Suncokret 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Skinuta prva 2 kj Kondia.Vlaga 10%,primese 3%.Plativog 4600kg.A imali smo i drustvo.Taman kada smo zavsavali naisao nas stari drugar Slavisa Dabizljevic pa smo se malo napricali za njegovu emisiju.



Obisao neke parcele,kanda ce da pricekaju jos koji dan...

 
Poslednja izmena:
Evo malo slika suncokreta sa pitomih sremskih njiva...
IMG_20170822_134254.jpg
IMG_20170822_134250.jpg
IMG_20170822_100059.jpg
IMG_20170817_100551.jpg
IMG_20170822_153133.jpg
 
Jedino kad ga izvadim napolje da ga slikam, jer se nece videti ovako. Mi imamo gornje univerzalno to se ne skida, a donje imamo kukuruzno, zitno i za suncokret.
Jel resetke na situ lice kao rezanci,tj talasasto ?.Mislim na ovo za suncokret,ili je univerzalno tako ?.Inace jel koristite kukuruznu kopru u suncokretu ?.
Kod nas dosta njih kubure sa vecom vlagom u suncokretu,tako mi kazu na vagi danas,bilo i sa 18% vlage :p.Bas cu nositi za dan-dva uzorke sa nekih mojih zelenijih parcela da vidim vlagu.Zavisi puno i od hibrida,neki mogu izgledati zeleno a opet vlaga ce biti oko 11-13%,dok neki nece moci ni da se iskupuju iz bunkera.
 
Otprilike tako nesto. Sa donje strane su ti kao rezanci a sito je stelujuce. Sa kukuruznom korpom vrsemo suncokret.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Kiraj@
Kako vrsete ovako zeleni suncokret ja imam oko 30%-40% zelenih glavica katastrofa od vlage,a imam i onih zelenih latica sa glave puno u suncokretu?

- - - - - - - - - -

Gornje ili donje?
Ja koristim oba kukuruzna i to su oba dva stelujuca sita pa mi se ne svidja kako izgleda suncokret u prikolici mislio sam da gornje ostavim kukuruzna,a donje da ubacim zitno ne znam oce li to tako funkcionisati ili da i gornje ubacim zitno nisam vise pametan.

- - - - - - - - - -

Zaboravio da pitam...::sramota::
Opa postao si medijska licnost kako se brzo stice popularnost kad covek postane tajfun!:haha::ppozdrav:
 
Meni drugar rekao da su prosle nedelje kosili jednom domacinu u Belegisu suncokret i 12 kj stalo u jednu zmajevku...
 
Inace 142 radi odlicno , sita nikada ne menjamo. Ista u svim kulturama. Zato dob vrtj 360o/min u sunc. I kukuruzu. Kondi danas vlaga 10.8 primese 4

Nada poslednja umire.
 
Koliko se vidi sa slika olalija-nov suncukret je zeleniji od kirajevog, a ta vlaga od 10-11% je idealna...ne znam samo koliku vlagu je imao olalija....
 
Danas zavrsen suncokret le99, zadnja 4 jutra , prosek 16m jus/kj. Izgledao je mnogo bolje ali idemo dalje. Koliko vidim kod nas su pioniri generalno podbacili, bolje kondi daje


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh