Sudanska trava.

Jel ima neko seme sudanske trave, ili gde bi mogao nabaviti, zvao par ljudi nema niko, treba mi za prijatelja? Hvala
 
Ово нађох на нету
Đubrenje: Osnovno đubrenje 400 kg/ha NPK 15:15:15. Prihrana sa 150 kg/ha KAN 27%N se obavlja kada biljke imaju 5-6 listova ili visinu do 30 cm. Druga i treća prihrana se obavlja nakon košenja odnosno regeneracije drugog i trećeg otkosa sa 100 kg/ha KAN-a.
Јел могуће да треба 400 кг ?
 
Osnovno djubrenje i tri prehrane za jednogodisnju biljku, tacnije pet meseci? Tu nesto ne valja.
 
Možda dosta crpi zemlju pa da se održi kondicija za naredni usev? 🤔
Po meni tu bi trebalo forsirati samo N da raste što brže i što više zbog jelte mase.
 
Pa šta očekujete kada ta biljka kreće s rastom već 3. dan od košenja, bila suša ili kiša....
Bukvalno 20 i kusur godina sam je sejao i koristio za ishranu stoke i sušenje, i ako ubodeš sušno leto, od Lucerke ništa, a Sudanac raste li raste....
Sad ću pogledati u mojoj Arhivi šta kaže "struka" na Šonetovu nedoumicu....
 
Razmislja li ko o sjetvi sudanke ili sirka...imam 0.2ha dobro nađubrita stajnjakom a blizu objekta gdje stoka pa bi nesto posijo
 
@smiljan123...
Ni slučajno nemoj sijati ako postoji i najmanja najava kasnih prolećnih mrazeva....
Sprži tek izniklu sudansku ko totalom da si je oprskao....
Tih 20 ari možeš komotno i ručno razbaciti-posejati, potom podrljati da seme ode u zemlju...
Ako imaš valjak, odlično bi bilo i povaljati....
Seme je veličine ko od divljag sirka, korova po njivama, i lako se razbaca i posije ručno....
Kupuj provjereno sjeme, jer je sjeme sudanske i sjeme pitomog sirka jako slično, pa da te ne zajebu....
 
Kada sam posejao Sudansku travu po prvi put, rekli su mi da se prvi otkos kosi kada procveta ? 🤣
A znate li na kojoj visini je procvetala ? :unsure:
2 metra... 😂😂🥳🤣
 
Ali zato u sušnoj godini, kakve su bile prethodne, niko ne kosi ništa , lucerka ima 3 mršava i nikakva otkosa, niti vuče seno kući, a čovek sa usevom sudanske trave, po pune prikolice...
Osuši se lepo, ako je temperatura preko 30, a noću nema rose...
Bukvalno sam je sejao svake godine, više od decenije...
 
 
Nazad
Vrh