Suncokret 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas zavrseno sa suncokretima.Vlaga je pala ispod 7%,a zelenisa koliko hoces!
 
Izlupao sam par glavica i odneo na analizu 8,5 vlaga. Sutra cu zakositi pa sta bude

Poslato sa FRD-L09 uz pomoć Tapatoka
 
LE 99 prinos od 1176 do 2000 kg/kj.
Adadjo prinos 1960 kg/kj.
Ukupni prinos prosek 1688 kg/kj na 18,25 kj. Naravno nizi prinos je na delovima atara prema Kumanu i Novom Beceju gde je slabo bilo kise a visi u delovima atara prema Zrenjaninu gde je bilo nesto kise. Inace sva zemlja je slicnog kvaliteta odnosno I ili II klasa.
 
Upravo predao sto smo juce kosili,nista posebno,le99 1500kg po kj..bas bas dosta sturih zrna,opasno se crni iza slamotresa kombajna,sama ljustura...ne znam kako su dali okolni suncokreti ali svi su manje vise isto izgledali..moracu se malo raspitati kako je sa drugim hibridima..doduse koliko je bilo oprskanih suncokreta od strane komsijskih kukuruza uz nanosenja vetra,dobro je ista i bilo..izgleda da ue onaj bio stimulator potpomogao da se malo opravi,sad sam zaboravio ko me je o tome savetovao,mislim kristal,hvala mu..
 
Danas ovrsili suncokret, lg 56.65 vlaga 9, primese 4.4 naplativog 2400kg po jutru.

Sent from my Lenovo K10a40 using Tapatalk
 
2 godine sam sejao lg 56.65 na par njiva i nikada nije dao ispod 2 t/kj. Ekstra hibrid za nas atar, rekord mi je bio oko 2,5 t/kj.
 
Nije loš, ali jako lako polegne, bilo ga je dosta nakrenutog, čak i na zemlji... Nije sigurno da će ponovo kod mene na njivu...

Sent from my Lenovo K10a40 using Tapatalk
 
Ja sam ga imao jedne godine i bio je jako loš u poredjenju sa Dolby-em sa kojim je bio na istoj parceli.Mislim da je razlika bila oko 400 kg/kj u korist Singente.
 
Ma svi hibridi imaju problem sa supljim zrnima,to sto ce neko napisati da nema,taj je imao vise vlage i tacka.Kod mene od 4 hibrida ,3 razlicite semenske kuce,svi su imali supljih zrna,zavisno od tipa zemlje ,neki vise a neki manje.
 
Imao sam lg 50585 jako lose izgledao od nicanja, sejan na 22 cm i nacureo je nekih1600,kako ne znam .Koliko se secam clan Danger ga imao pa ako moze i on koju rec da napise
 
Moram naglasiti da je ta njiva najbolje prošla sa padavinama ove godine, zemlja u dobroj kondiciji, setva 8.4. njiva pored neoma dala isto 2400kg/kj sa malo jačom vlagom 10%, kosena je 7 dana ranije od lg-a

Sent from my Lenovo K10a40 using Tapatalk
 
Ja sam sejao lg 56-33 i po prinosu je bio ravan pioniru, probao sam neomu i neostar i mislim da to više neću da sejem.
 
Zavrsili smo sa suncokretom,Neoma od 1,5t do 1,6t po lancu.Kondi 1.8t na lanac,svuda baceno 125kg npk 3x15 pred setvu.Neoma prskana pulsarom i posle fuzilejdom,kondi standardno fuzilejd i pre nicanja sa 3 otrova i to je to.Moglo je bolje,ali sta je tu je.
 
Završili žetvu sa ovom parcelom,nažalost zbog transporta nisam slikao ostale parcele. Na slikama Caruso,prebacio 2 t po kj. Imao sam ga na jednoj parceli sa neomom samo 3 prohoda mašinom u drugom kraju atara,nisam merio ali na oko neoma ga osisala.Jucerasnje neome su se kretale skoro do dve tone ali nisu prebacile,atar Alibunara i Seleuša je podbacio više nego lokvanski (bar kod mene u pitanju su kasnije setve oko 1 maja)Prinosi u proseku za te atare oko 1500 ,ukupan prinos 1750 plativog po kj.Bolji su bili suncokreti u soji.Takođe sam primetio da je bolji bio suncokret gde je rađeno na crno nego sa pulsarom.Setva ja na 50cm .Caruso izbacujem ostaje samo neoma i neki pionir (ekspres)ako ponovim suncokret u suncokretu.Video sam jedan Maisadur kod projatelja i izgledao je pakleno,kada smo se culi kaze da curi odlicno ali jos nije bio na vagi ,pratio sam ga celu vegetaciju mozda ce i kod mene na probu.
1c085997bdd442d1d32333f974e6b7a2.jpg
2555bca14d5855acdbe543eb873b65fc.jpg
c7eeff88cbcc2271440c881199431357.jpg


Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Imao sam lg 50585 jako lose izgledao od nicanja, sejan na 22 cm i nacureo je nekih1600,kako ne znam .Koliko se secam clan Danger ga imao pa ako moze i on koju rec da napise

jes,inace sve sejem na 23.5,.....50.585 sam imao na dve parcele i prinos je bio od 20 do 22 metera,sejacu ga i nagodinu da vidim jer je ovo specificna godina i zna se desiti kao i ove godine sto se desilo da hibrid koji je prosle godine dao vise od drugog ove godine je obrnuto,pricam o lg semenu,imao sam i 5463cl i prinos je bio od 19 do 24 metera stim sto je interesantno da ovaj sto je dao 24 je tretiran pulsarom a ovaj losiji nije,imao sam dosta 5635 i prinos se kretao od 21 do 28,5 meteri zavisno od njive do njive i ostao mi je jos 5665m malo je zeleniji,bice za 5 dana.....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh