Suncokret 2024

Jel ga ovo nešto gricka? Ostane samo ovako patrljak.
IMG-0985.jpg
 
Zec je pojeo kotiledone , ako dobro pogledas ide redom ili pravi krugove, ako bolje pogledas okolo naces i zecije brabonjke , a po nekim strucnjacima sa foruma to su makazari, popci ili kako ih vec ovdje krste :haha:

Nista nurel i ostalo sta se prica na forumu , samo sacma :haha:
 
Sme li se Bacardi prskati drugim Imazamoksima ili mora iskljucivo Listego Pro? Nisam ga nasao u apotekama nigde, pa uzeo Kvazar...sad me crv neki izjeda da l sam sjebao stvar
 
"Синџента" ПРЕПОРУЧУЈЕ употребу "Листега Про" јер је њихов препарат, али мора он да се користи.
 
Прсти ми нису откуцали сва слова - изостало једно "не", да би писало: "Синџента" ПРЕПОРУЧУЈЕ употребу "Листега Про" јер је њихов препарат, али НЕ мора он да се користи.
 
Nema sta ga ne jede, veceras idem da prskam kukuruz pa cu da proverim neke parcele ali po onome sto sam video pre nekoliko dana bice presevanje na ~1 hektar.
 
Najbolje je prošao ko je rano sejao, tim suncokretima ne fali ništa.
To će mutavi na kraju da zaključi.
Inače ovi zecovi ga baš tamane:
5f8a5e1bc2f7593518442a1b784c49f1.jpg

Sve nešto okrugle zube imaju
a3d52dd42803d075e04f84b969e8c7c7.jpg

Već fali jedno 30- 40%.....
Ns h8005 je u pitanju tretiran sa gauč-om i force-om, dupla zaštita.
Dok kod kuma njiva pored neki lidein suncokret clot, bez zaštite ni taknut. Sejali smo prvo njegovu njivu pa zamenili seme i prešli na moju.
8890e1d9046b416cc0e8f10a7168c387.jpg
36b8d697a5c0a1171102e38f37441afd.jpg


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nije baš tako, ja sam sejao 2 aprila i nikao je lepo samo na parcelama gde je još bilo vlage, a na ostalim parcelama nicao iz tri etape ...
kasnije sejani suncokreti su mnogo lepše nikli ...
Kod nas slično, razni rokovi, a rijetki su koji su top. Loša nicanja, kod mene ista stvar, jedna zemlja top, druga jad, a isti hibridi...
 
Nazad
Vrh