Subvencije za tov junadi

Ja bi mozda tovio nekoliko bikova, ali ovde koliko vidim vi kad ih utovite morate nekog da moljakate da ih kupi?
 
ne znam kolika je kamata kad ih prodam zvacu sabac lepo ce mi njihov knjigovodja izracunati i platicu im..ma nek se nose u tri lepe,probacemo nesto preko udruzenja da izdejstvujemo da nam pomere taj rok iz uredbe posto bezbroj ljudi nije upelo da proda do tog roka bilo na tv u Somboru cak 60 % e sad ne znam videcemo.
 
ko nije prodao na vreme vraca pare sa kamatom i 5 godina je bez prava na subvencije koliko je to tacno neznam malopre drug prica da mu je tast tako prosao!
 
Isto je meni telefonom drug javio da je tako prosao njegov komsija iz sela, pa me zvao da pita da li nesto znam o tome..
E sada, ako je rok bio do pre nedelju dana, kada su pre uspeli da vide da taj neko nije ispunio uredbu, i kad su mu pre poslali resenje o tome, ako se zna da su resenja o odbijanju/dobijanju novca za tov junadi kasnila i po nekoliko meseci?
 
Bio sam danas u agraru u sapcu, ovako bikovi se moraju odjaviti 18 meseci nakon predavanja papira sa subvencije, sto se tice subvencija za telad iz 2013 rekli su da za 10 dana izlazi uredba i da koliko su oni upuceni 99% ce moci da se prijave telad kupljena u 2013 za subvencije za 2014 s tim da za njih nisu podnoseni zahtevi, jos nesto da bi ostvarili subvenicije za bikove telad moraju u bazi podataka da imaju kompletna kretanja a ne pojedinacna ili nedefinisane dolaske odnosno odlaske Znaci ovako (Rodjeno tele--->Odlazak na pijacu,odlazak sa pijace na vase imanje, dolazak na vase imanje =Kompletno kretanje).
 
Cekaj, a ako prodas komsiji ili prodas tele sa dva meseca u susedno selo, veterinar promeni vlasnika na poledjini pasosa, zar to nije dovoljno?
Ili idu na varijantu da tele mora da prodje kroz neku trgovinu preko pijace, i da ima traga, kako bi se subvencije dobile?
Ja nikoga ne znam ko tako prodaje ili kupuje telad.
Zna se ko ima krave, ko drzi krave muzare i kome muska telad ne trebaju. Kod takvih ljudi se ide i dogovara kupovina i to je to.

Ako ovo bude istina, onda bas stezu kais za subvencije.

Ja cu neke teme morati da prestanem da citam dok pravilnik ne izadje, jer ovako samo sebi kidam zivce..

- - - - - - - - - -

Drigari da li mogu ja da podnesem zahtev za subvencije sad u 2014toj ako su telad rodjena u oktobru i novembru 2013,sta kaze uredba,pravilnik.Posto su mi za ovu telad odbili subvencije za 2013 godini zato sto ih nisam preneo na moje gazdinstvo u 2013toj. Ja sam razumeo uredbu da se subvencije dobijao za tu godinu kada su rodjena telad?

Da li si i ti dobio ovakvo resenje? Ako nisi, citanjem ovog mozda pomognes sebi. Ja takodje nemam odgovor da li ima veze da li je tele rodjeno u oktobru i novembru automatski odbaceno, a u decembru recimo da ne bude odbaceno. To nema nikakvog smisla, i ne verujem u to.
Na ovom resenju (nadam se da se dobro vidi), covek je predao zahtev za 14 grla. Za 4 su mu odmah uvazili, a za ovih 10 su rekli da treba da konkurise u 2014. godini ponovo, obzirom da ih je u januaru 2014. prebacio na svoje ime. Nigde se ne pominje kada je tele rodjeno i da to utice na mogucnost ponovnog konkurisanja.


capture

p.s. Evo dosao sam i do pasosa od ovih 10 grla sto su odbijeni za 2013. godinu, i sto se od njih trazi da se prijave ponovo u 2014. godini.
Kao sto se moze videti, grlo je rodjeno (uzeo sam primer jednog grla od ovih 10) 17.08.2013., a prevedeno je 27.01.2014.
Znaci, ovo grlo nije odbijeno, vec treba za njega da se podnese zahtev ponovo obzirom da je prevedeno u novoj 2014. godini. Znaci, nema veze da li je rodjeno u oktobru, novembru ili decembru...

upload an image

screen capture windows
 
Poslednja izmena:
Cekaj, a ako prodas komsiji ili prodas tele sa dva meseca u susedno selo, veterinar promeni vlasnika na poledjini pasosa, zar to nije dovoljno?
Ili idu na varijantu da tele mora da prodje kroz neku trgovinu preko pijace, i da ima traga, kako bi se subvencije dobile?
Ja nikoga ne znam ko tako prodaje ili kupuje telad.
Zna se ko ima krave, ko drzi krave muzare i kome muska telad ne trebaju. Kod takvih ljudi se ide i dogovara kupovina i to je to.

