Suncokret 2018

Polako se suncokret sprema
za dribling kroz kombajn
Neoma posejan 11 Aprila
Izgleda dobro
ali pocinje na veliko sa susenjem
listova. Ne verujem da ce izdrzati do 15 Avgusta.
e8b790b7c7a83071508acee063d53775.jpg

5929439e6554812f60f4ec79c04fbfee.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
Spremaj kombaj eto njega za desetak dana:ppozdrav:
 
Koji je hibrid kolega?pionir?kod mene sindzenta pocinje polako da odbacuje lisce... a prosle godine pionir pola lisca bilo zeleno u vrsidbi!
 
Poslednja izmena:
Koji je hibrid kolega?pionir?kod mene sindzenta pocinje polako da odbacuje lisce... a prosle godine pionir pola lisca bilo zeleno u vrsidbi!
Pionir le99 mi je na sve parcele.

Kod nas slabo njih seju neomu, par puta sam se opekao sa njom i ne treba mi vise ni da rodi vise od svih, kad je susna godina ume jako puno da podbacuje ovaj pionir je prosle godinw u susnoj godini dao 1400kg.

Covek kod mene seje 800ha suncokreta,700ha mu je samo pionir dok ostalih 100ha uzima da proba ponesto novo.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
@ maxa
Ja cak suprotno mislim, Neoma je jedan od najstabilnijih hibrida suncokreta i skoro da nikad ne podbacuje drasticno.
Prosle god. imao sam neki prosek od 1800 kg/kj
Mi smo mnogo manje padavina imali od vas.
@talianu
U 5 duz pre tvoje parcele, oko 70 m ovamo do bunara.
Mozda ce vam biti sad jasnije koliko smo kise imali.
Kad napisem da nije padala a da je pozeljna mnogo onda stupaju na snazi komentari kako kukam.
Ne zelim da imenujem ali ima vas nekolicina koji ste kukali u kontinuitetu a kise ste dobili vise od duplog od nas ovde. Posle jako kratkog perioda vremena i nekih 25-35 l kad ste culi da je negde padala odmah ste se javili kako je vas zaobisla a kao jako je neophoda. Pa mislim... nemam ja nista protiv ali alavost tera coveka da ne veruje sit gladnom.
 
Peet:To mozda kod vas u ataru,ovde kod mene prosle godine jedva bacila 1000kg/kj.Ali vasa je ritska zemlja to je nesto drugo i u Vs u rit sejala se neoma masivno do pre2 godine.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Kod nas u ritu se najvise seje suncokret i psenica jer u nekim prosecnim visegodisnjim uslovima soja i kukuruz pukne u tom nasem ritu.
Sto bi znacilo da je taj rit veoma zahtevan za kisom, a kad je bude previse onda podzemne vode cine svoje pa se dolazi do velikih probleba u susenju te zemlje i ulasku u parcele.
U ostalom delu atara ( a mnogo toga ima a nije ritska zemlja) suncokret moze samo bolje proci.
Prosle godine svi u tom nasem ritu koji su imali suncokret prosli su relativno dobro sa vecim prinosima od tih 1000 kg/kj
 
Neoma kod mene a i kod vecine se ne seje vec neko vreme.Izrazito podbacuje.Uopsteno mislim da pionirovi hibridi odnose pobedu nad syngentom.Nisam sigura kad je u pitanju kondi ali mana mu je sto nema clearfield ili expres...Kad naprave nesto u tipu kondija a da moze expres bice pun pogodak.
Ove godine na svu srecu nemam puno suncokreta i zastupljen je sumiko .Gledao ga pre neki dan GOTOV je .
 
