Subvencije za mlečno govedarstvo

Pa nego kako, koliko vama uzimaju. Nama 200 dinara po kravi mesecno + smotre i ostala sr....
 
и код нас трећег квартала нема, а први део потрошен одавно
 
Koliko sam upucen u nacin isplate premije to ide ovako min polj isplati mlekari a mlekara nama , znaci u ovom slucaju mlekara zadrzava pare.
 
Meni danas legao drugi deo subvencije a mislio sam da ga neće ni biti
 
Izasla nova uredba min polj a odnosi se na prvotelke, dali je neko cuo o ovom inace rok za prijave do 30 dec.
 
ја мислим да је то за грла - првотелке које су се отелиле од подносења захтева за 25.000 па до краја године, тј грла за која су постала првотелке у овој години да добију 25.000, а нису обухваћена претходним захтевом
ово пишем по логици, нисам видео уредбу
 
I meni danas uplatili drugi deo. Ostaje jos da uplate za jednu prvotelku iz treceg tromesecja.
 
ја мислим да је то за грла - првотелке које су се отелиле од подносења захтева за 25.000 па до краја године, тј грла за која су постала првотелке у овој години да добију 25.000, а нису обухваћена претходним захтевом
ово пишем по логици, нисам видео уредбу
Tako je. Dobra Vam je logika.
 
Ja sam odbijen za jednu prvotelku iz treceg kvartala zato sto sam zahev poslao tri dana pre roka(27.09.2011) a u uredbi stoji da se zahtevi podnose od 01do 15.10. Ranije sam poslao jer su mi iz agencije za maticenje tad doneli dokumentaciju i rekli da posaljem slobodno. Tako da drage kolege vodite racuna osvemu, izgleda da traze neki pogresan zarez ili tacku da bi nas odbili.
 
Jel moguce da je stiglo pismo da su uplatili preostalih 50%, a para u banci nema? :
 
Zvao sam juce Sabac posto jos nisam dobio ni prvi deo, rekli su da je predmet uradjen ali bice uplacen kad bude bilo para.
 
Jel moze neko da mi kaze koja procedura treba da se obavi za maticenje krava,odnosno sta sve treba da bi se podneo zahtev za subvencije od 25 000 po kravi.U mom kraju je jako slabo interesovanje po tom pitanju,pa ako neko moze da me uputi malo bolje u tu temu.
 
I ja sam iz okoline Sapca, ali cini mi se da nije bas malo interesovanje za maticenjem krava.... Kao prvo krave treba da su vam umaticene da bi mogli da ostvarite 25 000 po grlu...
 
Moje krave su matičene kao prvotelke, to je najlakši način a već za starija grla ne znam kako bi išla procedura.
 
Proces matičenja počinje od teladi, odnosno njihovim uvodjenjem u matični registar. Uslov za to je dokazivo poreklo roditelja i plaćena taksa.

---------- Poruka napisana 30-12-11 u 11:44 ---------- Prethodna poruka je 27-12-11 at 18:44 ----------

Uplaćen drugi deo za subvencija za umatičena grla.
 
јел има неко да му је поднесен захтев у овом допунском року - да се отелила јуница у задњем кварталу и кад ће паре ако се зна
 
Nazad
Vrh