Subvencije u poljoprivredi za 2018 godinu

postoji za parcele vece od 1 hektara al da se graniče sa tvojom parcelom
Posto imam u planu kupovinu obradivog zemljista, zanima me postoji li neki povracaj od strane opstinskog budzeta za ovu godinu, ili ta uredba tek treba da izadje?
Imam informaciju da povracaj moze biti 30% od vrednosri investicije. Koliko je to zapravo tacno?

- - - - - - - - - -

Imaš povracaj za sadnice al moraš imati račun i predvidjen broj po hektaru,za mehanizaciju 40% najviše 500 000 din povraćaja, za protiv gradne mreze al tu ti je bolje kod drzave više daje..
Postovane kolege, imam par pitanja za vas.
Imam 19 godina, i u stalnom sam radnom odnosu.
Da li postoji mogucnost da ostvarim neki vid subvencije za vocarstvo, ili za neku drugu granu poljoprivrede ?
 
Koliko vremena mora da prodje od registrovanja domacinstva da bi zatrazio prve subvencije?I da li moze naprimer moj otac da podnese za subvencije i ja posle nekoliko godina prevedem na sebe jel sam ja u registru upisan kao nov poljoprivrednik? Mislim da li mi pise da sam nekad uzimao subvencije ili moj otac?Da li po broju parcele mogu da vide da je to isto domacinstvo dal ja mogu da prijavim drugu njivu to jest zasad i da dobijem prvenstvo kao da tek prvi put uzimam nadam se da me razumete :osmeh:Inace smo isto buduci vocari.
 
Ja danas zvao za priključne mašine. Kazu vas zahtev je u postupku obrade,kada se zavrsi rešenje će stići na kućnu adresu. Predao prošle godine početkom Maja.Uvek isti odgovor.
 
27654847_2416525931706649_2445891997110037624_n.jpg
 
Bolje da ukinu i ovo štonam daju, ovako se zove da imamo subvenciju po ha. To nisu sve subvencije ima tu još + na određene ratarske kulture, poput uljarica i šećerne repe.
 
Izgleda neće biti potrebni računi djubriva za socijalnu pomoć.
Od 12. minuta.
 
Moze i sutra izmene se primaju po starom cele godine stim da je presek stanja 30.9. Tekuce za narednu godinu.
 
Nazad
Vrh