Sumarstvo

Evo ovih dana se bakćem po šumi, nešto za prodaju spremam nešto za ogrev... Evo rezultata...

2a8feid.jpg

ao2tj5.jpg

2dhs7ex.jpg

o77cqu.jpg
 
@zokidrum, radi se prijatelju, nema zezanja... :ppozdrav:

Evo rezultata današnjeg rada, figura za prodaju, i 5m za kući, počeo dam malo da kratim...

egcmtw.jpg


33b331y.jpg


e9ae14.jpg
 
Jbg, uvek zaboravim da slikam traktor, uvek slikam na kraju rada,,,, Ali vlatko je bio na liniji ravnanja, ceo dan ga nisam gasio, većinu dana je čekrkao a predveče izvukao 4 ture.... :ppozdrav:
 
Svaka čast majstore ::svaka cast::
Bio bih veoma zahvalan ako može malo detalja oko izrade vidim,predpostavljam da ima lamelu pre reduktora i kočnicu na bubnju za sajlu pa ako može neki opis ili sličica tih detalja


Tako je!!!!! Lamela je pre reduktora, a nisam te dobro razumeo za kocnicu! Na bubnju imaju 3 velika cetvrtasta zuba koja preko rucice ukopcavaju vitlo sa lancanikom!!!!!!! Za koji dan krecemu u akciju, pa cu malo detaljnije islikati!!!!!!

Sto se tice izrade, nisam ga ja pravio kupio sam ga u Uzicu pre 5 godina od jedne UDOVICE za 700eura i odmah sa njim komsiji sa sela izvukao usluzno 200 kubika drva (5eura po kubiku sa daljine do 100metara) i otplatio ga za 7 dana.

Do sada sam jedini defekt imo pucanje zupcanika koji se nabija na izlazno vreteno reduktora pre 2 godine. Uradili mi 2 komada nova u SLOGI iz Nove Varosi i sada radi ko singerica. Na cekreku sajla 14-ica od 100metara (malo teza ali nikad nije pukla).

Velika prednost u odnosu na one male cekreke mu je sto zbog ripera nemoze da ga balvan vraca unazad!!!!!!
 
Ova gore figura povizorno treba da ima oko 7m, još to nije tačno složeno, treba da pocepam pa tek da umetrim, ne isplati se davati u oblini....

U mom kraju niko nece ni da pogleda cepana drva, a kamo li da ih kupi!!!!!!!

I ja prvi ih nikada ne bi kupio, jer uz cepanice kupujem i vazduh izmedju njih! (minimum 20% manje drva ima u cepanicama).

Jedino se slazem da treba debele trupce upoloviti i ucetvrtiti zbog utovara! M
 
E pa ovde je druga situacija, ovde nećeš nigde kupiti u oblini, samo cepanice. Ti nebi kupio u cepanicama a ja nikada nebih prodao u oblini, na čitoj sam šteti.... A što kažeš da kupuješ vazduh između cepanica, to je u slučaju ako je loša mera, a svak vidi kako je umetreno, ako je loše, popenji se na figuru, prošeraj po njoj i sve će da se slegne, šupljina onda ostaje minimalno....

E a ja odoh da stružem....

 
Svaka roba nadje kupca!!!!!!

Cepanice su za nazovi GOSPODU, jer ih je lakse kasnije istrugati i iscepati, a ko gleda da prodje jeftinije, onda gleda da kupi oblovinu, jer zba da ima u njoj vise drva!!!

Kod nas je oblovina uvek skuplja od cepanica, tako da nemoze da se bude na steti, a uz to ima i manje posla!!!!!!!!!

Kada se puni sleper sa drvima, uvek se mere drva na kamionu, tako da figure koje su pored puta sluze za izlozbu, i nekako uvek pokazu da ima manje drva u njima, nego kada se sloze na kamionu.
 
Ne kažem da nisu bolje oblica. Ali veća zarada u cepanicama...

@ljujke01, pazi ovako, 12 metara drva složim na kamion, komotno prodajem u 13 metara, možes da meriš uzduž i popreko, da računaš dužinu puta visinu 13 metara izlazi, a skini sa kamiona, složi u figuru imaće 12 m..... toliko o tačnosti mere na kamionu....
 