Ako ovo bude istina, onda bas stezu kais za subvencije.

Ja cu neke teme morati da prestanem da citam dok pravilnik ne izadje, jer ovako samo sebi kidam zivce..

- - - - - - - - - -



Da li si i ti dobio ovakvo resenje? Ako nisi, citanjem ovog mozda pomognes sebi. Ja takodje nemam odgovor da li ima veze da li je tele rodjeno u oktobru i novembru automatski odbaceno, a u decembru recimo da ne bude odbaceno. To nema nikakvog smisla, i ne verujem u to.
Na ovom resenju (nadam se da se dobro vidi), covek je predao zahtev za 14 grla. Za 4 su mu odmah uvazili, a za ovih 10 su rekli da treba da konkurise u 2014. godini ponovo, obzirom da ih je u januaru 2014. prebacio na svoje ime. Nigde se ne pominje kada je tele rodjeno i da to utice na mogucnost ponovnog konkurisanja.


capture

p.s. Evo dosao sam i do pasosa od ovih 10 grla sto su odbijeni za 2013. godinu, i sto se od njih trazi da se prijave ponovo u 2014. godini.
Kao sto se moze videti, grlo je rodjeno (uzeo sam primer jednog grla od ovih 10) 17.08.2013., a prevedeno je 27.01.2014.
Znaci, ovo grlo nije odbijeno, vec treba za njega da se podnese zahtev ponovo obzirom da je prevedeno u novoj 2014. godini. Znaci, nema veze da li je rodjeno u oktobru, novembru ili decembru...

upload an image

screen capture windows
Ja sam dobio original ovakvo resenje od reci do reci,i odbijen sam za isto sto i ovaj gospodin. Ja cu da posaljem ponovo zahtev za ova grla koja su rodjena u 2013 a prevedena u 2014 bez obzira u koji su mesec rodjeni. Pa cemo da vidimo,spreman sam da ih tuzim posto imam dzabe advokata:osmeh:
 
Pravilnik je izasao cini mi se 16042014. Doneo ga je ministar u ostavci Glamocic. Da li ce biti novih izmena ne znam, ali sve zakone koji su bili u proceduri u skupstini juce su povukli.
 
Pa imam li po tom pravilniku pravo na subvencije za 2014 god,iako su telad rodjena 2013 a prevedena na gazdinstvo u 2014.Citao sam pravilnik i nikako da skontam?
 
Kad su telad prevedena na tvoje gazdinstvo ,za tu godinu i imas pravo na subvencije.
Npr. tele oteljeno u novembru 2013 ,ti si ga kupio i preveo na gazd. u januaru 2014 ,za 2014 imas pravo za subvencije.
 
Drugari,jel 100% tacno da se rok za predaju junadi od 18 meseci racuna od dana predaje zahteva?
Junad za koju podnesete zahtev za subvenciju moraju provesti najmanje 185 dana od dana istovara na Vasem gazdinstvu.

Kada ih prodate imate rok da razduzite dokumentaciju za subvenciju upravi za agrarna placanja u roku od 15 dana od dana kada ste ih prodali ili najkasnije u roku od 18 meseci od dana kada ste podneli zahtev za subvenciju.

Niste vise ograniceni do kada cete drzati Vasa goveda na imanju pre nego sto ih prodate. Naravno ako je to duze od onih minimalnih 185 dana…

Npr.
Ako ste goveda doveli na imanje 01.03.2014 i podneli zahtev za subvenciju 07.04.2014 goveda mozete prodati tek posle 06.09.2014… dokumentaciju koju ste duzni da donesete Upravi morate dostaviti najkasnije do 06.10.2015.godine.

Nadam se da sam malo pomogao :)
 
Jer sad prilikom predaje zahteva za subvencije za tov junadi,predaje se samo zahtev,ostale papire ne treba kao pre? To mi je reko covek u poljoprivrednoj strucnoj sluzbi.
 
Nazad
Vrh