Suncokret 2024

Kod nas je pescar pravio probleme prosle godine u pm, zec se oda jel kaki u njivi
 
Kod nas sy usrala sa doradom sjemena..... Nije niklo sigurno 15do20%
Ostala sjemena nikla kao za kalendar. E sad zecwvi prave stetu pa ce bit i presijavanja negdje.....
 
Код мене је неома одлично изникла. Проблем је сирак који сам прскао тоталом и тербисом и с металохлором после сетве и ништа није успело (било је хладно). Данас сам прскао против сирка флуписором (иста а.м. као фузилејд).
 
Код мене са "Неомом" посебних проблема са клијавошћу нисам приметио, али са неуједначеним ницањем јесам, али ништа забрињавајуће. За то окривљујем безвезно спремање пре сетве.

И ја сам је данас шкропио имазомоксом и флуазифоп-П-бутилом. Са оволико влаге и најављеним кишама, има да преболи имазомокс за пет дана.
 
Da li je imao neko ostecenja kod suncokreta kad je prskao sa 45g kesica po hektaru?

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Da li je imao neko ostecenja kod suncokreta kad je prskao sa 45g kesica po hektaru?

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
Ja prskam 30gr/kj ili u prevodu idem hektarsku dozu na 1 kj. Nikakvih problema po suncokret a tek tada prskanje ima nekog ozbiljnijeg efekta na čičak.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ovako izgleda nakon 7 dana
8fb8baa7695a9b6234b841f55235f57e.jpg
c882221f9b1c428d2208d57bf8794c45.jpg


Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
To nije od tribenuron metila osim ako nije suncokret neotporan na njega. Tu je zamešala prste neka druga hemija. Dali komšijska ili neoprana prskalica ukoliko nisi mešao i hemiju za uskolisno zajedno sa kesicom, a vidim da muhar pored crveni.....


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Suncokret je le163, prskalicu sam bio isprao sa 50l vode, ispuscena iz filtera

Suncokret bi trebao da se oporavi barem tako mislim

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Le99 juce dobio drugu dozu Cerealisa 30g/ha i dodao sam Floyd za uskolisne. Prosle godine probao na jednom hektaru prinos bio kao i kod drugih a i korovi unisteni. Ove godine odradio na pola povrsina pomesano, pa kako bude.
a010e7c907f466ce1d295ab21adbcc60.jpg
 
Kako se ponaša samonikli CL od prošle godine na imazomok?
Da li je i on otporan ili je sad u drugoj generaciji osetljiv na imazomoks?
 
Kako se ponaša samonikli CL od prošle godine na imazomok?
Da li je i on otporan ili je sad u drugoj generaciji osetljiv na imazomoks?
Nije osetljiv.Ali to će biti normalan suncokret,hoću da kažem neće biti stoglavac što mi ovde kažemo.Izmedju reda ga poseče špartač u redu ostane gušći ali u vršidbi nema onog sa hiljadu glava.
 
Nazad
Vrh