Tako je!!!!! Lamela je pre reduktora, a nisam te dobro razumeo za kocnicu! Na bubnju imaju 3 velika cetvrtasta zuba koja preko rucice ukopcavaju vitlo sa lancanikom!!!!!!! Za koji dan krecemu u akciju, pa cu malo detaljnije islikati!!!!!!

Sto se tice izrade, nisam ga ja pravio kupio sam ga u Uzicu pre 5 godina od jedne UDOVICE za 700eura i odmah sa njim komsiji sa sela izvukao usluzno 200 kubika drva (5eura po kubiku sa daljine do 100metara) i otplatio ga za 7 dana.

Do sada sam jedini defekt imo pucanje zupcanika koji se nabija na izlazno vreteno reduktora pre 2 godine. Uradili mi 2 komada nova u SLOGI iz Nove Varosi i sada radi ko singerica. Na cekreku sajla 14-ica od 100metara (malo teza ali nikad nije pukla).

Velika prednost u odnosu na one male cekreke mu je sto zbog ripera nemoze da ga balvan vraca unazad!!!!!!


na prvoj slici se vidi jedna poluga napravljena od zupčaste letve upravljača nekog automobila mislio sam da je to kočnica verovatno se tu uključuje i isklučuje pogon da počne da mota sajlu

a na kočnicu sam mislio da se može ukočiti bubanj da se ne vraća nazad ili kada izvučeš trupac do traktora zakočiš podigneš zajedno i čekrk i trupac i odvučeš traktorom gde treba ,na tako nešto sam mislio i takav čekrk bi meni trebaoda sa njime izvučem trupce do šumskog puta i odmah da nastavim vuču traktorom do mesta lagera i prikolice

hvala na odgovorudosta si mi pomogao očekujem i slike ,prikupljam polako i informacije i materijal za svoj čekrk pa zimus kada ne bude posla i ne može napolju da se radi da napravim jedan za sebe da ne molim više nikoga evo ti link pa pogledaj na kopaoniku još ima mesta gde mora sa volovima da se radi neće niko sa traktorom te nesme te kratka sajla vuče nazad tradtor itd...

http://www.youtube.com/watch?v=-SOlTomuWSk

zaboravih da te pitam da li to vladika nosi čekrk
 
Poslednja izmena:
na prvoj slici se vidi jedna poluga napravljena od zupčaste letve upravljača nekog automobila mislio sam da je to kočnica verovatno se tu uključuje i isklučuje pogon da počne da mota sajlu

a na kočnicu sam mislio da se može ukočiti bubanj da se ne vraća nazad ili kada izvučeš trupac do traktora zakočiš podigneš zajedno i čekrk i trupac i odvučeš traktorom gde treba ,na tako nešto sam mislio i takav čekrk bi meni trebaoda sa njime izvučem trupce do šumskog puta i odmah da nastavim vuču traktorom do mesta lagera i prikolice

hvala na odgovorudosta si mi pomogao očekujem i slike ,prikupljam polako i informacije i materijal za svoj čekrk pa zimus kada ne bude posla i ne može napolju da se radi da napravim jedan za sebe da ne molim više nikoga evo ti link pa pogledaj na kopaoniku još ima mesta gde mora sa volovima da se radi neće niko sa traktorom te nesme te kratka sajla vuče nazad tradtor itd...

http://www.youtube.com/watch?v=-SOlTomuWSk

zaboravih da te pitam da li to vladika nosi čekrk
Cekrek nosi Univerzal 445. Nema kocnice bubnja, vec kada se stisne kvacilo sajla se odmotava. Moze da se bubanj ukoci preko rucice za izlazno vreteno, kada se okrene na desnu stranu onda je izlazno vreteno blokirano, a samim tim i bubanj sa sajlom. Mada ga ja nikada nisam nisam blokirao jer mi je tesko da podignem cekrek na hidrauliku i da sa njim vucem trupac (poceo bi da vaga traktor unazad od tezine)

Za tebe je cekrek koji je fiksiran na traktoru iza sedista a da su mu riperi na poteznicama! video sam pre neki dan jedan na protestu malinara u Kosjericu, ali ga nosi IMT 577. Kaze mi covek sto ga ima da je sa njim izvlacio bukvu od 5 kubika!!!!!!
 
Ovo je novo vitlo? Koliko košta? Kod nas nova ta koštaju oko 1100€, nešto mi je ta cijena mala ima li kakva kvaka.?
 
Nazad
Vrh