Suncokret 2014

Jel ti bane kosio ili šašaroga??I koliko urade na dan s tim kombajnima bilo koji od njih???
 
Neoma,setva 30.3. na 21,5cm,oranje na 25cm,priprema,san 200kg/ha,pulsar 1l/ha i rod od nešto preko 2000kg/kj.
 
Kondi,vlaga 10,6 (gde su je samo nasli nije mi jasno.)
img201408221643481.jpg
 
Danas skinut Armoni, setva 08.04., pred oranje dobio 80kg MAP-a i predsetveno 70kg uree. Posle setve prskan Acetohlorom 1l/kj i Terbisom 0,5l/kj, jednom ospartan. Prinos na dve parcele u istom potezu (6kj i 2kj) 2160kg/kj SRPS-a. Po kolicini suncokreta koji je navrsen delovalo je da ce biti vise, ali izgleda da nema tezinu
 
Danas skinut Armoni, setva 08.04., pred oranje dobio 80kg MAP-a i predsetveno 70kg uree. Posle setve prskan Acetohlorom 1l/kj i Terbisom 0,5l/kj, jednom ospartan. Prinos na dve parcele u istom potezu (6kj i 2kj) 2160kg/kj SRPS-a. Po kolicini suncokreta koji je navrsen delovalo je da ce biti vise, ali izgleda da nema tezinu

Ljuska je OK velicine,al ako se otvori unutra je semenka jako mala,zakrzljala,nije nalilo kako treba i zato kolicinski ima(ljuske) al nevagne,meni je prosle godine lg5665 vagao na zmajevki 5000tona a videcemo ove godine,kod nas zetva tek za 7 dana........
 
Kod nas na pojedinim uglavnom nizim terenima je prisutna trulez glava,deo glave ili retko cela se raspada pri samom dodiru,uzrok je kisa za vreme cvetanja,inace prinosi su od 1700(imerija) do 2200(syngenta),moj NS je jos na cekanju,oskar najbrze sazreva...
 
Ljuska je OK velicine,al ako se otvori unutra je semenka jako mala,zakrzljala,nije nalilo kako treba i zato kolicinski ima(ljuske) al nevagne,meni je prosle godine lg5665 vagao na zmajevki 5000tona a videcemo ove godine,kod nas zetva tek za 7 dana........
I kako je zmajevka podnela taj teret?
 
Od ukupno 2.5 kj danas skinuta zadnja parcela od 1.5 kj. Predsetveno 150 kg/kj ureje, setva 8.04.o.g.na 21.5, hibrid Neoma, prskano Pulsarom, jednom spartano, ukupan prinos (1.5 kj) 3280 kg.
Zadovoljan prinosom ali nikako sa cenom.
 
Kod nas u selu još niko preko 2000kg/kj!
Jako puno ga ima izvaljanog, većina radi sa kukuruznim adapterom!
 
Nazad
Vrh