Subvencije za tov junadi

kolege, imam jedno pitanje. ostvario sam pravo na subvenciju za tvoj junadi na 5 grla u 2013 godii. bio sam u obavezi da sva grla predam klanici najkasnije do 31. marta 2014. 4 sam uspeo da prodam u januaru,a jedno sam racunao da cu prodati do kraja marta. nisam ga prodavao u januaru jer sam zeleo jos da ga utovim. u martu dolazim u situaciju da nikom ne trebaju bikovi. uspevam da ga prodam u maju 2014. U novembru stize mi iz uprave za agrarna placanja resenje da vratim subvenciju za to jedno grllo + kamate. ja to platim. Sad mi stize poziv od sudije za preksaje. Navodno sam preksio neke clanove uredbe o subvencijama za tov junadi. Da li je neko imao slicna iskustva i kako je prosao kod sudije? :D
bio je jedan slucaj kod mene u komsiluku,covek odneo uplatnice kod sudije da je vratio pare i ona ga nije kaznila jer je imao dokaz
 
Ministarka se kune u stocarstvo, a bedne subvencije iz prosle godine jos nisu isplacene. Premijer se hvali viskom u budzetu, a nece da isplati proizvodjace mesa. Neko tu debelo laze. Nego kolege ima li kakvih promena sto se tice isplate subvencija za tov junadi? Je l dobio neko pare, a da je predao posle 01.10.2014.?
 
Nista jos,i ja cekam,a predao u novembru.Mogu da se kunu u sta hoce cinjenica je da je drzava pred bankrotom,kao i vecina firmi.A da vidis samo kakve kamioncine pune svinja vidim skoro svaki dan da idu u Matijevic,hrvatske tablice na njima...
 
Danas zvao Upravu za agrarna placanja. Ljubazna zena mi rece da su poceli da obradjuju zahteve iz oktobra meseca 2014.
 
Nazad
Vrh