Subvencije za mlade 2021

Da li se neko zapitao ili se setio da nisu raspisani konkursi za mlade na republičkom nivou za 2020 i 2021 godinu , a bili su u obavezi ?!
Nisam čuo da je neko postavio to pitanje u ove dve godine , a tu obavezu su vešto zamaglili sa konkursom iz 2019 god koji je kasnio i dugo isplaćivan !?
 
Da li se neko zapitao ili se setio da nisu raspisani konkursi za mlade na republičkom nivou za 2020 i 2021 godinu , a bili su u obavezi ?!
Nisam čuo da je neko postavio to pitanje u ove dve godine , a tu obavezu su vešto zamaglili sa konkursom iz 2019 god koji je kasnio i dugo isplaćivan !?
Sto se tice tih konkursa cuo sam pricu, sada vec davno, da su se malo preracunali u startu oko toga i da im je mnogo para odlazilo na to pa su resili da ukinu.. Ne znam da li su u obavezi da svake godine objave, ali iz pouzdanih izvora znam da su neki tek nedavno dobili pare za konkurs iz 2019 tako da se ne bi nadao nicemu na tu temu.. :confused:
 
Znam dečka koji je dobio pred NG novac po tom konkursu.Pošto pola nas iz sela je bilo u bodovnoj grupi ispred crte ali malo ,svi smo dobili 2020 pred doček 21. Ovi što su sad dobili mislim da su upali zato što je neko odusta pa su proširivali listu.
Preveliki udarac za budžet kad se dobija 66% ukupne cene a ko je u pdv svih 75% svi su gledali da napune bonus do 1,5 mil.Malo ko je uzeo jednu mašinu od 4-5 hiljada eu.
 
Mogli su svi da dobiju po nešto, što je neko morao da aplicira za 3 mašine i sve tri dobije a neko šuru, moglo je svi da dobiju po bar jednu mašinu ili dve, sve se moglo izračunati i da se ravnomerno rasporedi samo njima je lakše ovako ali no.
 
To je recimo kod pokrajine dobro,jedna stavka i zdravo.A ako imaš 5 ganzinstva na adresi samo jedno može da dobije.
Al im je budžet ebeno mali.
 
Nazad
Vrh