Suncokret rod 2010 god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas ovrsen suncokret,Delfi 8,5% vlaga,primese 4,90,prinos 1000 kg/kj ..... ::lose::
 
I ja sam završio 26 avgusta ,19 jutara prinos nešto preko 20000 kg JUS oko 19500 kg,sorte Dolbi,delfi ,arena,barolo i beluga. Beluga se najslabije pokazala a arene najbolje(razlika nije velika).Po ličnoj proceni 12-15 % bilo polomljen i ostalo na njivi. Sve đubreno jesenans sa 100 kg DAP-a i proletos sa ureom 100 kg.Predusev pšenica(14.5 jutara),soja(1.5 jutro) i kukuruz(3.5 jutra)a
, Prskano sa galiganom pre nicanja.Nije špartano i prihranjivano. Dva kombajna vršila rezultati isti,
Nisam zadovoljan ,da li je greška u nekim agrotehničkim merama ili u vremenskim uslovima ove godine ne znam!!!
 
Ni ja sa mojih 1800 kg/kj nisam zadovoljan,ali citajuci ovu temu vidim da sam jos dobro i prosao.Prosle godine sam na istoj povrsini imao 2 petotonke manje,a kilaza bila veca nego sad. :zli:
 
Imao sam 22 KJ suncokreta na 6 razlicitih mesta. Hibrid je bio Pioneer A31 ( moze da se prska posle nicanja sa expressom ). Pre pocetka skidanja sam rekao da cu biti zadovoljan sa prinosom od 1500 kg/KJ posto je jako dobro izgledao. Kada sam poceo da vrsim i napravio dva tri kruga i video u kamionskoj prikolici jednu ogromnu gomilu suncokreta misljenje sam promenio i rekao sam da sigurno ima 1800+ kg, ali nije tako bilo.

Na kraju kada sam podvukao crtu sa 22KJ je skinuto tacno 32960 kg suncokreta ili 1500 kg/KJ. Nije neki prinos, mada daleko od toga da je los ali sa ovom cenom zarada je vise nego odlicna.
 
Danas sam predao suncokret ZP Alvaro koji sam juce ovrsio.Prinos je odlican,na 4 kj neto 78 mc ili 1950 kg/kj Jus kvaliteta,cena je za sada 40 din/kg.Steta sto ne posejah vise suncokreta a lomio sam se proletos,bilo bi ::novac::.Ovrsio sam i Gricko koji sam imao na 3 kj.Njega jos nisam izmerio ali je i on odlican,uvrsena zmajevka :D
 
Danas skidam suuncokret sa oko 10ha, hibrid kondi, posejan 1.aprila.Juce odneo 2 uzorka za merenje vlage posto mi je delovao jos zelen i na jednom vlaga 7% i na drugom 9%.

Javljam prinos...
 
Zaboravio sam da napisem,vlaga je bila 7,1 i 7,3 % primese 3,5 %
 
ja zavrsio u petak prosek 1600kg.po k.j ali imao sam izuzetak ostalo mi na kraju vise dubriva pa na jedno jutro bacio 250kg 3*16 i prihranio 100kg ureje a prinos bio 2360kg to nisam mogo da verujem nikad nisam toliko imao (sorta kondi) ::novac::
 
Skidan suncokret u petak sa nesto manje od 10ha prinos 29230kg, primese 3% i vlaga 8%,sorta kondi. Vrlo sam yadovoljan prinosom.
 
Juče smo uslužno vršili suncokret koji je sejan 25.05.Hibrid Arena,sa 4,5 kj 7000 kg vlaga 16,nečistoća 6.
 
danas skupljao glave na jednoj njivi.otprilike 400kg po jutru mi je ostalo polegnuto i neovrseno.
 
2 njive.
jedna pod vodom 1/3 povrsine i tu nema sta da se skuplja.
druga na pesku.to je ta gde sam danas skupio 400kg po jutru.
ako sutra skupim ostatak od 5-6m, bicu na oko 14.2m jusa po jutru sve ukupno.
lg 56.65
 
Zaboravih da napišem, da sam ovršio suncokret Maisadour.

Prinos je bio 7100 kg sa 4,5 jutra a to je prosečno 1555 kg po jutru, odnosno 2722 kg/ha.

Zadovoljan sam sa prinosom ako se uzme u obzir cena od 40 din/kg.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh