Suncokret 2019

Hmm,ja tog ne bi tanjirao ,bar po slici deluje da je bar 60% biljaka prezivelo,1500kg/ha ,bar nesto da isplatis od ulaganja.
 
LG ima hajbolji izgled na oko pre vrsidbe. Posle vrsidbe i kantara vidi se da je Singenta i mama i tata za sve semenske kuce sto se suncokreta tice. To je davno isprobano. Imaju prokleto skupo seme i to im odbija kupce.
Svasta nesto sam probao sejati u zadnjih nekoliko godina i opet sam se vratio na Kondi,kod mene je bez premca.
 
Hmm,ja tog ne bi tanjirao ,bar po slici deluje da je bar 60% biljaka prezivelo,1500kg/ha ,bar nesto da isplatis od ulaganja.

Nema tu ni 2% normalnih glavica. Sve to sto se zuti je izaslo na stabljikama koje su ostale bez glave i sad tera tu samorasti. Sve je to cvece koje moze da upropasti njivu.
 
Prva slika diamantis a druga i treća neoma.
7dfcd708d7f19e0da959ebe9e152d939.jpg
3cc0dae4b504efb88e36768a21bc6d67.jpg
3646a8f096c3a1937bf09bc76140100e.jpg
 
Nisam ga sijao par godina, više sam zaboravio, obično se savije iza glave, ovaj se savio na pola stabljike, kažu da su suncokreti bolesni, a ovo mi najlošija zemlja na kojoj je posijan.....
 
I ja sam to mislio, al opet nije toliko slaba stabljika da ga nemože držati, u ataru ima i većih i težih glava, pa se nije tako savio..... Od zemlje je možda 120-130cm
 


Prva fotka moj LE 99, podgoreo više od pola visine još krajem juna, onda je dobio malo leda i 35 l kiše. Zrno napunjeno lepo, žetva u drugoj polovini avgusta najverovatnije. Ako mogu moderatori da okrenu sliku.
Druga fotografija nečiji suncokret u ataru koji je baš dobro stradao od leda, ali ima glave i verujem da će biti nekog prinosa.
 
Nazad
Vrh