Subvencije za 2012

Ja sam mu podigao novac i dao ,inače nikom to ne bi rekao ne znajući situaciju.
 
ljudi necu da se prepirem samo sam misljenja da treba raditi i necekati nista da se dobije pa ni premija zasto bi je neko uopste i dao. ako nemas racunicu treba raditi nesto drugo i ici dalje u zivotu i necekati niciju pomoc.
 
Lepo zvuci subvencije po kg, tad bi se ljudi maksimalno trudili i primenili svu potrebnu agrotehniku( a ne kao sad sto zemlja stoji u parlogu) . Nego postoji i druga strana medalje, stovari koji hrane stoku ne predaju robu pa ih nema u evidenciji. Time bi se ubio vec mrtvi stocni fond ili bi cena mesa znatno skocila( u sta apsolutno ne verujem). Znaci morao bi se subvencionisati i tov, sto je po meni ne moguce, ne daju oni tolike pare.
 
Ma najlakse npr prijavis 10ha dobijes gratis tonu mesavine,tonu ureje i 500l D2,pa ko hoce nek dosoljava njive mineralnim djubrivom ko nece nek razbaci ovo sto je dobio i mirna Backa.
 
sve to al ja sam da subvencije budu za gorivo djubre i tako to mada najvise bi odgovarale pare kao dosad al da daju pocetkom godine a ne sredinom ako se razumemo mada ko nas sta pita!!!
 
Ja mislim da je sadašnji način dobijanja subvencija, tj. računi kao preduslov dobijanja subvencija, još i najbolji. Subvencionisanje po kilogramu ne ide jer se stvara neravnopravnost između boljih i lošijih proizvodnih regiona, ne samo regionalno, već i lokalno, u okviru jednog atara. Takođe, to dovodi do paradoksa da kad ti najviše trebaju subvencije najmanje ihz dobiješ - primer sušne godine i podbačaj prinosa...Da nam unapred daju repromaterijal umesto novca za subvencije - dovodi do mahinacija na visokom nivou, npr. umesto da ti biraš proizvođača veštaka daju prašinu domaćeg proizvođača ili rizlu ili svakavo drugo đubre osim onog što bi trebalo. I ko tu onda profitira, poljoprivreda u celini sa povećanjem prinosa ili pojedini povlašćeni dobavljači robe.Da se razumemo, u svakom načinu će se naći rupe za zaobilazak datih pravila. Tačno je da će neki ljudi dobiti subvencije a da i ne znaju gde im je njiva, ali ipak nekako moraju doći do računa. A za te račune je neko već morao kupiti veštak, a sa njim baš ništa drugo ne može da radi osim da ga razbaci po njivi...
 
Dukej je u potpunosti u pravu. Subvencije po povrsini su jos i najbolje. Mozda bi moglo da se ucini nesto da se cene skidaju direktno na licu mesta.
 
Nazad
Vrh