Suncokret 2011.god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovaj je na zemljištu koje je 2 puta tanjirano posle prolećnog tarupanja kukuruza.
Hibrid dolbi sejan 4.05.Nije visok ali može da da solidan rod.
P7010030.JPG

Ovaj što nije iscvetao je posejan 2-3 dana posle mog .tu se vidi koliko su suncokreti na tanjiranom zemljištu i sa kasnom setvom niski a već cvetaju.
P7010028.JPG
 
Evo onog na prolećnom oranju.Hibrid Dolbi.
Mali a glavat
P7020001.JPG
P7020003.JPG

Ovo je kondi ,redovna setva ,dobra oplodnja
P7020023.JPG


biće problema u vršidbi zbog ovih visokih

P7020024.JPG
 
Dobar ti suncokret,lepo nalio zrno,kod mene ima sturih jedno 5-10% po glavici,da je pala bar kisa da nalije ovo dobro ne bi se ni osetilo,okaci su slike cini mi se da je pionir f50 bolji od barola,videcu kad udje kombajn.
I kod mene poceo da se krivi valjda nece popadati,ne sve njive,mada radim sa kuruznim pa cu pokupiti.
 
Ja sad dosao,bio da obidjem Albatre,mogu reci da sam vise nego zadovoljan...Krupno lisce,glave jednake-umereno krupne,ponegde jos pcela radi,sve u svemu,super...Drzi ladovinu,trave nema-Kletox je odradio posao super,ali iz 2 prskanja...
 
I ja sam bio u obolazak dela atara prema Melencima.
Suncokret Kondi
P7030020.JPG

Druga parcela
Dolbi posejan 5.05,za sada najviše obećava .U punom je cvetu i ima odličan sklop
P7030013.JPG

P7030022.JPG

P7030021.JPG
 
Čitam u temi soja ,da će biti mali prinosi .Izgleda da će suncokreti izdržati ove vrućine.
Suncokret u delu atara , koji je dugo bio pod vodom i na ritskom zemljištu tek sad živnuo.Nizak je ima sitno lišće ali izgleda da će biti lepe glave .Inače ,ovo je stari hibrid Arena
P7060012.JPG

P7060015.JPG
P7060016.JPG
 
Kondi , sejan 8.04. vecina glavica je oplodjena i naliva zrno ili je nalilo , posto je malo nejednako nicao neki su tek sad u cvetu, glavice su srednje velicine i za sad imaju dobar polozaj nisu direktno izlozene suncevim zracima, a nisu ni postavljene kao tepsija , visina je oko 185. Prijala bi mu ova najavljena kisa za sutra . Volovoda nema,
nb7rd.jpg


Delfi sejan istog dana , tukao ga je led pre 2 nedelje ,nije los. i on je zavrsio oplodnju
qp2kcw.jpg
 
Poslednja izmena:
Evo jedne slike od prosle god (sad sam ga nasao). Bio prosle godine da prskam kukuruz u tordi i uplasio sam se od ovog jeb.... mat...

image0103.jpg


Ostali su normalne visine nekih 160cm a ovaj je imao sigurno 3m ili i vise
 
Jučerašnji posao,
Posekli smo sve ove divije suncokrete,kako ne bi pravili problema u žetvi.



 
2uo2xsn.jpg
Dali sam ja to dobro shvatio da je seme suncokreta 18000 RSD ? Koliko seje ta vrecica? Evo ovde kod mene NS instit. ve 10 tak. godina nesto radi. Juce tanjurali 2 reda a ove ostavljali a jedno mesec dana su deca radila kontrolu svaki dan znaci zalamali su one koji nisu u svom redu.Bio sam u njemu danas i nema ni jedne travke sve su pocupane na zemlju ali ove glave kako ih vi zovete nisu tako velike kao vase na slikama.Znam takodje da hodaju po selima i ako kod nekoga nadju suncokret uljudno ga zamole da ga unisti ako domacin nece onda koriste neke druge metode.Uglavnom se mora unistiti. Na svakoj parceli su kamioni sa pcelama. Na jednoj parceli sam video ovi redovi sto su ostali pokriveni belom mrezicom.Dali je to semenski ili neka selekcija neznam znam da u jesen dodje neki deutz fahr iz Odzaka i ovrse to u kamione i gone za RS.:sta:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh