Subvencije u poljoprivredi za 2018 godinu

Sam nacrt budzeta jasno je govorio da od nekog povecanja subvencija nema nista.Ono uvecanje agrarnog budzeta je za rashode po osnovu IPARD-a.
MMF je stvarni krojac budzeta i tu za nase poljoprivrednike nema mesta.Osim toga ovi najavljuju neko povecane za penzionere i ove na budzetu,verovatno ce to biti simbolicno,ali na ogroman broj korisnika nosi milijarde.
Sve u svemu,jos vise istog do daljeg....
 
Ljudi nemaju oni božiji dinar na računima, to što im se dnevno uplate porezi kojekavi, pde-vei, akcize i to je to, raspoređuj i zapušavaj rupe, oko 2 miliona penzionera (nemam ništa protiv njih da se razumemo) a 1 milion zapošljenih, neodrživo, daj subvencije za radna mesta daj za gradcki prevoz, izdržavaj velike firme poput Borskog basena, Beograd na vodi (maska) i puno kojekakvih zavrzlama i kako onda da povećaju subvencije i isplate dugove, a seljak ko seljak računaju će preživi i ćao đaci, ali no.
 
Ljudi nemaju oni božiji dinar na računima, to što im se dnevno uplate porezi kojekavi, pde-vei, akcize i to je to, raspoređuj i zapušavaj rupe, oko 2 miliona penzionera (nemam ništa protiv njih da se razumemo) a 1 milion zapošljenih, neodrživo, daj subvencije za radna mesta daj za gradcki prevoz, izdržavaj velike firme poput Borskog basena, Beograd na vodi (maska) i puno kojekakvih zavrzlama i kako onda da povećaju subvencije i isplate dugove, a seljak ko seljak računaju će preživi i ćao đaci, ali no.

Grešiš druže i to jako,imaju oni novca itekako samo ga troše na gluposti,jedna smo od najskupljih država u regionu,mislim na poreze, i ostale dadžbine ,penzije nemoj računati kao neki trošak,jel polako odlaze na onaj svet oni koji su imali penzije od 50000 din pa naviše, a ovi koji sad odlaze u penziju treba da su mađioničari da bi dobili 20000 din,lepa se para tu slije ali džaba kada neznalice vode državu i pola potroše na gluposti a pola pokradu.
 
Najvise profitiraju oni koji daju zemlju u zakup,nece da potpisu ugovor nego sami uzimaju subvenciju plus 150e zakupai on ima 200e po ha i sedi kuci,a ja gledam u nebo cele godine za iste te pare da zaradim,plus ulizim po 600-650e po ha .... doduse niko me ne tera da se time bavim samo komentarisem kako drzavu boli uvo kome idu te sitne subvencije....
 
Grešiš druže i to jako,imaju oni novca itekako samo ga troše na gluposti,jedna smo od najskupljih država u regionu,mislim na poreze, i ostale dadžbine ,penzije nemoj računati kao neki trošak,jel polako odlaze na onaj svet oni koji su imali penzije od 50000 din pa naviše, a ovi koji sad odlaze u penziju treba da su mađioničari da bi dobili 20000 din,lepa se para tu slije ali džaba kada neznalice vode državu i pola potroše na gluposti a pola pokradu.

Jorgovanka guverner....veze oni nemaju.Vujovic je poslat sa strane,on vodi glavnu rec.Ovi su projekat stvoren da zavrsi neke stvari...
 
Najvise profitiraju oni koji daju zemlju u zakup,nece da potpisu ugovor nego sami uzimaju subvenciju plus 150e zakupai on ima 200e po ha i sedi kuci,a ja gledam u nebo cele godine za iste te pare da zaradim,plus ulizim po 600-650e po ha .... doduse niko me ne tera da se time bavim samo komentarisem kako drzavu boli uvo kome idu te sitne subvencije....

Sta da kazu zakupci koji placaju 200-300 evra po kj i ulazu kao i svi ostali. Tek tu zaradjuju oni koji izdaju za te pare.
 
... ali je jasno rekao da se mora znati ko je u ovoj zemlji poljoprivrednik i ko moze koristiti sredstva od subvencija.


Bojim se, ne, ne, neee, siguran sam, tvrdo uveren, da se ni tebi, ni tvom drugu, a Boga mi ni Kišu, neće svideti kad pitanje "ko može biti poljoprivrednik" dođe na dnevni red za par meseci !

