крају нико више ни не узгаја стоку.
 
По ко зна који пут, континуитет и план производње. Поготово ко има више крмача и простора.
 
Nisam,tj. posoljeni su kad su izvadjeni i rašireni po papiru mesarcu.
Videćemo kako će izgledati kad se izvade iz zamrzivača.
 
Nisam,tj. posoljeni su kad su izvadjeni i rašireni po papiru mesarcu.
Videćemo kako će izgledati kad se izvade iz zamrzivača.
Po meni je bolje upakovati sveže isečene čvarke u neku debelu vreću, ili džak, i ubaciti u zamrzivač. Kad ti se jedu, izvadis, istopis, i bude sveže kao da si taj dan klao. Mi barem tako radimo.
 
Eno babo tuče po kulenovima, šunki, slanini pa ima krvnu sliku i pritisak ko tinejdžer. A nana ne sme ni da pomisli nešto od toga da jede jer je klepa holesterol noP-stop. Genetika.
 
Da odgovorim obojici u jednoj poruci.Mereni su jer su nošeni na uslužno klanje.To planinarenje košta 20 rsd/kg u pole, bez trihineloskopskog pregleda.
 
Evo i mene i moje današnje ekipe... 🍻
Obavili i taj zadatak, kod sestre i zeta, kod mene nema, a ne vjerujem ni da će biti...
Ko me je pratio u izlaganjima, zna zbog radi čega , da ne tupim ponovo....
Uglavnom, 4 komada su pala za slobodu, ekipa je bila mnogobrojna i složna, sve je već bilo gotovo maltene do podneva...

 
Nazad
Vrh