Suncokret 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I ja sam postavio ometače
ee18a01966f6788fd4ba6c1bbedeefc9.jpg

Možda sam malo zakasnio https://youtu.be/Jc5ySlm6wa0
 
Nema presevanja ni kod mene iako sam se bojao za jednu njivu, od ove zadnje kišice je popustila kora.
 
Sindzenta nam uvalila svima staro seme ove godine, prosao zizak kroz seme i kroz stablo, proverena informacija, poverljivi izvori.
 
kad seme stoji vec 15 dana i nije klivelo a kad otvorim seme ono kao da skapalo. opeko sam se uzo sam od foruma seme i platio sam ga.i jos za dvojicu uzo ispado ja kriv.
 
Jel prejaka doza 2x20 grama/ha u splitu stockstar-a da prskam ? Zastitar bayerov mi toliko preporucio,a kad preracunam u odnosu na express treba 2x15g. Bojim se da ga ne spalim prejakom dozom

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Mislim da mu nece nista faliti,ja idem 33gr/ha od jednom.

- - - - - - - - - -

Za expres si se preracunao,njega ide 45 gr/ha
 
Sto sam se preracunao ? 22.5 ide expresa u split varijanti , znaci 22.5g/1.5 izadje 15 stockstar-a u split , ( da bi bila ista kolicina aktivne materije)

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Da sad sam ukapirao,mislio sam da si mislio na 2×15gr expresa. Izvinjavam se.
meni je preporuka 30 gr/ha Calamiti(750gr tribenuron metil),ali posto mi je pakovanje 100gr ici ce na 3 ha=33gr
 
Danas ponovio 4 kj. Sejao sam na strnjiku, a nisam tretirao seme. Oduzdole ga jeli zicar i pipa, a odozgo pipa i makazar. Nije imao sanse da opstane. Sad sam seme istretirao Bifenikusom i jos sam stavio deci fastaka da smrdi. videcemo rezultat.
 
Na drugoj parceli sam isao dosejati jedan red sto mi je masina preskakala, videh na njivi veliko jato golubova ( 100-200) koji nesto pipaju po njivi, prosao sam tuda nevidim da su kljucali iynikli suncokret, moguce je da love insekte tipa pipe i ostale stetnike na njivi?
 
Posto sam nov oko Suncokreta. Sejao sam He 118 to je exspres hibrid. Da li sad drugi tretman mogu samo raditi sa pionirovim dupont Exspress 50 SX? Ili mogu ici i sa necim drugim?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh