Subvencije u poljoprivredi za 2022 godinu

Pa verovatno za listove nepokretnosti za parcele koje su slucajno nestale iz gazdinstva prilikom prebacivanja na e agrar. Jedan list po parceli pa se nakupi lepa para.

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Sta ce ljudi sad da traze u geodetskom zavodu??
Za mnoge parcele vlasnicima nije upisan matični broj a sistem je sinhronizovan sa katastrom i prepoznaje parcele preko matičnog broja a mnogima kao i meni nisu ubačene parcele zbog neupisanog matičnog broja. Kod mene u katastru vlasnik podnese zahtev, plati taksu 900din + ptt i čeka se 3-4 dana da ubace i dan-dva posle toga bi trebalo da stoji na eagraru da može da se ubaci na spisak.
 
Ili ako je sada slobodna parcela.
Ala je bila danas gužva u Institutu Tamiš. Pa još i pao sistem, strašno!
Ja stvarno ne vidim u cemu je problem da covek svaki mladji od 40 god ovo sam resi? Nista komplikovano, i ovi stariji valjda imaju neku decu i unuke da se malo potrude.
Ne vidim razlog da se gura u institut da popunjavaju ove gluposti....
 
Ja sam gledao onaj budzet za 2023 i plan za podsticaje i ne videh nista za mehanizaciju. Video sam da ce biti za "konkurentnu poljoprivredu" a to je onaj 3. krug sa svetskom bankom sto jos nisu sproveli iz prosle godine i to kad bude ti ce jako malo ljudi moci da prodje plus tamo se prvo konkurise pa se tek onda ide u investiciju ako se prodje.. Kako je krenulo da kuva poslednjih par meseci, bice opet protesta ove godine :D
To za konkurentnost nije za svetsku banku, to je ono za investicije u fizicku imovinu za stocarsku i primarnu biljnu proizvodnju tj kako mi zovemo za mehanizaciju . Budzet za primarnu biljnu stavljen 1000 a pisano je na forumu da tako upisu dok se ne raspodeli koliko sta mada ko zna mozda ce pucati samo na stocarstvo ali sumnjam da ce to imati uticaj na propali stocni fond. Ali ako me secanje ne vara mislim da je budzet za konkurentnost upola manji u odnsou na 2022.
 
To za konkurentnost nije za svetsku banku, to je ono za investicije u fizicku imovinu za stocarsku i primarnu biljnu proizvodnju tj kako mi zovemo za mehanizaciju . Budzet za primarnu biljnu stavljen 1000 a pisano je na forumu da tako upisu dok se ne raspodeli koliko sta mada ko zna mozda ce pucati samo na stocarstvo ali sumnjam da ce to imati uticaj na propali stocni fond. Ali ako me secanje ne vara mislim da je budzet za konkurentnost upola manji u odnsou na 2022.
Vrlo je verovatno da ce dodatno smanjiti maksimalan iznos povracaja sa 800.000 na 500.000 ili 600.000.. Ja imam dve masine za koje mogu da konkurisem tako da meni svakako ne odgovara ni da smanje iznos ni da ga ukinu :D
 
Nazad
Vrh