Kod nas u ritu se najvise seje suncokret i psenica jer u nekim prosecnim visegodisnjim uslovima soja i kukuruz pukne u tom nasem ritu.
Sto bi znacilo da je taj rit veoma zahtevan za kisom, a kad je bude previse onda podzemne vode cine svoje pa se dolazi do velikih probleba u susenju te zemlje i ulasku u parcele.
U ostalom delu atara ( a mnogo toga ima a nije ritska zemlja) suncokret moze samo bolje proci.
Prosle godine svi u tom nasem ritu koji su imali suncokret prosli su relativno dobro sa vecim prinosima od tih 1000 kg/kj
Evo sad bas gledao usput njive kod coveka iz susednog sela za kojeg znam da seje samo neomu, ista je kao i kod tebe na slici.bem ti ja takav hibrid kad u takvoj kisnoj godini on sazri prve nedelje u augusta,dok ostali hibridi lepo se drze kod nas.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Na primer ja isto mogu da kazem sve lose o LG hibridima suncokreta. Sejao ih 4godine i video od njih kod nas u Zr i okolini vajde nema. Prve godine jedan hibrid bio bolji od syngentinih i vise nikada ni jedan.End off story kod mene za LG.

A opet negde drugde na nekom drugom mestu taj LG rastura i hvale ga ljudi. Tako da sve je relativno.
 
Na primer ja isto mogu da kazem sve lose o LG hibridima suncokreta. Sejao ih 4godine i video od njih kod nas u Zr i okolini vajde nema. Prve godine jedan hibrid bio bolji od syngentinih i vise nikada ni jedan.End off story kod mene za LG.

A opet negde drugde na nekom drugom mestu taj LG rastura i hvale ga ljudi. Tako da sve je relativno.

A NS hibridi se ne seju kod Vas?Uvek kad idem za Ns vidim oglede NS hibrida i lepo izgledaju bolje nego ovde kod nas pioniri,syngente i Lg
 
Ove ce godine NS hibridi mnoge strane kuce da bace u bedak ono sto vidim kod nas u ataru i sto znam da su posejani NS-ovci to je fantazija kako izgledaju .i jedna pohvala poceli su da prave mnogo nize hibride,a ne oni od 2m stabljika pa je i mali povetarac obori.Ja imam 8 redi NS dosejan zafalilo mi semena i mogu vam reci da mi je krivo sto sam bacao pare na strane hibride glavudze ne glavice su bruka pune ko sipak obesile se do zemlje kao babske sise dok Maisadur sto sam posejao kao u klasicnoj godini glave nista posebno mada vaga ce dato zadnji sud.
 
A NS hibridi se ne seju kod Vas?Uvek kad idem za Ns vidim oglede NS hibrida i lepo izgledaju bolje nego ovde kod nas pioniri,syngente i Lg
Veruj mi sve to na oko izgleda ali nisam skoro cuo i video da je bilo koji NS pobedio syngentu. Sporadicno cujem da se neki od ovih novijih hibrida dobro pokaze ali to je sve. Veruj mi znam u Zr jednog coveka koji seje samo Sumiko.

Sent from my B15Q using Tapatalk
 
Ove ce godine NS hibridi mnoge strane kuce da bace u bedak ono sto vidim kod nas u ataru i sto znam da su posejani NS-ovci to je fantazija kako izgledaju .i jedna pohvala poceli su da prave mnogo nize hibride,a ne oni od 2m stabljika pa je i mali povetarac obori.Ja imam 8 redi NS dosejan zafalilo mi semena i mogu vam reci da mi je krivo sto sam bacao pare na strane hibride glavudze ne glavice su bruka pune ko sipak obesile se do zemlje kao babske sise dok Maisadur sto sam posejao kao u klasicnoj godini glave nista posebno mada vaga ce dato zadnji sud.


Nemoj da se kajes.2014god imao sam Ns prinos 1600kg,dok ovi sa stranim tukli su sa po 2000kg.

I videces da si se zavarao kada budes stigao na kantar.
 
NS Konstantin imam ove godine,glave su srednje do velikih a specificno je da je blago kupasta tako da su i u sredini ista zrna kao na obodu,
pored moje je ujakova njiva sve strani hibridi i nisam video kupastu glavu cak je sredina upadnuta kao prosle godine, u sred glave sitna uska zrna
tehnologija vrlo slicna mojoj
 
Nazad
Vrh