Suncokret 2014

Adadjo(Sa slike)on stize tek oko septembra,a neoma bi trebala za 10 dana da se vrse.Sejano 7.4 na 21,5 cm

2014-08-13-152304.jpg


2014-08-13-152308.jpg
 
Za Lokve se ne cudim da kose sa 26 vlage to je svake godine normalno da neko izleti ali pisete da ce ga odrati na otkupnom mestu pa voleo bi da ga vi uskladistite pa da vidite sto je to lepo.Svako ko ga tako
Verovatno taj sto je skidao sa velikom vlagom radi na nekom prijemnom mestu pa sam sebi uzima meru.Kod nas je u jednoj zadruzi to bilo normalno.
 
trebe biti retard pa sebi upakovati takvu robu ,drugi dan se greje treci vec dimi jaja svoja i tudja da ispeces.Proso sam vec tu skolu lopatanje do besvesti bolje i lepse malo ukociti.
 
trebe biti retard pa sebi upakovati takvu robu ,drugi dan se greje treci vec dimi jaja svoja i tudja da ispeces.Proso sam vec tu skolu lopatanje do besvesti bolje i lepse malo ukociti.
Ma daj Rale kakav 2-3 dan,kakvo lopatanje.Ako je sezona i guzva u otkupu roba se vuce odma u uljare nema mnogo zadrzavanja u silosima i isfiluje ga sa suvim da dobije dobar prosek.Ako je slaba guzva na otkupu seta ga iz jedne celije u drugu,ko ce da ga lopata i zeza rucno.
 
Ej Dragane pa nemaju svi celije ,telehendere,stara podna skladista pa ti vidiU pocetku suncokret ne ide nigde svi taktiziraju pa tu stoji dugo i nadje se samo jedan da zasere pa evo ti belaja.To su ti moja iskustva od 20 godina.
 
Ej Dragane pa nemaju svi celije ,telehendere,stara podna skladista pa ti vidiU pocetku suncokret ne ide nigde svi taktiziraju pa tu stoji dugo i nadje se samo jedan da zasere pa evo ti belaja.To su ti moja iskustva od 20 godina.
Dobro Rale nemoj da vicete odma:osmeh::ppozdrav:.

Ovaj na slici je prvi sejan(kod mene na njivama),za vikend proba.
img201408141145401.jpg

img201408141145311.jpg


- - - - - - - - - -

Koseno juce u Ilandzi, start sa 1,8t/kj obecava...
Nema razloga da budu losiji prinosi,zrna su lepse popunjena nego prosle godine,glava je popunjena i u sredini...
 
Moram Dragane da branim bransu pa nije sve tako crno nisu samo magacioneri crne ovce.Pozzzz
 
Juce i danas poceli ljudi da kose. Nesto nevervatno njiva skroz crna vlaga 28,ne znam koji hibrid je u pitanju. Juce neomu drug kosio isto 28 a glave zrele. Bice svasta vidim ja. Rania setva glave pune,nema sturih zrna. Dok kasnija setva slabo popunjene glave.
 
Danas svratio do jednoga otkupljivaca i kaze mi da su im bili iz dijamanta i cena ce se vrteti od 30-32dinara/kg!Mada kod nas nece poceti zetva jos najmanje 10 dana a ja moj pre septembra neverujem u pitanju je barolo i jos uvek je jak,a sejan je oko 15.04
 
Nazad
Vrh