Smernica u pogledu goriva je več javno objavljena.

Brzo će biti dopuna, a onda i zvanična promocija.

Biće veselo ha ha hahaha...
 
Marjan Rističević: "Problem neobrađenog poljoprivrednog zemljišta je u tome što ima mnogo ljudi koji ne znaju da su nasledili poljoprivredno zemljište."

I njega su našli na Javnom servisu da pitaju "da li u Srbiji može da se živi od poljoprivrede"!?

Pričaju da su povećali budžet za poljoprivredu na 44 milijarde dinara, što je za 5,2 milijarde (11,8%) više nego prošle godine. Vidite li vi neko povećanje subvencija?

Još nisu isplatili za 2017-u!
 
Vidimo samo gomilu non-profit stvari i grane poljoprivrede koje se finansiraju...možete i sami pronaći u raspodeli sredstava...:ppozdrav:
 
Ali realno od koga ce uzimati?beogradjane nesmeju dirati a seljaka,znaju da radi i ako mu uzmu oni ce opet raditi tako to oni vide celu stvar

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Što je uopšte bitno koje je nacionalnosti seljak ?

Seljak je seljak, svaki isti. Do pasa u blatu ili prašini zavisno od godišnjeg doba.

Sa svojom zemljom je tu gde je i ostaće tu pa da se planeta na nos pobode.

Niti gde može odneti tih svojih 20 hektara, niti će mu se život razlikovati koja god država da dođe.

Države prolaze, seljaci ostaju.
 
Sam si napisao da je drzava samo aparat, a da je stvarna drzava narod. Znaci da je zemlja narodna, a da sa njom upravlja aparat tj drzava. Strukturu tog aparata cine stranke koje formiraju vlast. Ako je ta vlast promenljiva na najmanje 4 godine ko joj daje za pravo da pravi ugovore za izdavanje zemlje strancima na 30 godina? Drugo. Kis nije mogao da dominira pored ove dvojice, narocito Risticevica, ali je jasno rekao da se mora znati ko je u ovoj zemlji poljoprivrednik i ko moze koristiti sredstva od subvencija. Ova dvojica nisu znala da kazu kad ce poceti isplata tih bednih 4000, ali je zato Radet znao da kaze da su subvncije sada povecane sa 2000 na 4000 dinara sto je za obicnog gradjanina koji gleda TV povecamnje od 100%. Kazu da ne mogu jos da krenu sa isplatama jer mora prvo da se isplati dug iz prethodnog perida. Pa i u tom prethodnom periodu gospodo vi ste bili na vlasti i vi ste napravili taj zastoj, ili je napravljena pogresna raspodela novca pa mnogo otislo za telehendere, navigacije i traktore od stotink hiljada euira. Sto se tice zaposedanja drtzavne zemlje od strane seljaka tu sam davno rekao da je nije trebalo vracati starim vlasnicima ako se ne bave poljoprivredom. Obestetiti ih sigurni treba,ali finansijski, a zemlja nek ostane onima koji od nje zavise.

Zašto ne treba vraćati zemlju bivšim vlasnicima ako se ne bave poljoprivredom.Pa to je njihovo vlasništvo koje su plaćali teškom mukom njihovi pretci i ko ima pravo da im to uskrati i da im kaže šta oni da rade sa tom zemljom.Neka je prodaju ,izdaju ,rade sami ali je to samo njihova stvar i njihovo vlasništvo.Ni ja nisam imao zemlje dok mom ćaletu nisu vratili 14,5 ha koje su bespravno uzeli komunisti,zato što deda nije hteo da im da onu obavezu.I sad ja radim tu zemlju,i mogu Ti reći da se ne bih postideo 80% poljoprivrednika kojima je poljoprivreda osnovna delatnost.
 
Sta da kazu zakupci koji placaju 200-300 evra po kj i ulazu kao i svi ostali. Tek tu zaradjuju oni koji izdaju za te pare.
A zasto zakupci placaju 200-300 evra po kj. Dali ih neko tera da toliko placaju

- - - - - - - - - -

Kakve subvencije za poljoprivredu. Pa sta mi ustvari hocemo da nas drzava finansira kako bi mogli lepo da zivimo i da neradimo nista. https://www.youtube.com/watch?v=jCI5bhqmmZ8
 
Nazad
Vrh