Subvencije za mlečno govedarstvo

Dali je moguce da niko nije primio subvencije vec mesec dana ? Ja predao zahtev pocetkom juna ,i jos uvek nista .

Послато са M-06 уз помоћ Тапатока
 
Шта мучи млекарску индустрију у Србији



уторак, 25.10.2016. у 11:42


mlekara-------------foto-D-JEVREMOVICH.jpg


(Фото Д. Јевремовић)




На тржишту Србије није заступљено ни 50 одсто млека екстракласе и тај проценат ће морати да буде стопроцентан како се будемо приближавали ЕУ, што показује да је квалитет млека један од највећих изазова и задатака у овој индустрији, речено је јуче на Другом српском конгресу млекарства у Београду.

Представници ресорног министарства поручују да ће држава и даље пружати помоћ сектору млекарства у циљу његовог развоја и унапређења квалитета млека, док представници Удружења произвођача млека Србије истичу да би требало „реконструисати” систем субвенција, односно направити другачију класификацију.

Председник УО Удружења произвођача млека Љубиша Јовановић наводи да је највећи изазов када је у питању ова област квалитет, будући да у Србији, како каже, није заступљено ни 50 одсто млека екстракласе. „Наш предлог је да се у неком догледном периоду направи класификација, односно да највише премије добију они фармери који се труде да произведу квалитетно млеко”, рекао је Јовановић.

Он је додао да би за њих премија могла да се повећа на десет динара, а да се за другу класу задржи на три, четири динара, а временом и укине.

Представник Министарства пољопривреде Ненад Терзић рекао је да ће се и даље пружати помоћ сектору млекарства у циљу његовог развоја и унапређења квалитета млека.

Он је рекао да се нада да ће ускоро почети да функционише и национална референтна лабораторија након чега ће се како је објаснио издвајати различите премије по литру у зависности од квалитета.

Терзић је навео да се сада из буџета издваја пет милијарди динара за премије.

Економиста у Центру за инвестиције ФАО (Организације УН за храну и пољопривреду) Дмитри Прикходко рекао је да Србија има мало грла стоке на фармама када је реч о малим произвођачима (свега 2,8 крава по газдинству).

Прикходко каже да код чак 95 одсто малих произвођача квалитет млека није у складу са стандардима ЕУ, док код великих 70 одсто млека задовољава стандарде ЕУ.


http://www.politika.rs/scc/clanak/366405/Sta-muci-mlekarsku-industriju-u-Srbiji

 
Kod nas zahtevi jedne maticne sluzbe,iako kasnije predati,isplaceni,
a zahtevi druge jos ne.
Naravno, ja sam kod druge. Iz uprave mi rekli da ce uskoro poceti sa obradom.
 
Kod nas je sve isplaceno jos pre 2 meseca mislim, ima li neko informaciju sta ce se desiti sledece god za premiju na umaticena grla i mleko, ili su jos uvek nagadjanja?
 
Pozdrav ljudi, ako nekog nije mrsko da mi objasni kako se matice krave, junice...sta sve treba od papira, gde otici, sta raditi..bio bih zahvalan..
 
Jadni oni-tek sad su primetili.Ja sam krenuo sa matičenjem ove godine i na pošten način trebalo bi da rodim mečku dok prve novce dobijem a krave i dalje ostaju neumatičene.
Kao ne znaju da umatičene krave niti idu na klanicu niti uginu.Tako mi ih je žao.
 
Ja kad god prodam jalovu kravu redovno je odjavim sa gazdinstva. Šta neko radi posle sa tim hb brojem me je baš briga. Sad su uveli da kad god prodam kravu moram da prijavim i razlog zašto. Verovatno da spreče prebacivanje markica na druge krave.

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока
 
Ja kad god prodam jalovu kravu redovno je odjavim sa gazdinstva. Šta neko radi posle sa tim hb brojem me je baš briga. Sad su uveli da kad god prodam kravu moram da prijavim i razlog zašto. Verovatno da spreče prebacivanje markica na druge krave.

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока

A taj što je kupi,šta on radi.
 
Kako ja da znam šta on posle radi sa njom? Ne ostavlja je za priplod sigurno :) Uostalom sad svaka jalova krava sa mog gazdinstva bude upisana kao jalova od strane matične službe tako da bi taj koji bi pokušao da nastavi da je matiči imao problema.

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока
 
Ne prozivam ja tebe ali 70% krava je do sada umatičeno sa raznim malverzacijama.Za 50E možeš da kupiš pasoš umatičene krave.
 
Nazad
Vrh