Sumarstvo

Kojim traktorom bi vukao?Koliko ima kubika za izvuci?Ako ima vise,od kubika,ako manje dnevnicom.
 
Vucu bih radio sa t40 dv. Koliko kubika ima to jos ne znam tacno, kao ni vreme seče. Po mojoj proceni preko 20.
 
Ja mislim da se isplati za 800 RSD po kubiku. Ti 20 kubika ima komotno da izvuces za jedan dan i uzmes fine pare. Samo mu nabaci napred komplet tegova i u par tura to ima da prevuces i da ne potrosis mnogo nafte.
 
402804bd6d1d3b561410ac38ea121e39.jpg

acce6af2f73504fbaa3fa16cb40ba10f.jpg


Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
 
Evo sa čime ja idem u sumu :D
Imam nešto svoje šume pa sijecem 50ak m za kucu, komsijama i vršimo usluge...

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
 
Pa nije loše jer ima ovaj nož koji udje u zemlju pa ga ne propinje puno, vitlo je 5t, ali kad vuče veći teret diže prednji kraj... imam veći traktor ali vitlo na njega nisam ni kopcao jer mi je on jači pa za transporta... sve u svemu za moje potrebe odlično...

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
 
Verovatno traktor lakse vuce kada zakacis sajlu na kraj debla nego kod panja?!
Kada tako vuces,deblji kraj drveta se vuce po zemlji,a laksi ne opterecuje mnogo tezinom traktor,dovoljno je tesko vitlo?
 
Bolje je kad kacas za debeljak, time sto vise tereta dizes sa zemlje i smanjujes trenje. Ako strafas niz brdo onda za vrosicu. Sve zavisi od situacije.
 


Ja recimo to radim tako sto izvitlam drvo. Naravno kacim za deblji kraj. Zatim malo podjem traktorom da mi raonik ovako polegne i onda navitlam drvo na njega. Tako nema da se zariva u zemlju, a ako zatreba samo ga malo podignem na hidraulik. Onda oce na zadnje, ali raonik ispod drveta kad udari u zemlju nema gde, malo leva, malo desna kocnica i ide na zadnje.
 
Ja sputim vitlo, ubcim u rikverc i gas da noz udje u zemlju i nema kuda... a kacim za deblju stranu.

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
 
друштво има ли неко приколицу са краном, и има ли заинтересованих за исту... биће ускоро код мене...
 
Ta prikolica je prava stvar

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
 
Ja sam gledao ali su skupe, a i ne radim ja toliko u sumi da se isplati.

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh