Subvencije za mlečno govedarstvo

Ima li jošm neko ko nije dobio subvencije od prošle godine za umatičene krave ?
 
Da li se ostvaruje pravo na subvenciju za priplodno grlo koje je navedeno u zahtevu, a proda se ( i odjavi iz baze podataka ) pre nego se zahtev obradi.?
Ili mozda postoji neki minimalni rok ( pominje se 6 meseci ) koje grlo mora da provede na gazdinstvu u toku godine, da bi ostvarilo pravo na podsticaj. ?
 
Stanje se proverava na datum predaje zahteva u ministarstvo.
Što znači ako je zahtev predat 01.05, 2017. godine, krava može da se proda 02.05.2017. god. i ostvaruje pravo.
Naravno potrebno je da je sve uredno prijavljeno u veterinarskoj bazi, tako da tu posebno obratite pažnju, znalo se dešavati da što greškom, što nemarom, se upiše pogrešan datum odjave grla sa imanja i tu onda nastaje problem.I naravno gledajte da što pre novi vlasnik ili klanica odradi njihov deo posla da grlo ne bi da tako kažem "visilo" između vlasnika, jer može da se desi da se posle izvesnog vremena odjavi kao NELEGALNA TRGOVINA i takva grla gube pravo na subvencije, bez obzira kada su prodata, pre ili posle podnošenja zahteva.Ili se može desiti da ih veterinar sa stočne pijace na koju ih je nakupac prijavio jednostavno vrati na prethodno imanje i tu onda opet nastaje problem
 
Pošle godine je ranije počela predaja zahteva, zato što je i pravilnik ranije izašao.
Deo predmeta je obrađen, tako da ako imaju novaca, isplata bi mogla da krene ubrzo.
 
Ne znam.
Prvotelke iz 2016 su predavane od 01.01.2017. do 31.01.2017. god, ako si je prodao u martu 2017. trebao si dobiti subvencije za nju.
Šta ti piše u rešenju?
 
Jovice, u resenju je pisalo da je neispravna dokumentacija, tako nesto. Ne znam samo da nije i ovaj lik sto sam mu prodao predao za subvencije pa da smo i jedan i drugi ostali kratki, mada on kaze da nije.
Gorane, tada sam odneo karton, potvrdu o osemenjavanju itd. maticnoj sluzbi jer mi je sluzbenica usmeno rekla da ,,za junice oteljene do tada mozemo slobodno poceti da donosimo njoj dokumentaciju vec od prvog decembra, a da ce ona svoj deo posla odraditi.'' Kad je ona to slala dalje, nemam pojma. Ona mi je kasnije i rekla da nisam uspeo da naplatim subvencije za tu prvotelku zato sto sam je otudjio pre obrade zahteva. :sta:
 
I kod mog kolege, doduse za 2015 godinu, su skinuli sa subvencija dve krave koje je prodao posle predaje zahteva, ali samo par nedelja pre isplate.
Ostaje da vidimo kako ce se ponasati za 2017.
 
Ako možeš skeniraj rešenje da vidimo šta piše.
Postavi samo obrazloženje zbog čega te odbijaju, ne moraš i tvoje podatke.
Nema tu šta da se vidi kako će se ponašati, uredba je po prvi put jasna i precizna.Tačno piše ko, šta, kako i gde.
Ako vas odbiju rešenje u ruke, odeš u svoju matičnu službu, pravi se žalba i to je to.Ako postoji osnova za žalbu nema odustajanja.
 
Nazad
Vrh