Suncokret 2011.god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sorta sa slike je ''KWS-Barolo RM'' poprilično popularan u HR.
Sijao sam još ''63D82 - Pioneer'' koji je prinosom kod mene za sada iznad 20m po KJ.

Sijano 15-16.4. te špricano sa ''Racerom'' + ''Dual Goldom'' prije nicanja.

27.5. prihrana i kultivacija sa cca 110kg KAN-a po KJ.

Poslije toga više nisam mogao ući u njega, bila je u planu folijarna prihrana, te zagrtanje, ali jednostavno okišilo se, te je suncokret prerastao.

Unatoč svemu, ja sam izuzetno zadovoljan stanjem usjeva te prinosom istih.
 
Kod mene Kondi i Dolbi od 1700-2500kg/kj vlaga 6-9% primese 2.5-4 ,bez ves. dubriva i u zimsko oranje. Ono sto je u prolecnom tanjiranju to jos nemoze da se vrsi... Evo cime radim, kako izgleda njiva posle mene i jedan snimak, kad sam radio rodjaku...

img2029.jpg
img2030.jpg


img2031.jpg
img2032.jpg



img2034.jpg


 
@ lackoigi ::svaka cast:: Vidim da skidas suncokret sa kuk. adapterom i ukljucenom seckom. Da li ce taj suncokret posle da bude tanjiran ili tarupiran nekim tarupom, ili mu sleduje oranje?
 
Pa ako kombajn moze onda ce ici :haha: :haha: Dao sam malo objasnjenja u temi Kukuruzni adapter za kombajn..
 
Danas skinuo 8Kj Neome.Njivu radim prvi put(državna),nije orana već dva puta tanjirana,nije dobila ništa sem 200kg/ha ureje.Prinos je 2350kg/kj.Nikad bolje nisam prošao ,a sa manjim ulaganjem.
 
Syngenta Delfi 2230kg/kj vlaga 5.8% primesa2.4 % avansno placenje 33.07 din/kg
 
Primetio sam da se u ovoj temi slabo piše ,da li je žetva gotova ?
Kod nas počela žetva suncokreta koji su sejani na tanjiranim zemljištima.
Ovaj dolbi je sejan 4.05 imao je 7,3-8 % vlage i prinos preko 2 t/kj.


Sutra kosimo Arenu,koja je sejana istog dana.
 
Onda mora da ima jako dobro naliveno zrno jer po slici ne liči kao suncokret koji može dati toliki prinos.
 
Prijatelj mog matorog juce skinuo Delfi,sejan oko 20-og aprila kaze,prinos 2480 kg JUS po k.j...Zaorao 100 kg 3*15 i bacio 150 kg ureje. u prolece...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh