Suncokret 2019

MAS 89 M jucerasnja slika
1z9gtu.jpg
 
Neoma,jel nije kasno za prskanje Clearfield preparatima ?
Malo je nejedanko nikao zbog kore, ima 30-40% ovakvih ostalo je sa dva parq lista bez 3 para da se uopste vidi


Послато са Moto G (5S) уз помоћ Тапатока
cc7a9ca7a02523300b04703b3af8991a.jpg
 
Poslednja izmena:
Kod mene nicanje posel 2nedelje i dalje po koji izlazi.Dodje mi da sve ispremiram i ponovo .Za sada je niklo oko 60%.Tu syngentu kad sejem uvek neki k..c ispadne lose.Danas brojao od 35 do 40biljaka u 10 m.
Videcu posle ove kise al jedno 10ha ima da pretamburam...
 
Poslednja izmena:
Neoma,jel nije kasno za prskanje Clearfield preparatima ?
Malo je nejedanko nikao zbog kore, ima 30-40% ovakvih ostalo je sa dva parq lista bez 3 para da se uopste vidi


Послато са Moto G (5S) уз помоћ Тапатока
cc7a9ca7a02523300b04703b3af8991a.jpg
Nije kasno. Ali hteo sam reci za ono gov.o od korova, te puzavice ne znam kako se zove na sredini slike s desne strane, pa to je cudo, koje sve vise se pojavljuje i stvara nam velik problem u soji. Po 2 l/kj Bentazona i ne oseca, cak ne crkne ni od 3 - 3.5 l/kj totala.
 
Da, divlja grahorica je u pitanju. Nje ima i abutilona, 2-3 ogumka palamide bar na ovoj njivi. Jos jedna je problematicna ali tu ce ici kopija ekspresa u Pioniru. Na ostalim kao da je bolje uspelo zemljisno prskanje.

Послато са Moto G (5S) уз помоћ Тапатока
 
Imao sam ja to u soji i zaštitar mi rekao da to ne vredi ni sa čim prskati sem špartanja i kopanja.Ona je iz iste porodice kao i soja i na nju ništa ne može da utiče, inače bi uništio i samu biljku.Zeznuto do bola. I ja mislim da sam je dobio sa semenskom robom u džaku.
 
Uz koju kulturu mislite da ste je dobili ? Ovde znam sigurno da osim psenice, jecma, ovsa i kukuruza nije bilo nista drugo zadnjih 15 godine, sad suncokret prvi put.
 
I kombajn ju moze prenijeti...... Pojavljuje se u grahu, nemože se u toj kulturi s ničim rješiti, možda je došla u pšenici ili ječmu.....
 
Da li smem koristiti Listego u Neomi ako sam vec prskao sa zemljisnim herbicidima? Isao sam sa zeazinom, rezonom i vazalom sve 0,6l po kj.

Poslato sa LDN-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh